FIV 102

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Dana, Bravo! Asa sa fie, sa mearga totul ca pe roate.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Bravo Dana! felicitari pt rezultat! Doamne-ajuta
si sa fie cu noroc pt tine de-acum incolo!



Andicu 17+
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Buna fetelor va multumesc mult pt.incurajari,adevarul e ca sunt daramata rau si sper sa-mi revin repede sa pot sa o iau de la capat.

DanaP,ma bucur ca ai trecut cu bine si hopul asta si dea DD sa fie totul bine.

Gumy,FELICITARI sa ai o sarcina usoara si bb sanatos

Moniland,tin pumni stransii sa iasa totul bine la eco

Va pup pe toate sa aveti grije de voi



cristina
http://community.webshots.com/user/cris8674

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Am venit sa va lamuresc ce mi-a zis dr. Cocei in legatura cu progesteronul injectabil. Sigur, nu vreau sa intru in polemici si sa combat pe nimeni, e doar raspunsul la intrebarea pe care am pus-o si eu la momentul respectiv.
"Sigur, acum un an la conferintele din America toti dr. spuneau ca au avut rezultate bune cu progesteronul injectabil. La un an dupa, facand o statistica, au ajuns la concluzia ca progesteronul injectabil intr-adevar ajuta la implantarea embrionului dar procentul de reusita (si prin asta se refera la copii nascuti) a ramas acelasi...deci riscul de avort e mai mare."
In linii mari asta a fost parerea dr. (sigur, cu termeni medicali pe care eu nu-i pot descrie, nici macar memora

Eu nu am luat progesteron injectabil ci doar doza zilnica de 6 utrogestan si, multumesc lui DD, suntem bine.

Bafta multa fetelor care sunt in focuri,va tin locul caldut la Odisee.

Pupici

Andreea 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

O intrebare de neofit(a) : cat timp dureaza stimularea ? Cat e de lunga perioada in care se folosesc atat medicatia pt inhibare cat si cea pentru stimulare?

Intreb pentru ca trebuie sa fac rezervarea la hotel ( eu m-am decis sa fac FIV in Istanbul) si tot n-am inteles cam cat o sa dureze toata treaba. In plus parca nu l-as mai intreba pe prof. dr. de la spitalul de acolo ca mi-a tot explicat dar eu tot nelamurita am ramas in legatura cu durata.

" You must be the change you want to see in the world" Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MRL spune:

miki, multumesc mult. Meriti cel mai dulce pt ca niciodata nu m-ai lasat fara un raspuns la intrebarile mele. Ti-am scris si la naturiste. Acum sunt putin in dilema ce anume sa folosesc: ceai, extract glicerinat sau tinctura. O sugestie a venit de la Andicu - ginuta a baut ceai dupa ET si acum este o mamica foarte fericita. Oricum maine o sa dua o raita prin plafare sa caut si extractul glicerinat de cretisoara.
Andicu, sa creasca burtica si flacaul o sa vina la termen. Au trecut deja 5 luni, ce repede. Flacaul tau este un norocos si o sa treaca testele cu brio. Sa ma intri pe la noi cu vesti bune, sunt un bun stimulent pt noi.
Moni, multumesc mult pt informatiile despre estradion. Eu o sa incep direct stimularea (fara inhibare, fara Dipherelyn) in ziua 2 de la CM si mi s-a recomandat sa fac injectiile seara. Ar trebui sa merg dimineata sa fac estradiolul sa vad cum stau cu el? Cam la ce interval ar trebui sa imi repet analiza daca trebuie sa merg in ziua 6 de stimulare la eco, in ziua 5 de stimulare (ca sa am analiza cand voi fi la eco)? Analiza estradionului imi da informatii despre folicului viabili? Pupici
Dana, ma bucur sa aud ca ai trecut cu bine. Inca putin si treci in linie dreapta, treci sa statutul de mamica.
Lianoo, ei acum una in plus sau in minus la tine a mers treaba. Cred ca am confundat nr lor cu al altei fete de la szeget. Te pup pe burtica sa se molipseasca. Cum mai stai cu pumnisorii aia norocosi?
Zouzou, eu am facut Gonal F dar nu cel pen. Eu am avut de facut 3 fiole pe zi. Am folosit serigi pt insulina. la cele 3 fiole de pulbere am folosit o nsingura fiola de solvent, deci faceam in loc de 3 ml de ser doar 1 ml de ser dar cu concentratia de la 3 fiole de praf de gonal f. Am intrebat dr daca pot reduce cantitatea de ser fiziologic folosit si am primit aprobarea dar si in instructiuni scrie foarte clar ca se poate folosi 1 ml solutie ser la 3 file pulbere. Injectia nu doare absolut deloc, poti sa ti-o faci singura fara probleme. Eu pana si menogonul intramuscular mi le-am facut singura fara sa fiu asistata de nici un cadru medical. faceam 2 menogon dar am folosit tot 1 ml ser la 2 fiole praf menogon. Am preferat sa mi le fac singura ca sa nu mai depind de nimeni si sa nu mai stau toata ziua si noaptea sa alerg pe la spitale, sa stau sa astept dupa asistente, sa stau dupa toanele lor si sa scap de durerile de poponet de dupa injectare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MRL spune:

aniast72, multumim mult pt informatie. pt mamica fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

MRL cu pumnii sstau bineeee ii tin strans pentru voi toatee..
dana ma bucur ca esti bine..

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

MRLmultumesc frumos pt raspuns tu de care gonal f ai facut de 1050?sau 900? probabil ca cel de 900 este in forma aia de stilou,iar cel de 1050 este in fiole....stii cumva care ar fi diferenta dintre astea 2?...900 si 1050???...oricum o sa dau o fuga pina la medic sa vad ce zice si el...multumesc frumos inca o data

Miki-Miki maca nu este numai de un singur fel???maine am sa merg la farmacii sa intreb,si daca nu gasesc aici am sa te rog sa-mi lasi nr de tel sa sun...multumesc frumos...va doresc o noapte buna tuturor...pup toate fetele


"Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine"
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

si inca ceva.....acidul folic de cind este bine sa fie luat?cu cit timp inainte de stimulare?/?

"Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine"
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput