*Aspirante optimiste > 20 ani (52)*

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluk_ spune:

ade..scuze ..te-am botezat
raman datoare cu mielul :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teomaria spune:

Buna, fetelor
Ieri n-am mai intrat , dar am recuperat azi ce-ati scris
Bun venit noilor aspirante si sedere cat mai scurta
Eu, dupa cum stiti am facut joi HSG si dr. de la radiolodie mi-a zis ca nu prea sunt probleme...ca ea vede o cervicita care ar putea fi cauza de infertilitate...apoi s-a uitat la poze si-a zis ca-i bine...si sa merg mai departe la dr. mea sa-mi dea un tratament, mi-a scris ceva pe un bilet (scris de dr. -am inteles doar franturi). Dar,ieri dr. mea s-a uitat pe pozele facute si pe ce-a scris si - surpriza_- trompele sunt infundate (sau doar trompa stanga - nu mai eram atenta la ce zicea, ca nu ma asteptam)Partea buna e ca pe a 2-a poza(facuta la o 1/2 de ora dupa prima)s-a vazut ca totusi substanta de contrast a trecut prin trompe - mai greu, dar a trecut, deci sunt sperante ca mai voinic sa treaca, mi-a zis sa prestam zilele astea, apoi sa iau duphaston din z15(dupa ovulatie) ,iar daca nu se prinde nimic , dupa ciclu sa ma programez la instilatii de prin z6, vreo 3 reprize parca
PS Am uitat s-o intreb care ar putea fi cauza infundarii trompelor(dar banuiesc c-o fi de vina chiuretajul facut in urma avortului spontan de 6S din aprilie 2005) si daca in urma acestei analize nu-i posibil sa se fi desfundat, mai ales ca nu m-a durut mai deloc, iar fetele care aveau trompele infundate au spus ca le-a durut rau de tot.Pe de alta parte, sper sa fie totusi asta cauza ...daca n-am ramas pana acum ,desi am facut ce trebuia si cand trebuia cu TB si teste pozitive de ovulatie...inseamna ca ceva nu era in regula.Off
Pup fetele


http://tt.lilypie.com/vUQWp2.png
http://by.lilypie.com/z5p0p2.png
http://lilypie.com/pic/070127/vwzx.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk_ spune:

sa nu radeti de mine ..plss..da ce sunt acelea instilatii??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PamELLA spune:

Buna,fetelor!!

stie cineva in ziua a 6-a cam cat ar trebui sa fie temperatura?a mea e 36,9 vaginal si 36,8 axial!nu e cam mult tinand cont ca pana acum cea mai ridicata din toata perioada ciclului a fost 37,1?

Va pup!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PamELLA spune:

nu stie nimeni?macar asa,in mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Raluk io nu ma pricep, ca ti-as spune

Pam ai facut test de sarcina? Poate esti graviduta, mey! Ai avut testele alea pozitive, cine stie ce-o fi!


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PamELLA spune:

Laura Ioana ,nu am cum sa fiu ,chiar daca CM a fost putin mai diferit,dar au disparut durerile de sani care erau mari inainte de rusi!nu stiu ce se intampla si tot am zis ca merg la si tot am amanat.si am avut zilele astea si niste dureri in partea dreapta jos de abia ma tineam pe picioare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

Teo sper ca bebe sa vina cat mai repede la tine si la noi toate. sunt sigura ca Dumnezeu ne va ajuta pe toate,atunci cand vrea El.
Ralu-k,nu stiu nimic despre instilatii.imi pare rau...am o intrebare la tine: ti-ai facut programare la Szeged? eu acuma sunt in Israel, dar prin martie vreau sa vin acasa si vreau sa merg si eu la Szeged,dar nu stiu cum sa-mi fac programare si nici nu ma descurc singura . sotul meu o sa vina in tara <in Arad> la sfarsitul lui mai si tare as vrea sa merg la SZEGED pana atunci, c-am fost pe-aici la cativa doctori si nu m-au multumit.putem sa tinem legatura si eventual cand vin in Arad sa ne intalnim?eu nu am ramas niciodata insarcinata si nici un doctor nu mi-a zis nimic concret. as vrea sa aflu daca avem vreo problema si s-o rezolvam.
fetelor,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna fetele!

eu azi z4....mai e...mai e....
azi am chef sa am uit pe net dupa bebei, patutzuri, hainutze..... imi fac "rau" singura.......cred ac nu am o zi prea buna..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PamELLA spune:

bb_yasmi ,ai sa vezi ce repede trece timpul,indata indata te vad cu testul pozitiv in mana ! cat despre patuturi,hainute etc te anunt ca nu esti singura

Mergi la inceput