ajutor pt PAUL

ajutor pt PAUL | Autor: adinasti

Link direct la acest mesaj

Suntem un grup de studenti care incearca sa ajute un baietel grav bolnav. Numele lui este Anka Paul Cristian si a fost nascut prematur la 6 luni la data de 22 decembrie 1998, cântarind doar 1.400gr. Din inconstienta medicilor a fost lasat fara oxigen timp de 10 ore si a avut nevoie de ventilatie artificiala timp de 7 zile. La 2 luni a primit 2 transfuzii de sânge în 2 saptamâni.
Acum are 8 ani si nu poate merge, tresare la orice zgomot si este extrem de sensibil la mediul înconjurator. Desi sufera de pareza cerebrala – atrofie de nerv optic bilateral – retard psihomotor, poate vorbi corect, are o memorie buna si doreste din toata inima sa poata merge pe picioarele lui, sa poata juca fotbal cu ceilalti copii, caci este un mare microbist.
Paul locuieste cu mama lui, doamna Victoria Mikota, iar tatal l-a abandonat nevrand sa mai stie de el. Situatia lor materiala e foarte grea, singura sursa de venit fiind un salariu de 350 RON dat de primarie si alocatia lui de 40 RON. Dupa atatia ani de rugaciuni a rasarit speranta in inima acestui copil si a mamei sale. Un medic chinez, care a vindecat si alti copii suferinzi de aceeasi boala, a analizat cazul lui si il poate vindeca pe Paul. Dar pentru interventia chirurgicala, care va avea loc la Beijing, este necesara o suma de 20.000 USD, suma care include doar spitalizarea pe timp de doua saptamani, fara a se asigura insa transportul pana in China si nici alte cheltuieli suplimentare ce pot interveni pe durata sederii lor acolo. Aceasta interventie este programata pe data de 22 iunie 2007 si faptul ca pana atunci mai sunt doar cateva luni face ca situatia lui Paul sa fie aproape disperata.
Ganditi-va la durerea acestei mame care stie ca exista posibilitatea ca fiul ei sa se insanatoseasca, sa duca o viata normala si totusi nu are mijloacele necesare pentru a-i acorda aceasta sansa. Ea nu ii poate darui decat iubirea ei, grija, rugaciunile si aproape intreaga ei viata…caci intr-adevar ea nu traieste decat pentru Paul de care este nedespartita.
Informatii suplimentare, certificate medicale si poze se gasesc pe site-ul lui Paul la adresele

www.paulanka.lx.ro
www.geocities.com/anka.paul/SitePaul/index.html

Desi ne straduim de atâta timp sa îl ajutam pe Paul, foarte mult nu am reusit. Va scriem în speranta ca fie ne puteti ajuta popularizând cazul lui , fie ne puteti pune in contact cu cineva care sa ne ajute cu cât de putin.
Am deschis si un cont in banca pentru cei care pot si doresc sa ne ajute:
Nr. cont IBAN lei : RO93 RZBR 0000 0600 0218 0637 Nr. cont IBAN euro : RO43 RZBR 0000 0600 0757 3767 Contact

Adresa mamei lui Paul este Calea Timisorii, bloc 3, scara 2, apartament 10, localitatea Resita, jud Caras-Severin.
Numerele ei de telefon sunt
0355 408 994
0729 857 482,
iar adresa la care ne puteti scrie este ajutor.pt.paul@gmail.com.
Cu deosebita recunostinta,


Stîngu Adina


nota administratorului:
Am primit toate actele cerute de regulamentul forumului Desprecopii.com
Va urez succes in campanie.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Adina, unde se pot trimite niste banuti? Astept o adresa pe PM sau un cont bancar.

de Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Contul este trecut in pagina lui , linkul este http://www.geocities.com/anka.paul/SitePaul/index.html

Sa il ajutam pe Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitza1977 spune:

Am trimis niste banuti pt Paul in contul de ron si le-am trimis tuturor celor pe care ii cunosc un e-mail cu rugamintea sa ajute si sa dea mai departe!
Va tin pumnii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinasti spune:

Va multumim mult pentru ajutorul dumneavoastra. Am adaugat la subiect si numerele de cont si adresa mamei lui Paul pentru ca sa nu mai fie nevoie sa mergeti pe site-ul lui pentru a le afla.

Mergi la inceput