Sotul ma bate si cu soacra nu ma inteleg.Ce sa fac

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

quote:
Originally posted by ymcar

daca vezi scris de 20 de ori sa pleci o data pentru totdeauna te convingi ca asa este bine?! Ia de-acilea:

Pleaca definitiv!
Pleaca definitiv!
Pleaca definitiv!
Pleaca definitiv!
Pleaca definitiv!
Pleaca definitiv!
Pleaca definitiv!
Pleaca definitiv!
Pleaca definitiv!
Pleaca definitiv!
Pleaca definitiv!
Pleaca definitiv!
Pleaca definitiv!
Pleaca definitiv!
Pleaca definitiv!
Pleaca definitiv!
Pleaca definitiv!
Pleaca definitiv!
Pleaca definitiv!
Pleaca definitiv!


My life smells acceptable






La intrebarea din titlu: "ce sa fac?", raspunsul e, intr-adevar: divorteaza urgent si astfel scapi si de sot si de soacra.

Nu conteaza c-a fost prima iubire, ca inainte viata a fost roz. Acum s-a schimbat totul. Spui ca te gandesti la el si nu pleci?? Gresit, gandeste-te numai la tine!




Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELIZA MIRON spune:

quote:
Originally posted by alexia_07
.Cel mai tare ma intriga faptul ca nu si recunoaste niciodata vina intotdeauna zice ca vinovata sunt eu.

alexia_07


Mi se pare normal ca un "barbat" care procedeaza astfel sa si gandesca la fel; tu esti vinovata ca se topesc ghetarii, tu esti vinovata ca au disparut dinozaurii, si tot tu esti de vina si pentru accidentul de la Cernobil!!! Dar fa-te tu odata Xena si frige-i un fier de calcat in gura sa-i sara vreo doi incisivi, un canin si cativa molari si-ai sa vezi ca n-ai sa mai fii vinovata ca se-nvarte pamantul! Si daca ai sa spui ca e mai puternic si n-ai sa reusesti, baga-i vreo doua diazepame in ciorba si pe urma pune-i o "posta" la picioare sa simta arsura o luna macar, sa-l usture si cand respira! Presupun ca nu mai trebuie sa specific ca va trebui sa ai bagajele duse din timp de la el...

Nu sunt adepta razbunarilor, dar cand vad atatea femei care stau si rabda un "animal" langa ele si mai si spun ca-l iubesc de le sar ochii din cap nu pot decat sa ma enervez! de compatimire nu poate fi vorba. Asta nu e o situatie de compatimit! Pai stau si ma gandesc ca daca pe mine m-ar fi imbrancit din masina ii dadeam foc fara sa stau pe ganduri, scoteam bricheta din poseta si-i dadeam foc cu spray-ul de la distanta!!Il linsam!!
imi pare foarte rau pentru tine, imi pare rau ca esti o mare fraiera si ca nu ai, tu in primul rand, respect pentru propria ta persoana!Si cinci copii daca as avea as fugi mancand pamantul de un asemenea specimen!Decat o viata mizerabila mai bine o luna doua de suferinta dupa el!
Curaj!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:

quote:
Originally posted by ymcar

daca vezi scris de 20 de ori sa pleci o data pentru totdeauna te convingi ca asa este bine?! Ia de-acilea:

Pleaca definitiv!
Pleaca definitiv!
Pleaca definitiv!
Pleaca definitiv!
Pleaca definitiv!
Pleaca definitiv!
Pleaca definitiv!
Pleaca definitiv!
Pleaca definitiv!
Pleaca definitiv!
Pleaca definitiv!
Pleaca definitiv!
Pleaca definitiv!
Pleaca definitiv!
Pleaca definitiv!
Pleaca definitiv!
Pleaca definitiv!
Pleaca definitiv!
Pleaca definitiv!
Pleaca definitiv!


My life smells acceptable



UN sfat plin de intelepciune! Sa le mai recitesti inca o data.

Parintii tai stiu in ce conditii stai tu? Nu te gindesti in asemenea mediu poti avea un copil???
Pentru ce acest sacrificiu??? Sa nu-mi spui ca din iubire...

"O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mate spune:

quote:
Originally posted by lachione

Ce sfat vrei tu sa primesti?
sunt doua tipuri de femei: una - cum e o prietena de-a mea care de 15 ani incaseaza batai sistematic de la partenerul sau de viata si il tot iarta si tot impreuna sunt (ajung sa cred ca ii place bataia). Bataile le incaseaza cu motiv dar tot inadmisibil este!

lachi 14+




draga mea,recunosc ca m-ai lasat masca...poate ma lamuresti cam care sunt motivele pentru care o fiinta merita sa fie batuta...


Oana,mamica lu' Iepurici Alerg P'Aici(27 Nov 2004)
Christinel
New Zealand
Osama

We may have different skin colours, but we are all PINK on the INSIDE.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Pai daca sint persoane care accepta, stind linga astfel de animale bipede, atunci poate ca-si merita soarta.

Alexia, fugi incotro vezi cu okii! Ai toata viata inainte! E pacat de Dumnezeu, pe cuvint!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

De plecat, o sa pleci cand o sa te saturi de umilinte. Dar macar sa nu faci vreun copil...ca ala nu are nici o vina sa aiba asa tata...

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Si nici sa nu te gindesti ca poate un copil l-ar schimba! Nuuuu, brutele sint brute oricind, oricum si cu oricine. Mai maninca bataie si copilul daca are ghinionul sa-i fie el tata, asa cum a zis si Rufus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

pleaca repede.
data viitoare poate ia vreun cutit mai ascutit.



Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia


Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

du-te unde oi vedea cu okii dar nu mai sta langa un asa "exemplar"!

mami de Calin rasfatzat:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magnolia spune:

Draga fata , fetita , omul acesta este pentru tine un strain . Tu singura ai zis ca parintii tai nu te-au batut niciodata , atunci cum ii permiti unui strain sa dea in tine? In occident , pana si parintii care isi bat copiii pot fi decazuti din drepturile parintesti.Chiar daca va cunoasteti de mult timp , nu ii esti datoare cu nimic , si in nici un caz cu tineretea sau cu viata ta .Si , asa cum ai citit , sper , ceea ce a scris Ymcar (pt. tine , Ymcar), mai citeste si o propozitie de la mine: NU EXISTA NICI UN FEL DE ARGUMENT ,NICIODATA , PENTRU CA UN BARBAT SA-SI BATA SOTIA!!!!!!!!!!!!!Indiferent ce a facut , sau n-a facut ea , nu are dreptul sa isi bata sotia . De aceea exista avocati:daca nu-ti convine ca nu a facut sarmale sau nu i-a zambit dulce mamei-soacre in timp ce aceasta o facea *****, te duci si contactezi un avocat . Ceea ce te sfatuiesc si pe tine!DIVORTEAZA!!!!!

Mergi la inceput