A murit un bebe!

A murit un bebe! | Autor: DOR

Link direct la acest mesaj

Fetelor, am o veste foarte trista...un bebe care s-a nascut mort, inainte de termen (luna a 8-a de sarcina).
Mamica lui, colega de birou a sotului, este distrusa...tocmai am vazut-o ....cuvintele sunt de prisos , nu este pierdere mai mare...
Am incercat s-o incurajez, s-o ajut sa depaseasca sentimentul de vina , sa se roage sa-i dea Dumnezeu putere sa depaseasca aceasta incercare.
Sunt daramata si neputincioasa.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Imi pare rau sa aud vestea asta dor, nici nu am cuvinte sa-mi exprim durerea ,o sa ma rog pt ea sa o intareasca dd si sa-i de-a putere , si pt cel mic hai sa nedd a avut nevoie de un inger!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DOR spune:

Multumesc mult pentru raspuns, Lemoni.
Sunt coplesita....ni se pare atat de firesc sa fim sanatosi , sa nastem bebei sanatosi, fara probleme, uitand, uneori, ca acesta este un dar al lui Dumnezeu.
De fapt, dincolo de tehnologie, de medicina moderna, suntem graunte in fatza lui Dumnezeu. Azi ma conving pt a nu stiu cata oara. Sper ca nu suna sectant mesajul meu. Sunt o ortodoxa obisnuita, din pacate nu ma gandesc la Dumnezeu cat de des ar trebui, mai ales cand dau de necaz sau cand trebuie sa-i multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Dumnezeu sa-i ajute si sa le dea multa putere sa treaca peste acest moment atit de trist. Cuvintele sint de prisos in aceste momente atit de dureroase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Dumnezeu sa-i ajute si sa le dea puterea de a o lua de la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DOR spune:

Danutza,
E cu atat mai trist cu cat anul trecut, in iunie, au mai pierdut un bebe, in luna a 3-a de sarcina. Trebuie sa vada ce se intampla.
E in lucru o analiza a placentei...e tragic sa te gandesti la o autopsie...totul sa evite pe viitor asemenea pierderi...lauza fara copil... e cumplit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Din nefericire nu stim sa apreciem ce avem ,numai atunci cand dam de necaz ne dam seama.Si eu ca si tine Dor imi faceam probleme din orice dar dupa ce au murit colegii lui baiatul meu de clasa parca m-am schimbat total, problemele mele sunt nimic, o nota proasta? ce e aia? Acum rad mai mult si incerc sa ajut cat pot pe cineva la nevoie si nu uit sa-i multumesc lui dd in fiecare zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marichiri spune:

Imi pare rau de ce am citit.Nu este durere mai mare pentru o mama care asteapta atata timp plina de speranta si de planuri pentru sufeletelul acela mic.Eu sunt marcata de o intamplare asemanatoare.Cand am nascut eu, vecinei mele de salon i-a murit fetita la o zi dupa ce a nascut.Deoarece nascuse prin cezariana, medicii au fost nevoiti sa o mai tina internata cateva zile ca sa urmareasca evolutia operatiei.Au incercat sa o protejeze de suferinta cazand-o intr-o rezerva dar iti dai seama ca se auzeau plansete de bebelusi la tot pasul.Nu am sa uit niciodata privirea ei cand mi-au adus-o pe Ana in salon.E cumplit.Imi pare rau si ma rog sa ii dea Dumnezeu putere sa treaca peste o asa nenorocire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

eu am o prietena careia i-a murit fetita la 5 zile dupa nastere. Cumplit mai ales ca a fost cu ea la Budimex unde au internat doar fetita nu si pe mama care a fost lasata sa doarma pe un scaun pe holul spitalului, in masina afara. Si asta pana a murit copilul. Ea era operata (cezariana).



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada2021 spune:

Imi pare sincer rau,e groaznic.Acelasi lucreu i s-a intamplat si unei colege dar a avut putere si mult curaj, a mers mai departe si acum are 2 copii sanatosi si frumosi.

laura si ariana(20-o2-2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanae spune:

Trist f. trist.Si eu am o prietena care a nascut in luna a 8-a un bebe mort.Eu atunci eram insarcinata.Este de prisos sa enumar temerile prin care am trecut atunci.Acum am 2 fetite minunate.Ai foarte mare dreptate - prea putin ne gandim la Dumnezeu.

Mergi la inceput