FIV 101

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

DanaP,eu marti fac testul si sper sa vin si eu cu o veste buna
Adhnana,apropo de sintome pe mine ma dor sani dar nu stiu de la ce ca poat sa ma doara si de la tratament

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Tu in a cata zi esti azi?
Cris nu mai ai mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Adhnana,te rog frumos nu-mi da idei

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Cris, te mananca si pe tine ca pe Adhnana?
Stai linistita ca iti faci sange rau degeaba.Astepta ziua de marti si sunt sigura ca o sa vii cu vesti foarte bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

FELICITARI ADHNANAMamicuta vesela si sanatoasa sa fii, iar tu Crissa fii rabdatoare ca am eu feeling asa ca tu urmezi....
Bey, fetelor, Liana30nu isi mai revine din trairi...
Eu raportez Z1 asa ca maine purced spre analiza FSH macar asa de control, ca oricum o mai fac si luna viitoare.
Bine ca imi spuserati ca pana in ora 8, ca eu ma duceam ca o floricica pe la 9 la MNL ziceam eu ca tot imi e in drum, dupa ce trec pe la banca. Asa ca acum se schimba ordinea. Da' totusi mai am o nelamurire, sangele sa fie pana in ora 8 sau si sa se apuce de ea pana atunci ca eu am o vaga banuiala ca ei le mai plimba de colo si dupa aceea se apuca de ele.
Bey, ati cetiti ce v-am scris eu aseara in prag de noapte sau dis de dimineata in zori mai bine zis: LA MNL 7 REUSITE. Ce e cu voi de dati asa rezultate, ca nici nu a venit primavara....
Va pupez!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stuart spune:

Pussi, asa cum ziceam, dorinta mea este sa-l incep in arilie dar vad ca apar tot felul de surpize neasteptate! Scrisoarea de la ginecologul meu o s-o am pe 15 februarie iar prima intrevedere cu clinica pe care o s-o aleg (aici am un mare) o sa fie pe la inceputul lunii martie. Problema este ca pana atunci imi expira analizele ca cica sunt valabile numai 3 luni! Om vedea ce-o mai fi!

Stu


Ai izbutit? Continua!
N-ai izbutit? Continua!
(Nansen)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Hai sa va spui o poveste, la gura sobei:

Ma opreste azi o vecina, fata buna, suflet inimos, si incepe o poveste: uite, eu am intrat prima la facultate, am fost in grupa A, la STAT, cu 10 am terminat facultatea, ce vremuri......ptiu....., dar nu mi-a placut meseria si m-am apucat sa fac altceva..... Iar azi, ma uit la toate alea care nici nu cutezau sa dea la stat, intrau la particular pe banii parintilor, nu invatau nimic si acum sunt pline de bani, au cabinete particulare.....ptiu..... S-a intors lumea pe dos, zau asa.......

Si ma si vedeam peste douazeci de ani de vorba cu aceeasi vecina,in acelasi loc: uite, o vezi p-aia de la 3? Pai, cand nasteam eu flacaul meu, de 3 kile 800, cu apgar mai bun decat al Irinei Columbeanu, facea si ea 3 matze de 1 kil 200 per bucata, pe care nici sa-i alapteze n-a fost in stare. A stat cu ei prin spitale pana la 3 ani, iar acu' intrara primii la faculatate, la stat.... Pe-al meu il dau la particular, de ce sa-si bata capul mititelu' cu atata carte, ca oricum nu conteaza facultatea in viata.......

Eu am prins prin 1994 marea drama a facultatilor particulare, o prind si p-asta cu copiii stigmatizati din cauza FIV-ului. Ce secol minunat!!!! Bine ca ne fereste de razboaie mondiale, ca de stigmatizari de acest fel scapam usor la cat de multe infertile suntem!
Cica cel mai mare copil facut prin FIV ar avea vreo 25 de ani si cel mai mare facut prin ICSI ar avea vreo 12 anisori. In cazul asta, cand vor avea copii mei vreo 25 de ani, primii FIV-osi vor fi batranei si cred ca vor fi vazuti ca pe ceva extrem de normal, mai normali decat normalii, asa cum cei care au trecut prin faculatati particulare sunt acum OAMENI NORMALI ai societatii, nu ca in anii '90.

Asta a fost tema mea de gandire pe seara asta.... Vitamina pentru creier.....

Kitto eu am vazut povestea de noaptea trecuta, sunt convinsa ca multe fete au vazut-o, dar se duc pe shestache la MNL, nu divulga in fata blocului demersurile lor....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Adhnana FELICITARI!!!
SARCINA USOARA SI BEBE SANATOS!!!

lachi 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

FELICITARI, Adhnana! Ai avut emotii, dar iata ca au fost de bun augur! Sa ai o sarcina usoara!
OANA, vad ca deja ai si schema de tratament, ce mai, intri in linie dreapta curand! Hai sa fie intr-un ceas bun pentru tine si pentru toate fetele care se pregatesc de FIV sau au inceput deja tratamentul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

adhnana, felicitari, sa fiti sanatosi
kitta, desigur ca nu le lucreaza imediat dar un aeste sa le lucreze peste 8 ore si alta peste 3 zile cum se intampla cu cele trimise din provincie sa le lucreze la Bucuresti

Mergi la inceput