Aspirante opimiste>20 ani (50)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabitzu37 spune:

Ancutza, ! Eu cred ca week-end-ul asta ne va aduce multe vesti bune!

Ramo, tu nu mai zici nimik?!



Gabi

"...sunt doar un om in cautarea unui strop de frumusete nepangarita..."

http://tt.lilypie.com/VIEZp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Ramo io stau cu perna sub fund si ma uit la tv cate o ora si ceva!

Ioana sa stii ca asa incep durerile de sani: mai pe laterale Ai un bebe la burtic, io asa zic Doamne ajuta

Ancutzule mai rezista cateva zile si fa un test mai pe la sfarsitul saptamanii, ok?


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Mai fetelor am incercat sa dorm dar nu pot! Mi-am facut un capucino si ma uit la OTV ca e mare scandal cu piesa Andrei (Dracula) la Eurovision.. cica e copiata! Cam asa pare... Off si ce mult imi placea!
ADE iubitaaaaaa LA MULTI ANI!!! Multa fericire, sanatate si mult doritul bebe!!! Imi cer mii de scuze dar n-am stiut ca a fost ziua ta!
Gabytzule pe unde umbli mai papusico? Tot la cursuri?

Am sunat-o pe dr-ita ca imi spusese sa o sun peste 2 saptamani.. I-am zis de cele 2 teste, a zis ca e foarte posibil sa fi ramas dar ca e cam devreme sa se vada la teste. As avea 12 zile de la conceptie... Mi-a spus sa refac testul joi sau vineri si sa o sun! Asa voi face! Desi nu stiu.. nu prea imi vine sa cred ca am ramas chiar asa repede.

Pupici



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Laurici, nici nu stii ce am simtit cand am citit ce ai scris... Brrrr!! M-a luat cu tremurat! Eu imi doresc si ma astept sa raman gravida in fiecare luna... dar cand o sa vad doua liniute nu stiu cum o sa reactionez... Cred c-o sa-mi creasca tensiunea, colesterolul si glicemia...de emotie!


bebe?!



Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

fetelor pe pagina 2??? da' se poate????


imi cer scuze ca v-am tinut azi in "suspans" dar de la job nu mai intru sa postez (doar va citesc) si azi dimi nu am mai avut timp....
eu vin cu o veste proasta : ziua 31 , azi dimi TB 36.9 (iarasi a scazut un pic) si testul de sarc ina NEGATIV!!!! (facut dimineatza cu prima urina!!).
nu sunt suparata (sincer) ci de abia astept sa vina uratzii odata sa putem incepe "treaba" din nou......ca am un chef de facut bebeii......olalaaa
sunt foarte, foarte sigura ca luna viitoare se va prinde si ca de ziua mamei voi afla ca voi fi si eu MAMA!!
cam asta e situatoa!!
fug repede sa pap, ca akuma numai ce am ajuns aks!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Yasmi, ma bucur ca nu esti suparici! Lasa ca luna viitoare va fi! Important e ca esti optimista si ca o sa prestezi cum trebuie, nu? Pofta buna!


bebe?!



Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Va rog sa ma treceti din nou pe listuta de aspirante. Din pacate am pierdut sarcina din nou.
Doctorul a zis ca am uterul in forma de inima si ar trebui sa fie in forma de U. Cica de asta as pierde sarcinile. Am nevoie de operatie pt. refacerea formei corecte . Cine stie sa-mi dea mai multe lamuriri ?

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Irlandeza, imi pare foarte rau!!! Cumnata mea are uter bicornuat (in forma de inima) si a reusit pana la urma sa duca o sarcina la termen. Daca doctorul tau zice sa faci operatie mergi cat mai curand!
Sanatate multa!
Uite aici un link: http://forum.desprecopii.com/forum//topic.asp?TOPIC_ID=73520
Citeste si aici: http://www.eva.ro/sanatate/articol288-3.html

Irlandeza, cum ti-a pus doctorul un asemenea diagnostic. Uterul bicornuat nu se vede la ecograf, trebuie facuta o HSG.

bebe?!



Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Irlandeza imi pare nespus de rau!!!! Nici nu stiu ce sa-ti spun... Poate totusi ar fi bine sa mergi si la un alt dr, sa vezi o alta opinie. Si intra si la subiectul "Durerea unei pierderi de sarcina" caci sunt multe fete care au trecut prin aceasta mare suferinta si poate te pot ajuta cu un sfat... Imi pare sincer rau! oricum eu nu prea cred sa aiba legatura forma uterului. Prietena mea cea mai buna are uterul in forma de inima si a dus sarcina la termen fara probleme.
Te pup si te imbratisez cu drag!



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Irlanzeza, imi pare nespus de rau pentru tine. Sper sa ai puterea sa o iei de la capat. Din pacate nu am cunostinte despre problema ta, dar noi suntem toate alaturi de tine.

http://tt.lilypie.com/3Qjmp2.png

Mergi la inceput