Utrogestan

Utrogestan | Autor: Tanya

Link direct la acest mesaj

Fetelor am 2 cutii de utrogestan noi, daca are cineva nevoie de ele astept un pm, nu vreau bani pe ele, e pacat sa le tin pana expira si apoi sa le arunc cand cineva poate are nevoie de ele.

Tanya 29+

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Am incercat sa-ti trimit mesaj pe PM dar nu merge.
Am si eu cateva intrebari daca nu te superi.

Eu fac de ce va timp (1an) tratament cu Utrogestan(am lipsa de progesteron) si imi doresc fff mult un bebe dar nu vine...

Ai facut tratament cu Utog. pentru a ramane insarcinata?
Dupa ce perioada de tratament cu Utrg. ai ramas insarcinata?
Eu mi-am cam pierdut speranta.
:((

Multumesc frumos,
Elena

Elly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanya spune:

Buna
Eu am luat utrogestan pentru sustinerea sarcinii cand aveam deja 2 luni de sarcina si am avut o sangerare usoara.
Nu-ti pierde speranta! Eu 2 ani am asteptat sa raman insarcinata si s-a intamplat cand ma asteptam cel mai putin, cand eram in concediu la munte si nu ma mai stresam sa stau cu picioarele ridicate pe pereti si alte chestii de genul asta .
Iti doresc si tie sa ti se intample minunea cat mai curand!

Tanya 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanya spune:

Ah, si am uitat, utrogestanul l-am dat unei fete care face fiv, sper sa o ajute.

Tanya 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Mltumesc frumos pentru incurajare.
Sper sa reusesc si eu.

Daca nu obtin rezultate - incep si eu fiv.
:((



Elly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Din cite am citit eu Utrogestanul nu te ajuta sa ramai insarcinata,ci ajuta la fixarea sarcinii.E un progesteron natural care poate sa inhibe ovulatia daca se administreaza in per respectiva,asa ca fara ovulatie nu poti avea sarcina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Eu am luat utrogestan acum cateva luni cand am avut o dereglare fff mare.Mi-a dat ca sa imi provoace menstra.

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput