Aspirante opimiste>20 ani (50)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Fecian, sigur ca da, ramane stabilit, mergem impreuna la odisee in februarie!

Si eu o sa fiu tare ocupata zilele astea, dar o sa mai arunc cate-un ochi ca nu ma pot abtine...Poate mai intri si tu putin printre picaturi, eu te astept!

CLAU
astept surioara de Razvanel
http://tt.lilypie.com/pA1lp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Ioana sa stii ca se ramane foarte repede insarcinata dupa avort! Dr recomanda sa lasi sa treaca un timp ca sa fie pregatit uterul pt o noua sarcina, dar foarte multe fete raman inainte sa le vina primul ciclu si duc sarcina fara probleme Sper sa fie si Biby una dintre norocoase

BB fa testul, ca ar trebui sa iasa II de acum! Iti tin pumnii si sa stii ca ai toate sansele ptc ai temperatura SUS!!!


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Laura, iubita, cand imi spui tu deja parca ma si vad ....dar totusi nu prea cred!! din cauza durerilor de burta si a simptomelor exact ca la Cm. oare nu e prea devreme sa fac testul totusi??? e abia ziua 31 (maine) din minim 31 maxim 35.
nu stiu daca sa imi permit sa te intreb sau nu dar tu cand ai fost gravi la cat timp ai facut testul sau cum ti-ai dat seama?? iti luai TB? sa ma scuzi daca sunt indiscreta si daca nu imi raspunzi inteleg!!

apropo cu cate zile inainte de uratzi scade temperatura??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Multumesc fetelor pt incurajari!!!
BBlicule tare mi-e ca esti -uta!!!! Stii exact cand ai ovulat?? Ca asa iti poti face calculele pentru un test! Daca au trecut 12-14 zile de la ovulatie poti sa faci linistita testul! Desi.. uite ca eu n-am rezistat si l-am facut mai devreme! Tinem pumnii ca ai toate sansele!!!
Kory care toate iubita? Ca n-am facut decat unul pana acum.. Cred ca mai stric unul si maine!
Lauriciule ai vazut de Liana??? Abia astept sa-mi dai si tu vestea cea mare!!! Doamne ce m-as bucura!!!!

Fetelor v-am pupat! Somn usor sau spor la !



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Beeey..io ma bag la somnic.ca nu mai pot..Am tot asteptat sa vad dc mai apare vreo..da'..nik....Ei..las ca stiu io ca pana Luni tre sa avem pe listutza-cel putin-inca 3noi gravidutze
Somnic fufos!!

Nunta noastra de vis



Viata fara dragoste..isi pierde sensul..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Hai mey, BB, normal ca ma poti intreba orice! Despre temperatura nush ce sa-ti zic, nu ma pricep, nu am luat-o niciodata.
Cu fetita am ramas insarcinata intr-un mod cel putin ciudat! A se citi ca nici acum nush cand si cum am ramas ptc noi foloseam prezervativ Erau abia 2 luni dupa a doua sarcina oprita in evolutie si ma programasem la marinescu (pt peste alte 3 luni) si ne pazeam, ca nu voiam sa mai trec printr-un chiuretaj! Inainte sa-mi vina CM-ul cu cateva zile m-am gandit asa o clipa oare ce-ar fi sa fiu insarcinata (nu aveam nici un simptom, nu stiu de ce m-am gandit asa!). In ziua cand trebuia sa-mi vina si am vazut ca nu-i, am facut test si a iesit II din primele secunde (inca il tineam in urina), pe loc! Am fost socata, a fost o surpriza totala! A fost singura sarcina pe care am dus-o pana la capat, cu tratament si cu stat acasa.
M-am intins cat o placinta! In alta ordine de idei, testul poate iesi pozitiv maine


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cocolyso spune:

Buna dimineata dragutele,

Eu sunt z22, nu mai e asa scurgerea aceea alb-galbui;in schimb aseara am obs pe sani ( care nu ma dor, desi inainte de cm ma dureau ) mai multe vinisoare subtiri iar o vena albastra f pronuntata.
De dimineata mi-am luat si eu prima data temperatura, 36.9.
Mi-am luat o cafea si va astept.

O zi buna si plina de burticute!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teomaria spune:

'Neata,fetelor
Am intrat doar sa va salut,sa va urez o zi frumoasa ca voi, sa urez bafta multa fetelor care fac azi teste si sa va pup.Am citit tot ce-ati scris si vad ca sunteti optimiste, ceea ce e fff. bine. Eu astept z8-joi cand fac o HSG.Cu amanunte vin dupa ce o fac...


http://tt.lilypie.com/vUQWp2.png
http://by.lilypie.com/z5p0p2.png
http://lilypie.com/pic/070127/vwzx.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Teomaria, succes la HSG, te asteptam sa ne povestesti apoi.

Cocolyso, daca se mentine ridicata temperatura e de bine, important e sa nu scada dupa 14 zile de la ovulatie.

CLAU
astept surioara de Razvanel
http://tt.lilypie.com/pA1lp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata fetele.
Eu azi sunt fierbinte rau de tot 37.3 si simt aceasi durere surda,greoaie in burta,nu am luat No-spa ptr ca durerea este suportabila.
BB,Bibileana vreau sa vad de la voi azi 2 linute...
Pup fetele

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput