Aspirante opimiste>20 ani (50)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Mi s-a cam terminat programul si plec acasa. Vb maine dimineata.
O seara placuta si cat mai mult !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Duminica seara am avut pete maro , cateva si am fugit la urgenta. Iar doctorul a zis ca nu vede sacul(ambrionul), si mi-a zis sa-mi fac o programare la eco mai performant ,pt. sarcini mici. Iar peste noapte maroul s-a transformat in roz, iar ieri pe la pranz am inceput sa sangerez tare , cu bucati mai mari, cheaguri sau ce-or fi fost.Si azi a fost clar ca sarcina s-a dus.

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Irlandeza, caplul sus! Exista rezolvare la toate! Fii curajoasa si lupta in continuare! Suntem langa tine!

Fetelor, azi la gradi m-am surprins la un moment dat ca dansez "Meneito", alaturi de copii. Apoi am lasat-o mai moale, sa nu zdruncin bebele din burtica! Ce bine-ar fi sa fie!


bebe?!



Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Irlandeza asa a fost si la mine.. pete maro, dupa care sangerare rosu curat si.. din nou maro. M-a tinut 10 zile dar fara nici un cheag.. probabil la mine era mai mica sarcina. Si nu se vazuse nimic la transvaginala.
Ca sa te linistesc putin.. la primul dr la care am fost pe langa faptul ca mi-a spus ca este extrauterina mi-a spus ca am uter retrovers ceea ce nu e deloc asa. Asa ca, sfatul meu repet, mergi si la alt dr. si linisteste-te! Va fi bine!




In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ioana asa te vreau!! cea mai optimista dintre aspirante optimiste....(ufff ce am mai spus-o )!! tot timpul tre sa te porti si sa ai grija de tine ca si cum ar fi un bb acolo in burtica!

fetelor voi beti cola, pepsi??? eu beau fara limita.....parca akuma de cand ne-am pus pe treaba am mai limitata cantitatea.....
pana akuma ziceam ca atunci cand incepem sa lucram al proiectul bb renunt la cola, acum am zis ca atunci cand aflu renunt.... oare poate avea vreo influenta??? ca nu am gasit nimik scris despre asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Yasmi, eu nu beau cola, pepsi, dar beau cafea la greu! Nu pot sa renunt neam la ea...

CLAU
astept surioara de Razvanel
http://tt.lilypie.com/pA1lp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Multumesc fetelor.

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Fetelor, eu ma pregatesc de plecare, mai intru de acasa .

O seara frumoasa.

CLAU
astept surioara de Razvanel
http://tt.lilypie.com/pA1lp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

la mine nu merge tabelul de monitorizare a Tb (linkul de pe pag1) nici urmarirea fertilitatii!!!?? de ce oare?? il vreau si eu!! la voi merge?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Pa, Clau!
Yasmi, eu nu beau Pepsi, Cola si nici cafea, nici nu fumez, nu beau alcool...sunt o viitoare mamica model. Astea nu sunt bune in general, nu stiu daca afecteaza bebele, dar mai bine renuntati la ele.
Sotul meu are o colega care a fumat si a bauta cafea la greu in timpul sarcinii si a nascut un baietel cu imunitatea la pamant. Sta cu el numai prin spitale. Acum e gravida din nou si...daca va vine sa credeti, tot n-a renuntat nici la tigari si nici la cafea. Se pare ca n-a invatat nimic din prima sarcina!!!

Cred ca puteti sa beti, dar limitat. Ma refer la Pepsi si Cola. Cumnata mea a baut Pepsi pe parcursul sarcinii si in loc sa bea cafea manca chiar cu lingurita. Dar nu mult si in nici un caz zilnic. Are un baietel care nu sta o clipa. La fel fina mea, a baut Pepsi in sarcina si fetita ei bea numai Pepsi!!! Radeam de ea cand avea 2 anisori ca zicea ca vrea "pexi".


bebe?!



Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput