FIV 101

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Cris eu iti spun cu mana pe suflet ca sunt sigura ca esti graviduta ,poate chiar cu gemeni,am citit zi de zi tot ceea ce ai scris si prea bine a decurs totul,Adhnana era in zi 8 cand a facut testul negativ intr-adevar, incearca sa te gandesti la altceva, sa citesti o carte, sa te uiti la un film sa mai treaca timpul si va fi bine, stressul chiar nu face bine deloc celor bebelusilor...Mai presus de toate umpleti timpul rugandu-te la DD, sa vezi ca rugaciunea te va linisti si iti va da incredere...Te pup!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

buna dimineata fetelor

Cris- vad ca nici tu nu ai stare. Probabil ca asa e felul nostru, sa fim mai agitate si panicoase.
Eu eram ziua 10 cand am facut testul care era semipozitiv. Bine la mine semipozitiv inseamna ca era acolo o liniuta firava firava roz. Dupa care a inceput circul. Am facut in total 9. Le-am pitit ca sa nu vada sotul meu care tot timpul imi spune sa ma linistesc, ca o sa fie bine. E de un calm ce n-am vazut. Iar eu sunt exact opusul. Ma stresez si ma agit din orice. Ce test ai facut? Te intreb pt ca eu am facut cred ca am facut de la toate firmele de pe piata. Mai putin Femina si SureCheck.
Eu te rog totusi sa nu mai faci teste. Trebuie sa fie bine. Iti tin pumnii. Si daca mai plangi, strang toata gasca de fete si venim la tine si-ti dam bataita, ai inteles?
Hai, capu sus.
madalina28 - tu ce faci? sper ca esti in patut si stai cuminte
kora, lachi, avalon,dj mama, zouzou multumesc pentru urari!
Adhnana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Va multumesc mult, da daca nu sunt la cate zile pot sa fac ET cu embrioni congelati?

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

cristina, te rog eu mult sa incerci sa te gandesti la bebeii tai din burtica acum.
Dar ca sa-ti raspund totusi la intrebare, stiu ca Sheria facut luna imediat urmatoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Mey Criss da' tu esti culmea, intru si eu in gasca pe care o strange Adhnana si chiar venim cu !Cum poti tu acu' sa te gandesti la ET cu embrioni congelati cand mai ai putin pana sa faci bhcg???Nu ai nici un motiv sa fii pesimista,dimpotriva!Daca va fi cazul te vei gandi ATUNCI la asta adica mai ai rabdare 5-6 zile si gandeste pozitiv?Ai uitat de cei 3 embrionasi din burtica ta,pai in loc sa mangai burtica, sa le vorbesti tu te gandesti de pe acum la fratiorii lor congelati?Hai vreau sa te vad optimista!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Cris, aseara nu am pus de prima data batul in mesajul meu, dupa aia l-am adaugat ca sa vezi ca nu-i de gluma, acum iti arat ca nu stai cuminte.
Vezi ca la zona artelor este un subiect cu carti online free, ia du-te tu si descarca niste carti de pe site-ul indicat acolo si citeste niste carti de-acolo ca sunt multe, multe si ai ce face pana marti la cate romane sunt acolo.
Kora, ma bucur ca analizele ti-au iesit bine, sa iasa si celelalte bine si gata esti pregatita de fivuit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Dana multumesc mult ! Tu cum stai cu dosarele???

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

fetelor..care e urmatoarea care intra in focuri dupa Sheri si Moniland? Oana?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Adhnana dar tu nu stai in patut?Sau esti cu laptopul?Pupici pe burtik de mamica fericita!!!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Luni fac histeroscopia si dupa aia in mod normal ar trebui sa incep tratamentul ori din 10 feb ( ziua 21)ori din 17-18 feb(ziua 2).

Mergi la inceput