vi se intimpla sa va simtiti singure?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

nu mi se intimpla, chiar m-ar bucura: de cele mai multe ori e exact invers, am senzatia ca toata lumea vrea ceva de la mine, de imi vine sa ma bag in frigider numai sa prind un pic de liniste.

Abia astept sa vina vara sa imi iau kupilul sa plecam in padure....

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Alex2, multumesc pt. gandurile bune!! Asa sa fie!

Fromm scria ca oamenii care nu sunt capabili sa fie si singuri nu vor fi fericiti nici cand se refugiaza in tot felul de relatii (unele nocive) incercand sa fuga de singuratate.

Nu stiu daca am "iubit" vreodata singuratatea, dar cert este ca sunt f. adaptabila (altfel nu plecam la 22 de ani in Germania de una singura!) si suport bine singuratatea atunci cand simt ca ma am pe mine insami aproape. Dar au fost si ani cand traiam cu un om distant sufleteste si nici eu nu stiam cum sa-mi fiu aproape.


Portugalia 2006: http://family.webshots.com/album/557164596AdFMgt
Eu si sufletul meu pereche: http://family.webshots.com/album/557167184hBwWJt

_
Pentru a-ti cuceri libertatea nu trebuie sa ajungi in America, e suficient sa pleci din Spania.

Felicia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


da, ma simt singura uneori, sau am senzatia ca lumea mea e paralele cu a celorlalti, chiar inconjurata fizic de multime, la job mai ales; doar ca m-am intilnit cu singuratatea la vreo 14 ani...si de atunci ne-am imprietenit , si ne simtim bine impreuna.

sa o ajutam pe Emma
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=79512&whichpage=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Ah ce as mai vrea sa fiu putin singura...

Insa da ,cunosc si sentimentul de singuratate in cuplu si este groaznic.

www.alina-jaime.co.uk/main.php" target="_blank">poze

Alina 11 sapt +Cosmin 30 iulie 2001

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simali spune:

Sa va spun la ce visez eu - sa nu ziceti ca sunt tacanita ca ma supar:
Visez sa-mi cumpar un apartament (merge si o garsonierea) numai pentru mine. Sa-mi duc acolo toate cartile, sa-mi instalez un fotoliu de citit si o lampa, sa-mi pun o oglinda de balet cu bara, sa-mi duc acolo toata muzica mea si ceva pe care s-o ascult, sa nu am televizor, nici telefon, nici calculator. Cel mai bime ar fi daca locul acesta ar fi in alt oras - dar nu prea departe, sa ma pot duce acolo din cand in cand si sa ma gandesc numai la mine. Sau o casuta micuta de chirpici intr-un sat uitat de lume...

In fond de ce nu poate un om perfect matur, parinte si sot/sotie responsabil, care-si iubeste si apreciaza familia din tot sufletul, sa vrea sa aiba niste timp numai pentru el?

Eu mai am din cand in cand escapadele mele personale de o zi la Bucuresti - de obicei cumparaturi de haine si cosmetice, galerii de arta, ceainarii, anticariate, etc. Seara ma intorc leftera si fericita. Si stiti ceva? Parca-mi iubesc si mai mult familia dupa zilele astea de libertate.

alice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mistral spune:

quote:
Originally posted by simali

Sa va spun la ce visez eu - sa nu ziceti ca sunt tacanita ca ma supar:
Visez sa-mi cumpar un apartament (merge si o garsonierea) numai pentru mine. Sa-mi duc acolo toate cartile, sa-mi instalez un fotoliu de citit si o lampa, sa-mi pun o oglinda de balet cu bara, sa-mi duc acolo toata muzica mea si ceva pe care s-o ascult, sa nu am televizor, nici telefon, nici calculator. Cel mai bime ar fi daca locul acesta ar fi in alt oras - dar nu prea departe, sa ma pot duce acolo din cand in cand si sa ma gandesc numai la mine. Sau o casuta micuta de chirpici intr-un sat uitat de lume...

In fond de ce nu poate un om perfect matur, parinte si sot/sotie responsabil, care-si iubeste si apreciaza familia din tot sufletul, sa vrea sa aiba niste timp numai pentru el?

Eu mai am din cand in cand escapadele mele personale de o zi la Bucuresti - de obicei cumparaturi de haine si cosmetice, galerii de arta, ceainarii, anticariate, etc. Seara ma intorc leftera si fericita. Si stiti ceva? Parca-mi iubesc si mai mult familia dupa zilele astea de libertate.

alice




Simali,eu deja m-am si imaginat in garsoniera ta .Ce frumos a fost!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Simali si eu, si eu!

J si Carla-saurus Rex (05.02.2006)

Mergi la inceput