*Aspirante optimiste > 20 ani (52)*

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns winter spune:

OANA R interesant materialul despre temp. Luna viitoare o sa urmaresc si eu temperatura... daca va mai fi nevoie! Ce optimista sunt! IOANA , buna idee cu saniusul. Tocmai a nins si la noi pe aici prin nord! RALUK , nu stiu ce sa spun de polidin dar mie mi-a prescris niste antibiotice si ceva antiinflamator (injectii) in timpul menstrei. BB YASMI asa te vreau optimista in continuare! VRMOANA si eu de azi sunt in vacanta! Traiasca vacanta!!! Sa auzim de bine si de !

http://tt.lilypie.com/DoU1p2.png"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Da, Aylla, e zapada f frumoasa! La sanius cu noi!


bebe?!



Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Salutare fetelor.

Doamne, mi-a fost tare dor de voi...
Am avut niste saptamani tare tare incarcate, si nu am mai reusit mai deloc sa va vizitez....
Asa ca ma voi uita prin urma sa vad ce s-a mai intamplat si voi reveni.

Asa sa raportez si eu: Am fost asa de ocupata ca de 3 saptamani nu am prestat cred ca aproape deloc.... Nici nu stiam cand sunt acasa si cand sunt la servici, caci faceam cam acelasi lucru: munceam..
Am ajuns rau de tot. Dar de azi totul va reveni la normal, cel putin asa sper..
Hai ca va pupic pe toate si revin dupa ce fac revizia



viitoare de

Felicia

http://tt.lilypie.com/oN9Ap1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

fetelor, pupici la toata lumea
am intrat sa va povestesc ceva ffffffff socant. cel putin, pt mine asa a fost.
azi ne-am intalnit cu o mai veche cunostinta...tot plecand in romania, stat cate 1 luna, 2, 3 , am pierdut legatura cu el si cu nevasta lui <tot schimbat de telefoane si n-am mai dat unii de altii>. l-am intrebat ce mai face sotia si fetele <au 2 fete>, la care el mi-a zis: fetele si baiatul ! am ramas surprinsa , deoarece nu stiam nimic. mi-a spus c-au un baietel de 5 zile . mi-a spus ca sotiei ii venea ciclul regulat si-a vazut la un moment dat c-are burta din ce in ce mai mare si s-a dus la doctor. avea 7 LUNI . NU LE-A VENIT SA CREADA.ea n-a stiut nimic, mai ales c-avea 2 fete si totusi....a fost un soc si pt ei.
vi-am spus povestea lor, c-am ramas socata si ca vreau sa realizati ca tot ce se intampla cu noi, este voia lui DUMNEZEU.
apropo de polidin....am intalnit de 2 zile o femeie careia doctorul ii spusese ca n-o sa poata avea niciodata copii <nu stiu ce probleme avea, ca n-am intrebat> si acum are 2 baietei. sunt doctori si doctori...un doctor i-a dat sa ia 10 zile polidin <nu stiu pt ce> si a ramas insarcinata! deci, pe unele le ajuta polidinul, dar nu pe toate
eu sunt ziua 1 asta dupa o dereglare urata. zilele astea cumpara sotul gips sii ma apuc de lucruri "babesti"
va pup pe toate si sa dea DUMNEZEU sa fim gravidute cat mai repede!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Doamne cate vesti neplacute...

Blueeyes2003, Irlandeza . Am ramas fara cuvinte. .Oricand aveti nevoie de cineva cu care sa vorbiti... imi puteti da un PM. Sper ca Doamne Doamne sa va ajute sa treceti mai usor peste pierderea suferita.

Cu toate ca m-am intristat pentru fetele noastre frumoase, e imposibil sa nu le felicit pe noile gravitutze si sa le doresc o sarcina cat mai usoara si fara probleme. Fie ca dupa cele 40 de saptamani sa va tineri odorul in brate si sa va bucurati de ei. si multa multa sanatate, mamicutzelor.

Noilor venite, care sunt multe, bine ati venit in clubul aspirantelor optimiste si sa ajungeti cat mai repede la odisee.

Numeioana ia zi dragutza, tu ce ne pregatesti? Ceva ?
Ancadragoman . Lasa ca luna viitoare o sa fie mai bine.
Allya de mult nu te-am mai vazut nici pe tine pe aici.
Ale, pe unde esti?
Printesico, vad ca si tu ai cam rarit vizitele pe aici?
Sau fetelor sunteti asa de ocupate cu ca nu mai aveti timp de raportat?. Daca e pentru asa atunci va iert
BB_yasmi, winter,vrmoana fetele optimiste.
Biby abia asteptam vestile bune...eu deja sunt sigura ca esti . Cred ca am mai scris asta, dar nu mi-a mai raspuns nimeni...Oricum nu conteaza asta, conteaza rezultatul, nu? Sper sincer sa ne dai vestea cu II liniute.
Sa aveti grija de voi fetelor. Sa aveti un weekend minunat si vesti superbe


viitoare de

Felicia

http://tt.lilypie.com/oN9Ap1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

quote:
Originally posted by didi-anda
.... mi-a spus ca sotiei ii venea ciclul regulat si-a vazut la un moment dat c-are burta din ce in ce mai mare si s-a dus la doctor. avea 7 LUNI . NU LE-A VENIT SA CREADA.ea n-a stiut nimic, mai ales c-avea 2 fete si totusi....a fost un soc si pt ei.
vi-am spus povestea lor, c-am ramas socata si ca vreau sa realizati ca tot ce se intampla cu noi, este voia lui DUMNEZEU.



Mda, asa e didi,asta dovedeste ca fiecare femeie e diferita.
De fapt, un caz chiar din familia mea: bunica mea nu a putut avea copii(din 5 sarcini, numai 1 a reusit sa duca pana la capatu cu succes), iar mama mea a avut copii fara nici un fel de probleme.
Asa ca...eu va doesc la toate sa nu aveti probleme de genul asta



viitoare de

Felicia

http://tt.lilypie.com/oN9Ap1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printesa_roz spune:

Felicia multumesc ca ti-ai amintit de mine. Esti o dragutza. Eu doar va citesc, de scris nu am lucruri importante de spus. Poate doar luni, daca voi avea vre-o veste sa sa dau.....daca nu.....asta este...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Alé multumim frumos pentru mesajele Ralucai!
Raluk imi pare rau iubita ca n-am vazut mesajul tau dar fiind noua pe forum, mesajele tale erau moderate si apareau mai tarziu. ca sa-ti raspund: DA! Ne dorim enorm de mult o fetita. Si sotul meu are un baietel dintr-o casnicie anterioara. Cat despre Polidin, o prietena de-a mea a ramas insarcinata imediat dupa injectii... Se chinuiau doar de 3 luni si o asistenta mai in varsta i-a dat dezvaluit secretul acesta. Tu acum faci Polidin?
Fecian multumesc frumos pentru gandurile frumoase... dar.. ce-o vrea Dumnezeu. Duminica o sa fac un test si vedem atunci. Tu ce tot ai mesterit atatea saptamani? Cum sa nu prestezi? pai se poate? Hai ca poate acum ca te-ai linistit cu munca aveti mai mult timp de voi doi!
Didi era sa te dau disparuta si pe tine! Imi pare rau pentru Z1 dar sa speram ca da rezultate gipsul si imi vinzi si mie secretul! Foarte interesant ce s-a intamplat cu prietena ta... am mai auzit si eu de o astfel de intamplare. Numai ca fata avea 16 ani si s-a trezit in 7 luni tot asa cu ciclu peste sarcina. Acum ea are 22 ani si un baietel de 6 ani aproape insarcinata cu al doilea copil care a aparut la fel.. tot cu ciclu peste si a aflat la 6 luni de data asta. Ciudat rau!!!
Olivia tu pe unde umbli??? ce e cu tine???

Eu n-am vesti momentan decat ca am secretia asta alba... foarte consistenta. Voua vi s-a intamplat sa aveti asa o secretie inainte de ciclu???
Duminica fac test!

Pupicei



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYLLA spune:

FECIAN si la mine e valabil cele scrise de printesa roz.
In fiecare zi trag cu ochiul pe la aspirante dar datorita comoditatii mele nu am monitorizat nimic,poate o sa radeti dar am uitat cand mi-a venit menstruatia luna trecuta,.
Asa ca imi fac mea culpa si promit ca luna viitoare(adica dupa Z1...de n-ar mai venii!!!)o sa iau situatia in f serios ca nu mai tine asa pe bajbaiala.
Marti schimb prefixul si deja se impune un copil cat mai repede!

PS:nu ma intrebati cum am uitat data ca nici mie nu-mi vine sa cred cum am putut sa uit
o fi de vina varsta????
va si va doresc numai bine!!

dya
url=http://photos.yahoo.com/dianaaureliachiriac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Hello fetele.
Raluk eu am facut 2 luni polidin si nimic ,dar am auzit ca uneori tine faza.
Anda da-i bataie cu leacurile ca cine stie. Cum ma in 7 luni?????????/
Aylla e bine ca ai uitat cand a venit menstruatia ,asta inseamna ca nu esti stresata ,adica o sa vina bb
Fecian nu te-am mai vazut de mult,bine ca ai terminat treaba
Winter poate nu mai este nevoie sa iei temp
Bibileana pupici si sper ca ai cumparat test...


anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput