*Aspirante optimiste > 20 ani (52)*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

anca, ioana tin pumni sa nu mai vina uratzii.....!!!

ma gandeam ca ar fi mai simplu daca am adauga la listuta si de cat timp incercam sa avem un bebe asa nu am mai intreba tot timpul, nu??? eu de ex akuma nu mai stiu de cat timp incercati voi....imi spuneti......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Yasmi, asta e a doua luna la mine...


bebe?!



Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Eu incerc din oct 2005,mai multe aici


Edit:am inteles ce vrei sa spui dar sunt prea multe aspirante si am trece cu lista pe 2 pagini.
Tu incerci doar de 2 luni?
anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ioana, si la mine e a doua luna.
anca, eu vb de subiectul asta, sa aibe al inceput unde e listuta si de cat timp incercam.


EDIT : as putea spune doar de o luna, mai exact, akuma dupa "uratzii" incepe incercarea nr 2 , de aia nici nu am stresez ink, dar sunt sigura ca daca ar trece juma' de an si nimik as disperaaaaa.......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Ca sa disperi si ca sa ti se puna un diacnostic trebuie sa treaca un an minim,iti doresc sa nu ajungi aici,nu este prea frumos.


anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

stiu anca ca tre sa treaca un an!
tre sa fii puternica si optimista si sa "insisti" in continuare!! sigur, sigur va veni bb!! si atunci cand va veni tre sa te gaseasca in forma buna....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

fetelor vin cu o intrebare poate vi se pare stupida...stiti cumva daca duphastonul influenteaza rezultatul testului de sarcina?(tocmai citeam acum pe forum ca alte medicamente pozitiveaza testul de sarcina chiar daca nu este sarcina)
multumesc frumos~!

INGRID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Adicaa... ti s-a intamplat tie asa ceva? Adica ai II? Ca sa stim sa ne apucam de petrecere!


bebe?!



Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

nuuu ioana numai ca vreau sa fac un test maine dimineata chit ca e z26 abia dar nu mai am rabdare si vroiam sa stiu daca rezultatul va fi sau nu influentat de pastilute

INGRID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Nu, Duphastonul nu are cum sa influenteze rezultatele unui test de sarcina. Testele de sarcina pun in evidenta prezenta in urina femeii gravide a unui hormon sintetizat de zona periferica a oului, notat prescurtat HCG (Hormon Corionic Gonadotrop). Duphastonul este un progestativ de sinteza, adica o substanta oarecum similara unui hormon natural, progesteronul, complet diferit de HCG.

HCG are o parte a moleculei sale similara imunologic LH-ului (Hormon Luteinizant), parte numita "fractiune alfa". Tocmai pt a nu se ajunge la confuzii prin falsa pozitivare a testelor de sarcina de niveluri crescute ale LH, kit-urile de testare existente acum in comert sunt de tip selectiv, adica pun in evidenta cealalta parte a moleculei HCG, "fractiunea beta" (sau beta-HCG).


Raspunsul l-am cautat in arhiva DC (de pe vremea cand raspundea la intrebari arian)


deci sa intelegem ca a iesit testul II ????? hai da-ne o veste buna!!!!!

Mergi la inceput