Persoane care nu zimbesc

Persoane care nu zimbesc | Autor: Ficusia

Link direct la acest mesaj

Am in jurul meu persoane care nu zimbesc deloc.
Si cind o fac isi intredeschid putin buzele.

Asta ma face sa stau eparte de ei.
Si de la departare ii gasesc ca pe niste oameni de treaba.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Si eu ma feresc de oamenii care poarta masca... asa le spun in sinea mea celor care nu zambesc, sunt oameni care nu au bucurie nici pentru ei, nici pentru cei din jur. Zambetul poate sa-ti vina pe buze cand te gandesti la ceva haios, la ceva amuzant, la ceva frumos... sau poate fi un schimb, primesti un zambet si-l dai inapoi involuntar. E ciudat cand zambesti unui om si acesta iti da in schimb o privire rece...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

Nu sunt oameni care nu au bucurie nici pt ei si nici pt cei din jur! Sunt oameni care trecand prin viata au uitat sa zambeasca sub povara unor greutati. Recunosc, si eu ma incadrez in categoria asta....nu zambesc pt ca nu cred ca stiu sa imi exprim bucuria in exterior.... nu ca nu as simti-o. Problema e ca...am invatat sa ma bucur in interior deoarece mi-e teama ca lucrurile bune se sting intr-o clipa. Clipele haioase, bucuriile....multa vreme au fost lucruri rare si de neatins pt mine si cred ca m-am obisnuit sa se intample mai debraba ceva rau decat bine, iar in cazul in care e bine....sa se termine pana sa apuc sa traiesc clipa respectiva.
Daca primesti un zambet il dai inapoi dar mai stingher, mai rezervat din teama ca lucrurile bune nu ti se intampla tie.
Asta sunt eu si asa simt..... Nu ocoliti oamenii care nu zambesc, cred ca ei au nevoie de cea mai mare afectiune si de cat mai mult zambete sincere... sa invete sa se bucure

Nu-i pasa nimanui cat de mult stii decat dupa ce afla cat de mult iti pasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita9 spune:

Eu una ii prefer pe cai care nu zambesc. Asta pentru ca sunt inconjurata de oameni care "zambesc profesional".Asta pentru ca au participat la vreun seminar motivational si au invatat ca asa vor avea succes. La majoritatea daca sunteti atente zambetul e fals.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Si eu cunosc oameni cu figuri inexpresive- figuri pe care nu li se poate citi starea de spirit. Indiferent de situatie, arata la fel- adica sobri, distanti. Nu-mi face placere sa am de-a face cu ei.

Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

adevarul e ca decit un zimbet din ala mecanic, ca o grimasa, mai bine deloc....Citi oameni zimbesc intr-adevar?

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GGina spune:

Zimbetul vine din interior .Nu-mi place sa privesc fete reci si distante.Mai bine un zimbet fals decit o acritura de fata .Te face sa te simti prost si sa te marcheze pentru o vreme (5-10 min)si iti spui atunci in sine *dar ce are omul asta ,nu ma suporta ,am un neg pe nas de-l face sa se uite la mine urit?".
Nu inteleg oamenii care prefera o fata sobra si rece decit un zimbet care te face sa te simti bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Eu zic sa zambim tuturor si ni se va zambi. Uite, belgienii "mei" sunt cam nesarati, asa-i natura lor, n-ai ce face, nu-s asa de colorati ca romanasii nostrii, asa de vii.

Dar toata lumea iti zambeste! In situatii din cele mai simple, banale. Si e placut, zau ca e! Ti se intalnesc privirile cu un strain pe strada? Zambeste-i veti fi mai ferciti apoi amandoi!

Parerea mea! Eu zambesc. Si nu sunt falsa, zau. Doar ca mi se pare mai normal asa decat sa intalnesc ochii cuiva si sa las capul in jos sau sa ma uit in alta parte.

Nora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Nu, nu faceti nici ca mine..
Eu ma hlizesc tot timpu' ca asa mi-e felul si cand vreau si io sa par serioasa, numa atat serioasa, ma intreaba toti"da', de ce esti suparata?"

mami de Calin rasfatzat:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hristina spune:

Asa e si barbatul meu: un botos si-un taciturn; zici ca toata ziua-i ploua-n spate!
Si-asa ma scoate din nervi!.......
In rest,e baiat bun!

Kasi si Victoria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

quote:
Originally posted by giulia71

Nu, nu faceti nici ca mine..
Eu ma hlizesc tot timpu' ca asa mi-e felul si cand vreau si io sa par serioasa, numa atat serioasa, ma intreaba toti"da', de ce esti suparata?"

mami de Calin rasfatzat:)



cunosc mi tu
cat despre zambit la cineva anume, probabil ca nu le poti zambi chiar TUTUROR...
fetele acre insa ma enerveaza si pe mine....

Noe si Anne-Bianca (14.03.2006)


Ce mai citim noi
Pe unde ne mai plimbam

Mergi la inceput