Va place sexul oral(sa dati)?

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by dianaintruder

pai, are a face pentru ca daca in constiintza ta de fata te gandeshti ca sotzul o sa te considere o tarfulitza daca itzi dai frau imaginatzie si vi sa-l tragi de maneca sa facetzi nu stiu ce ai visat cu ochii deschishi......, itzi faci procese de constiintza, plus ca, daca tzi se pare imorala nu stiu ce actziune sexuala iar intervine constintza.

diana


Nu Diana, in constiinta sa o femeie se poate simti "tarfulita" (barrr ce cuvant urat) in functie, clar, de prejudecatile proprii, nicidecum barbatul, care ar aprecia asta. Nu cred sa fie pe lume vreun barbat care sa se planga ca este tras de maneca sau ca sotia lui isi da frau liber imaginatiei si fanteziilor. Nu asta este criteriul dupa care o femeie ia eticheta asta. Procesele de constiinta ti le faci singura, si cum ai spus, in functie de informatiile primite din exterior. Adica infleunta, care asa cum am spus tine de generatia noastra (daca in anii 70 era tabu sexul oral, desi se facea de cand lumea, acum nu mai e, in schimb perversiunea nr 1 e sexul anal, care iar se face de cand lumea, si probabil peste 5-10 ani va face parte din normalitate), in functie de ce vedem in filme, de ce povestesc altii, etc.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaintruder spune:

Posibil, dar cunosc o gramada de fete care sunt total inhibate de cum gandesc sotzii lor. Am auzit des, chestiuni de genul: "cum sa fac sex in cutare fel, ce vrei sa zica de mine ca sunt ...?" sau "pai unde a invatzat ea, de-mi vine mie cu sex anal, cu Bondidge, cu jucarii... ce io mi-am luat ultima otreapa ?

Eu una am ramas siderata la astfel de comentarii, dar ele exista.

diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by dianaintruder
Fratzilor deschidetzi ochii bine in jurul vostru

Eu cred ca noi am deschis bine ochii, cei care au ramas putin in urma, cei de care spui, ar trebui sa-i deschida. Adica mi se pare ca nu eu sau Elise, sau cei care gandesc ca noi sunt deviati de la normal, ci mai degraba cei care gandesc ca femeia trebuie sa stea in pozitia misionarului (cand, sa fim seriosi, Kama Shutra e veche de sute de ani, deci nu am descoperit-o noi), dar treaba asta de femeie umila, "tuta" (cum spui tu) tot nu-i face multmiti de viata lor, si nu-i tine legati de casa, si ajung pe la vecinele mai "emancipate" sau pe la "fufe" care isi dau drumul fanteziilor (ale lui, ma rog nu ale ei) pe bani.
Dezgustator.Isi merita soarta.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by dianaintruder

Posibil, dar cunosc o gramada de fete care sunt total inhibate de cum gandesc sotzii lor. Am auzit des, chestiuni de genul: "cum sa fac sex in cutare fel, ce vrei sa zica de mine ca sunt ...?" sau "pai unde a invatzat ea, de-mi vine mie cu sex anal, cu Bondidge, cu jucarii... ce io mi-am luat ultima otreapa ?

Eu una am ramas siderata la astfel de comentarii, dar ele exista.

diana


Aha, si de fapt unde a auzit ea? De ce nu-i spune unde a auzit, ptr ca ideea e ca nu a auzit sau experimentat cu altul, cum ar putea suspecta el.
Da, si eu am auzit ceva de genul "cum sa-i fac sex oral, daca apoi ii e scarba de mine si nu ma mai saruta pe gura". Cine i-o fi dat de inteles asta? Un dezechilibrat care se poate sa-i fi fost lui scarba de organul lui?

Vezi de asta sunt atatea femei si barbati inselati, ptr ca cei mai multi cauta in vecini ce nu gasesc acasa, si ptr ca nu au minte destula sa experimenteze impreuna cu partenerul. Asta numesti tu (sau oricine altcineva) constiinta educata? Adica nu fac (din diferite motive) dar imi doresc, si daca mi se ofera sansa, o fac cu altcineva (decat partenerul). Nu mai bine si-ar lasa libera dorinta si imaginatia si ar pune in practica toate fanteziile cu cel/cea de langa el/ea? Sau e orgoliul atat de important? Oare ce o crede despre mine? Pai ia vezi, ce crede?

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coltofeanu spune:

Si spre dezamagirea ta , Alex , iti spun ca exista muuuuulti barbati care clasifica femeile dupa anumite criterii .... unele chiar referindu-se la cele spuse pe la acest subiect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaintruder spune:

Corect Alex2, vroiam sa zic sa va uitatzi in jurul vostru, nus a deschidetzi bine ochii ca aia e normalitate, m-am exprimat greshit.

In legatura cu sexul anal totushi am de facut un comentariu: sper sa nu devina normalitate chiar daca unii il practica de cand lumea, asha cum sper ca omorul sa nu devina ceva normal, chiar daca se practica de cand lumea, nu de alta dar eu nu-mi pun rectul la bataie nici daca o sa se condidere ceva normal ca sexul oral.

diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana1177 spune:

in jurul meu, majoritatea barbatzilor au conceptzii de 1800, dar pretentzii de 2020, conceptzii din alea de la tzara, de te doare capul, gen femeia tre sa stea la cratzitza, sa nu aiba servici, sa indure insehaciunea sotzilor ca ei sunt barbatzi si daca ea il inshala el poate sa o calce in picioare ca e proprietatea lui, sau on topic, femeile trebuie sa fie nishte novice in pat, ca daca stiu prea multe inseamna ca s-au dus pe la altzii si daca vrea sa inbcerce nu stiu ce pozitzii sunt nishte proaste, nishte tarfe ordinare.

si cine e "vinovat" ca accepta badaraniile si tot restul??? trezeste-te Diana, nu mai suntem pe vremea bunicilor sau chiar a mamelor noastre cand te judeca societatea si era asa de dificil sa te descurci singura - job, casa, etc
cele care in ziua de azi stau la mana lor o fac pt ca asa vor ele, ca iubesc - cica; si perpetueaza specia de badarani dand exemplu de "sacrificiu suprem" (caci bietii baietei ce pot invata cand au un asemenea exemplu de tata?? iar pt fetitze e la fel)
asa ca scuteste-ma cu exemple de oitze

si ca sa revin on topic, cand exista iubire si respect fiecare partener isi poate exprima liber dorintele si astfel pot avea o viata sexuala implinita

Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaintruder spune:

Si sa stii ca nu ma refeream la barbata-meu Alex2 ca sa vad ce crede, ca nu am probleme din astea. La capitolul asta, slava domnului nu sunt probleme, nici in comunicare, nici in frecventza , nici in calitate , nici in durata, nici in exprimarea libertatzii si expresivitatzi sexuale, cu toate ca e posibil sa ma inshel. Ia sa-l intreb...

diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

quote:

Elise: Sunt multe specimene din astea. Eu nu stiu in ce lume te invartzi tu, dar in jurul meu, majoritatea barbatzilor au conceptzii de 1800, dar pretentzii de 2020, conceptzii din alea de la tzara, de te doare capul, gen femeia tre sa stea la cratzitza, sa nu aiba servici, sa indure insehaciunea sotzilor ca ei sunt barbatzi si daca ea il inshala el poate sa o calce in picioare ca e proprietatea lui, sau on topic, femeile trebuie sa fie nishte novice in pat, ca daca stiu prea multe inseamna ca s-au dus pe la altzii si daca vrea sa inbcerce nu stiu ce pozitzii sunt nishte proaste, nishte tarfe ordinare.


mai da tu in ce lume de invarti?
ca ceea ce scrii mai sus nici maicamea nu mai "inghite" desi a fost crescuta cu iideile astea in minte...

quote:

Barbatzi ca ai tai Elise, sau ca ai Alinei.a sunt rari, barbatzi care schimba pampersul sau care dau de manacre la copil sunt inca putzini, nu mai zic de aia care stau in bucatarie la gatit sau acre fac curat prin casa.

diana



cre ca trebuie sa le spun catorva din amicele mele ca sotii lor sunt rari, sa-i tina bine....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianasoare spune:

Nu este nimic anormal in asternuturi, atata timp cat este consfintit de ambii parteneri. Sexul oral sau anal este normal daca ambii parteneri impartasesc aceasta idee. Comunicarea face si in cazul acesta diferenta. Din pacate, nu poate exista o comunicare eficienta fara sa ai un oarece nivel de cultura, educatie, inteligenta si empatie.

Cei care au modele de urmat in familie sunt cei mai bogati mostenitori

Mergi la inceput