Rahova sau apropiere..... (24)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MIRCLAU spune:

vreau si eu,vreau si eu asa
EU:27.01.1979
ANDREAS SAU ANDY MAI SIMPLU:10.09.2005
MULTAMMMMM

MIRE
http://new.photos.yahoo.com/mirela_s79

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor, moama cred ca ce omorimi iau de la cristinaca i-am dat de lucru...multumim de listutza...tare dragutza este...
da...asa mi se pare cel mai nomral nu sa modificam in fiecare luna varsta(nu de alta dar eu intineresc pe zi ce trece...)...trecem doar datele de nastere
Eu:29.10
ruxi: 16.12
alex:7.06
cristina, violeta...spor la cumparaturi si noi mergem azi dar mai subtire
Dory, ce vrednicutza esti...am obosit numai cand ma gandesc cata treaba ai facut
mire, da...nasoala treaba cu pantofii...eu cand gasesc ceva imi vine sa-mi cumpar 3 perechica cine stie cand mai gasesc
lexi, cum mai stai cu kg-mele?..parca am mai slabit si eu dar nu la kg si la cm...oare e posibil?
mai am auzit si eu de gaby, dar poate intra cu alt nik...si-l modificam atunci.
noi azi ca de obicei facem un gratarel, vreau sa coc si niste vinete ca am pofta de salata de vinete, apoi la cumparaturi si-om mai vedea...
va pup pe toate

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Ce omor bey, chiar imi place ca o facem dar mi-era lene sa ma apuc de ea. Asa mi-ai dat un imbold si incet o construim.
Fetelor era omor in Carrefour azi, groaznic, nu era un cos fratilor, am alergat la 2 masini care descarcau cumparaturile si deja era 2 barbati care asteptau cosurile so apoi am luat un cos lasat la intrarea in parcare...pe bune asa aglomeratie nici de Craciun parca nu a fost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

da-s reduceri sau de ce era asa aglomeratie?
ori nu mai are poporul unde sa se duca si se distreaza prin magazine

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Cred ca factorul vreme a fost o cauza, prea naspa de plimbare asa ca hai la magazin. Apoi maine se lasa sec, o fi si asta un factor (carne nu era frate....decat asa, ramasite). Dar nu mi s-a intamplat pana acum sa nu gasesc un cos, sa caut si sa cer printre masini, pe bune. Era zona aceea destinata carucioarelor pustie. Reduceri erau cat de cat (au o campanie de cumparaturi multiplicate, daca iei un produs are un pret, daca cumperi 4 produse in set scoti mai ieftin) dar nu cred ca a mers cineva strict la reduceri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Pup fetele

Buna idee cu datele de nastere. A mea e 11.04. A lui bebe din burtica...va trebui sa mai asteptam nitel.

Eu azi am fost la doctor si l-am vazut pe bebe care dadea din picioruse ca o broscuta. E bine sanatos, doar o usoara aritmie la inimioara - dna.doctor zice ca nu e nimic grav, ca sunt multi copii care in burtica au prezentat asa ceva si s-au nascut bine mersi, sanatosi tun. Oricum, o sa investigam si aceasta problemuta, ca sa stam amandoua linistite. In rest....totul e destul de bine. Bebe e dolofan, are 226 de grame si avem 80% sanse sa fie baietel. Confirmarea o sa o avem peste vreo doua saptmani cand o sa facem o ecografie 4D.

Pup fetele si copilutii si va urez un weekend placut.
In urmatoarele doua saptamani o sa ma auziti mai des ca o sa fiu in concediu medical. Gata fug la cumparaturi ca n-avem nimic de mancare si s-au cam terminat toate cele. Sper sa mai gasesc ceva deschis pe Margeanului la ora asta.


16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Alinutza, ma bucur ca bb e bine si dolofan, totusi chiar daca te simti super bine si crezi ca poti muta muntii din lo...atentie sa stai cumintita si linsitita...nu uita ca estinu face eforturi mari.
cristina, listutza arata din ce in ce mai frumos

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

fetelor, am facut saratele pentru ruxi ca nu mai stiam ce sa-i dau sa stea cumintica in carutzau iesit o nebunie si cred ca-s mai sanatoase decat toate prostioarele pe care le mananca ea(pufuleti, biscuiti sarati, stiksuri, etc...)
am bagat un ochi la bucatarie si era un sub acolo, am luat reteta cristinei(negaracristina) sa o incercati ca ies super
Ingrediente


- 200 g faina
- 100 g unt
- 50g cascaval ras
- 6 linguri apa calduta
- 2 linguri ulei masline
- sare, susan
- 2 galbenusuri de ou


Mod de preparare:
Se freaca spuma untul cu sare. Se adauga apa, uleiul, cascavalul ras, faina si se potriveste de sare. Daca si cascavalul este sarat se va pune sare mai putina, sau chiar deloc.
Se amesteca bine toate si se pune aluatul la rece pentru cel putin jumatate de ora. Aluatul trebuie sa iasa moale, dar sa nu se lipeasca de degete. Daca se lipeste, se mai adauga faina.
Se intinde o foaie subtire. Se unge cu galbenus si se presara susan. Se taie sub forma dorita si se coc 15-20 min la 180 grade.

Observatii:
1. Eu nu le-am lasat in cuptor chiar atat de mult. La ultima tura am pus tava cat de sus am putut. Le-am verificat si dupa 10 minute erau gata.
2. Prima data am facut doar cu jumatate din cantitatile de ingrediente. Data viitoare o sa fac portia intreaga ca au iesit foarte bune.


monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Alinuta cel 80% baietel ! O sa fie toate bune cu siguranta!
Monica pare buna si usoara reteta, daca dau lenea la o parte maine incerc si astea si chiflele cu oregano.

Fetelor daca stiti vreo bona disponibila prin zona dati de veste va rog, are nevoie o vecinica de cartier si e destul de urgent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Aissa scumpa, pune si la mine te rog datele raknetului meu de coil: Mihai Cristian 27.10.2005. Super ideea cu lista.

Raluca, leoaica cu Pui Nazdravan

Mergi la inceput