Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici-6

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

loleka bine ati venit! v-am trecut pe listuta.
A crescut f. bine Dominic:)) eu pe ale mele le-am tinut pe Humana pina la un an. Abia pe la 7 luni le-am trecut de la humana 1 la humana 2. Despre bubite nu stiu ce sa spun cred insa ca e bine sa-l vada pediatrul sau un dermatolog (stiu ca e f. cald in Romania...ar putea fi de la caldura).





Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loleka spune:

Multumesc mult doamnei Papadie pentru amabilitatea de care a dat dovada. Gata ne-am hotarit este ultima cutie de pre Nan care o mai papam mai ales ca am atins greutatea de 4050.
Aseara a vomat de doua ori si cred ca este din cauza laptelui, nu mai stiu nici eu ce sa zic. Oricum ne-am hotarit de azi papam Topfer 1. Tot aseara a plins in nestire de nu mai stiam nici eu nici Cosmin cum sa-l impacam. Ne rugam la Dumnezeu sa taca, sa se intimple o minune.
De altfel suntem tare bucurosi ca ieri a fost pentru prima data in 2 luni si jumatete cind am reusit sa facem kk singurei .


loleka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loleka spune:

Am si io o nedumerire! Cum pot atasa o fotografie a fiului meu?

loleka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana27 spune:

Azi a facut Dragos ultima injectie de pregnil, de acum asteptam ca tratamentul sa-si faca efectul. docorita spunea ca ar trebui sa se vada pana la un an, sa vedem.
Si Dragos bea Nan. O saptamana in maternitate i-au dat pre Nan, apoi l-au trecut pe Nan 1 si de la 6 luni am trecut pe Nan 2.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Mi-ka wow da ce frumos a crescut Alexia!!!
sanzi succese!!! tinem pumnii sa fie ok.
loleka poti sa-ti faci cont pe webshots.com sa pui poze sau astepti sa-ti deschida aici adminul cont de album (in coloana din stanga gasesti album foto sau in pagina personala ). si daca mai imi zici doamna papadie iti zic si eu doamna loleka:)))))))))))))
apropo de nickul meu la piticlonti de iul aug 2004 acolo unde 'activeaza' Catrina a intrat la un moment dat baietelul mai mare al lui speel (ea era bolnava in spital si noi ii dadeam sfaturi ce sa faca cu al mik) si ca sa nu-mi zica papadie (cred ca stia el de poponeata gainii) mi-a zis "doamna cu nume de flaore galbena" si asa mi-a ramas numele



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

papadie, ce m-am mai distrat cu "doamna papadie" . Loleka, sa nu te superi
Alexia mea face cateodata ca un mielut si atunci tot timpul imi aduc aminte de "mielutul tau turbat"

loleka si Dominic Andrei, in primul rand bine ai venit in clubul esentelor
Alexia in spital tot pre Nan a papat pana mi-a venit mie lapticul,iar apoi pe la vreo 3-4 luni cand am mai vrut sa-i mai dau Nan in completare il vomita de fiecare data la vreo 2 ore dupa ce-l papa, asa ca am incercat cu Milumil si nu am mai avut probleme.

sanzaiana27, tinem si noi pumnii la Dragos

sirimie un pupic mare pentru pestisorul meu

_
Printesa noastra,Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loleka spune:

Buna fetelor. Multumesc tuturor pentru urarile de bun venit. Papadie am inteles mesajul tau si sunt de acord cu tine .
Cit despre alimentatie m-am lasat pagubasa cu pre Nan-ul si l-am dat pe Topfer si nu am mai avut probleme de alimentatie. Ii place tare mult si plus de asta multa lume l-a recomandat. Este bio.
Despre poze astept sa-mi faca si administratorul cont dar pina una alta am deschis pe _ onetruemedia_ si pe _rock4you_. Daca ajungeti pe acolo va urez vizionare placuta si sper sa va placa de dulceata mea mica. De la mare toate cele buna si pe curind. Hristos a Inviat

loleka de http://www.onetruemedia.com/otm_site/start Dominic Andrei-02.03.2007

loleka de www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">http://www.onetruemedia.com/otm_site/start Dominic Andrei-02.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loleka spune:

Am vrut sa spun Hristos s-a Inaltat dar de obosita ce sunt....ma intelegeti voi. Hristos s-a Inaltat!

loleka de www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">http://www.onetruemedia.com/otm_site/start Dominic Andrei-02.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loleka spune:

Mi-Ka ai o fetita tare dragalasa. Noi ne-am dorit tare mult fetita dar asta e Dumnezeu ne-a dat baiat si nu l-as da pentru nici pentru o mie de fete. Ana Alexia era numele pregatit pentru fetita noastra. Sa-ti traiasca si sa te bucuri de ea.

loleka de www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">http://www.onetruemedia.com/otm_site/start Dominic Andrei-02.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lidiadanaila spune:

Vai ce esente frumoase pe aici !!! HRISTOS S-A INALTAT !!Am vazut-o pe Maria ...ce dulceata de fetita !! Dragos cred ca a pus ochii pe ea ! Noi suntem maricei de acum , incepem sa ne mai intelegem dar tot nazdravan a ramas....facem 3 ani pe 28...mergem la gradi in septembrie....ei, ce mai ! ne-am facut mari !!Parca am si uitat cum ii faceam baie lui Dragos in chiuveta !!! Va doresc sanatate la toti si sa cresteti mari !!

Mergi la inceput