Dr. Nayel - CF 2 (13)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluca22 spune:

Buna fetelor!
Helenutza iti provoaca nasterea miercuri?
Dimalexia iti tinem pumnii ,sa ai o nastere usoara si sa te refaci repede!Referitor la bebe ,nu cred ca s-a intors ,eu tot asa il simt dar sa vedem joi la ecograf.Bebele meu avea acum o saptamana si jumatate 3 kg si sant curioasa si eu care este eroarea .


37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

raluca22 , nu nu imi provoaca, zicea asa, estimativ...sper sa nu ajung la vreo provocare si bb sa iasa singur oricum eu am teremenul de 40 sapt pe 17 feb, asa ca pana atunci sunt rabdatoare

38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina G spune:

Salutare!

Revin si eu dupa o lunga perioada cand n-am avut net. Acum ne-am facut contract cu alta firma, sper sa fie mai bine.

Shine, felicitari pentru bebe! Sper sa te refaci repede iar bebe sa fie sanatos, cuminte si mancacios si sper sa te lase sa mai treci si pe aici din cand in cand!

Dimalexia, mai ai atat de putin..... oare cum o fi sa numeri orele pana nasti?! O sa ma gandesc la tine, sper sa treaca totul repede si sa fie bine!

Helenutza hai ca incepem si la tine galeria, sa ne dai startul!!!!

Raluca, bafta multa sa fie cum iti doresti, poate ai noroc si se intoarce bebe pana la urma. Spre sfarsit eu aveam emotii si ma gandeam sa cer cezariana dar acum ma bucur ca am reusit sa nasc normal. Sanatos sa fie bebe ca pana la urma nu mai conteaza pe unde iese!

Mirela, imi pare nespus de rau pentru pierderea ta. Cand am citit nu am fost in stare sa mai scriu nimic... am ramas fara cuvinte. Sper sa se intample miracolul mult asteptat mai curand decat crezi!

Mie la ultimul eco mi-a spus ca bebe are 3.200g iar dupa cinci zile cand am nascut a avut 3.660g

Va pup.... revin!





Tina, mami de Patrick si Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina G spune:

quote:
Originally posted by tatiantudor

Buna fetelor,

L-am intrebat ce recomanda ca metoda de contraceptie dupa doi copii si mi-a recomandat Mirena fara nici o ezitare.

Cu drag.
Liana



Liana, te superi daca te intreb ce varsta ai? Ma bate si pe mine gandul sa-mi montez sterilet pentru ca stiu sigur ca nu mai vreau bebe 3.... insa am auzit tot felul de pareri... eu fac 29 anul asta!


Tina, mami de Patrick si Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

Florentina G galerie pt mine? oauuu adevarul e ca nici nu imi vine sa cred ca sunt asa de aproape... nu incepeti galeria totusi poate mai sta cum a zis medicul, pana pe 14.

la mine toata lumea ma "pronosticheaza" le-am zis ca numai eu nu am nici un feeling (nu in mod constient) cand va venii...sa ii vezi pe urma cum se dau mari "ti-am zis eu?!"

acum ma lupt cu bagajul ala, offf, ce urat imi e sa il fac, tre atatea chestii...si mi-e o leneeee... in fine, e 95% gata.

a, am uitat sa va spun ca mi-a prescris POLYGYNAX. cele care au nascut natural, ati facut trat cu ovule inainte? stiu ca Shine a facut...

38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dimalexia spune:

Ce de emotii...
Sandybell: Asteptam vesti! ce ti-a zis la control?

Dimalexia 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MICKYN spune:

Helenutza23,desi mai am 6 saptamani pana voi naste (teoretic), este a doua oara cand imi prescrie POLIGYNAX.Pentru a pregati terenul pentru nastere-dupa cum a zis dl doctor. Dupa ce la inceputul sarcinii aveam o secretie ,,bogata'' in E.Colli si Proteus.Inainte cu cateva zile de a naste voi mai lua o tura de ovule si GYnofort-crema.Deci nu este neobisnuit sa recomande tratament inainte de nastere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dimalexia spune:

Florentina: Multumesc mult pt. sustinere! Esti foarte draguta... E super sa stiu ca peste 2 zile o sa-l am pe bebe langa mine... Am emotii, ma gandesc, imi fac de lucru cu una cu alta sa treaca mai repede timpul... Ma ajuta foarte mult baietelul meu "cel mare". Ma iubeste, ma mangaie. Inca nu i-am spus: ca gata joi "vine Sebi". Ma gandesc ca o sa planga cand ma vede ca plec, si o sa imi faca rau, o sa stau cu gandul la el. O sa plec fara sa-i spun si o sa afle pe urma...
Copilasii tai ce fac? Sunt bine? Multa sanatate si voie buna!
Fetelor, va multumesc la toate pentru faptul ca sunteti alaturi de mine, va promit ca o sa va tin la curent...
SANDYBELL CE FACI? ASTEPTAM VESTI!
Dna asistenta ma incurcase, cred cu tine... cand sa-i platesc zice da dna Ionita, zic eu sunt Nicolae... A, ma scuzati... Mai era o gravida dupa dvs. Cred ca depre tine era vorba... Dar nu ajunsesei...


Dimalexia 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandybel spune:

Salutare fetelor!
Ce de noutati pe aici, ce ne apropiem de termene..........
Dimalexia, intradevar cu mine te-a confundat, am intarziat si am ajuns pe la si un sfert
Pentru mine a ramas stabilita data de 14 dimineata la ora 7.30 ma prezint la apel...
daca pe mine m-au luat emotiile nu stiu cum poate sa-ti fie tie.......mi-era frica sa nu ma cheme pe 8, dar cica mai sta puticul, nu stiu ce sa zic
Asa ca eu am inceput numaratoarea inversa, mai am o saptamana

mi-a dat si mie Poliginax, dar daca fac cezariana, mai e asa important?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dimalexia spune:

Buna Sandybell!
In sfarsit, aflam vesti si de la tine.
Deci, mai aveti o saptamana. Asa, imi spusese si mie initial, dar eu nu mai am rabdare nici astea 2 zile... De abia astept sa treaca...
Ma bucur ca esti bine, ai grija de tine, si vorbeste cu bebe sa stea cumintel pana "de ziua indragostitilor".
Ai mai aflat ceva de tarife?

Dimalexia 38+

Mergi la inceput