Va bantuie fostii?

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns glont10 spune:

Ma tot bantuie un fost, dar o alt fel de bantuire...e a n-spea oara cand ii zic sa nu mai sune ca nu ma intalnesc cu el si el imi tot repeta ca o placa zgariata ca"sa ne vedem, poate a mai ramas ceva".
Asta dupa ce nu l-am mai vazut 3 ani...a disparut intr-o zi,dupa o relatie de 1 an si ceva in care si-a batut si joc .
Acum s-a intorssss, a naiba roata asta.
Si totusi nu i-am aruncat in fata trecutul, desi s-a purtat execrabil bazandu-se pe faptul ca muream dupa el,eram mica si naiva.Acum ca l-am revazut parca e cel mai urat, badaran, afemeiat om de pe pamant. Ce l-am mai plans in tot timpul asta...acum imi vine sa.Bleah!
oricum intr-un moment mai prost nu putea sa pice.Ma simt totusi bine ca cel putin nu a incoltit niciun gand de razbunare, nici fata de el si nici fata de..."actual".

Mental..nu ma bantuie niciunu...cred ca asa e si cel mai bine.
nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adrianai spune:

Nu ma bantuie nici un fost. Asta pentru ca trecutul e trecut. Amintirile nu mi le poate lua nimeni, sunt ale mele, inchise intr-o cutiuta a sufletului. Nu am trait niciodata in trecut tocmai de aceea imi este usor sa traiesc in prezent. Nu regret nici o decizie pe care am luat-o, asa am simtit atunci sa fac.

Mergi la inceput