Cum e la Euroclinic?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Super! Ipearina, merci mult! deci ma pot duce pur si simplu acolo si spun ce vreau si ma programeaza. Acum m-am linistit.

Va multumesc inca o data de lamuriri!



Andicu 20+
Poze cu burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ipearina spune:

Oricum, du-te din timp acolo si intreaba, ca sa fii mai sigura. Eu am ajuns in saptamana 37 pentru ca atunci am ramas fara medic. Eventual poti sa suni inainte si sa ceri o programare la dr. Emel sau la dr. Herghelegiu, ca sa nu bati drumul degeaba (cine stie, poate s-a mai schimbat ceva intre timp acolo). Sarcina usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Ipearina, mai am o intrebare si gata, nu te mai stresez : inafara de costurile respective ce implica operatia si spitalizarea, ai mai platit ceva ? doctorului, de ex? sau el este platit de clinica ?!



Andicu 20+
Poze cu burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Stiu ca igiena si conditiile de cazare sunt de nota 10 dar stiti cumva daca au capacitatea de a interveni (ma refer in primul rand la aparatura necesara) intr-o situatie de criza legata de mama/copil?

Consultatia oferita de anestezist si analizele dedinainte de nastere se platesc separat sau sunt incluse in pret? Stiti cumva care mai este tariful pentru o cezariana? Acum vreo 2 luni era 78 milioane (cazare in rezerva normala - cu canapea pentru insotitor).


Valentina 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Stiu ca igiena si conditiile de cazare sunt de nota 10 dar stiti cumva daca au capacitatea de a interveni (ma refer in primul rand la aparatura necesara) intr-o situatie de criza legata de mama/copil?

Consultatia oferita de anestezist si analizele dedinainte de nastere se platesc separat sau sunt incluse in pret? Stiti cumva care mai este tariful pentru o cezariana? Acum vreo 2 luni era 78 milioane (cazare in rezerva normala - cu canapea pentru insotitor).


Valentina 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ipearina spune:

La externare primesti o factura detaliata si atunci platesti (undeva la receptie). Nu trebuie "sa bagi in buzunar" nimanui absolut nimic. Si toata lumea te trateaza foarte bine; in camera ai un buton si poti suna la orice ora din zi si din noapte, imediat apare cineva, fara sa-i dai "o atentie". Nu va apucati sa le bagati in buzunare, ca poate stricati si personalul de la Euroclinic !
Banuiesc ca au aparatura necesara in caz de complicatii. Eu am nascut prin cezariana cu anestezie generala, asa ca trageti concluzia. Stiu ca daca apar complicatii si creste si numarul zilelor de spitalizare se ridica si costul unei nasteri (mai bine intrebati, ca nu mai stiu exact).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Multumesc mult!



Andicu 20+
Poze cu burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

A mai nascut cineva de curand la Euroclinic? Si eventual cu dr. Herghelegiu?
Si eu vreau sa nasc acolo si vreau mai multe amanunte.
Va multumesc.


Micky 14+ + (asa spune dr.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

vezi ca s-a discutat in ultima jumatate de an despre euroclinic, sunt pareri ceva mai proaspete. da un search si vezi daca gasesti subiectul respectiv.

chris + alexandra



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Merci, am tot cautat dar nu am gasit discutii recente.


Micky 14+ + (asa spune dr.)

Mergi la inceput