FIV 104

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

sunt magda, as avea o intrebare in legatura cu fiv, am tot citit ca l aunele fete dr i-a recomandat ia inainte de fiv, dar daca sunt probleme serioase cu gigeii mai merita aruncati p eia? sau sa fim fermi asupra fivului?


DM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Va pupacesc pe toate si va tin pumnii stransi si voua.
Fetelor vreau sa va pun o intrebare mai delicata ,vineri cand am fost la doctor erau 2 Doamne care reusisera sa ramana insarcinate in urma FIV-ului si din vorba in vorba am ajuns sa sa vorbim despre spalarea inravaginala dupa ET, (pt.ca eu nu m-am putut aptine la primul ET si m-am spalat dar fara irigator si fara dusi ),si ele mi-au spus ca nu trebuia ca poate asta e cauza esecului meu .Eu una nu prea cred voi ce parere aveti?

Daca va deranjaza intrebarea va cer scuze dar nu stiam pe cine sa intreb si sunt cam in ceata

cristina
http://community.webshots.com/user/cris8674

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

criseu nu m-am spalat si tot nu am ramas ..si curgea Ultrogestanul..a fost crunt!! oricum asta stiu ca nu trebuie sa te speli, dar cauza nu e 100 % asta..zic eu

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

CRIS nu cred ca trebuie sa gasesti un motiv pt nereusita ta, eu am facut primul dus la o sapt de la et si a fost cel mai record dus din viata mea si uite ca suntem in aceeasi situatie.Eu cautam un motiv pt care sa nu-mi fi reusit fiv-ul dar nu l-am gasit pt ca nu am facut totul bine cum mi-a spus dr chiar am exagerat deci concluzia asa a vrut Dumnezeu.Iti tin pumnii miercuri si sper sa fie bine de data asta ca doar tu esti cea care imi da si mie curaj.


Madalina
si maine e o zi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

cris eu nu m'am spalat deloc inauntru..nici macar acum..ma spal normal..dar doar atat in interior nu..am intrebat dc pt ca muream sa stau si sa nu ma spal..dar daca dc a spus NU atunci asa fac..multa bafta..tin pumnii!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

va pup pe toate-toti

Am la purtator 2 posibili viitori copilasi. Unul de 5 celule si unu de vreo 10. La cel din urma biologul mi-a spus: si aici aveti o frumoasa morula. Cred ca pentru sotul meu e o noutate acest cuvand ca pe drum spre casa cum punea o frana mai puternica cum ma intreba ce face morula. Ca pe el numai morula il intereseaza .
Dr. a zis ca am embrioni de gradul I, si cand a venit in salon dupa ET numai de sarcina imi povestea. In comparatie cu data trecuta cand am facut ET cu una bucata 2 celule si una bucata 4 celule la 48 de ore acum stau mult mai bine. Atunci, imi zicea dr. ca fiecare embrion are sansa lui, acum imi zice ca am sanse mai mari. Sa dea DD. Voi vedea peste 2 saptamani.


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

MONI, sa dea Dumnezeu sa iasa cu ochisoriTinem pumnii 2 saptamani

Madalina
si maine e o zi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Kora sa fie intr-un ceas bun startul si la final sa vi cu II!
Cris bafta la ET. Nici eu nu m-am spalat in prima saptamana, am folosit doar servetele umede ca sa imi fac toaleta dar la fel ca si fetele, nu cred ca asta a fost motivul nereusitei!


Anto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Moni super vesti!Acum stai cumintica si ai grija de , iar peste 2 saptamani sa dai de baut!

Anto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Moniland bravo . Sa iti ajute DD sa ramana la tine in burtica 9 luni. Sa ai grija de tine si de ei.
Pupici

Gabita

Mergi la inceput