ovulatie in ziua a 9-a ??????

ovulatie in ziua a 9-a ?????? | Autor: iulia25

Link direct la acest mesaj

buna fetelor!ma numesc iulia si,ca si voi,visez sa devin mamica(de vreun an tot visez).poate ma lamuriti voi cu o problema pana ajung la nenea doctoru':este posila ovulatia in ziua a 9-a???????????????eu mi-am facut teste de ovulatie si in Z9 liniuta de control a fost f roz(in propect scria ca atunci e ovulatia,dar n-o fi prea devreme?)eu sper sa fi fost atunci pt ca ,cu o seara inainte(de fapt,cateva ore) am fost f ocupata..........si poate,poate..
va rog mult,mult, daca aveti vreo parere,ajutati-ma cu un raspuns!!!
imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

iulia dar CM tau cat de lung e ??? totul e in functie de cat are Cm tau!
sper sa iti indeplinesti cat mai repede dorinta!!


vreau si eu un bebic!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Iulia, testele de ovulatie se fac mai multe zile consecutiv pana ce nu mai sunt pozitive. Daca tu ai avut un test pozitiv in Z9 inseamna ca ai ovulat in urmatoarele 24-48 de ore, nu neeaparat in aceeasi zi. Din momentul ovulatiei menstruatia ar fi de asteptat sa vine peste 14 zile.

Testul a fost pozitiv doar in Z9? Sau nu ai mai facut dupa nici un test?

http://tt.lilypie.com/zDTIp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Iulia, bine ai venit pe DC! Sper sa fie bebe!
Fii atenta aici, ce scrie "la carte":

Durata ciclului-prima zi fertila-ultima zi fertila:
23-5-13
24-6-14
25-7-15
26-8-16
27-9-17
28-10-18
29-11-19
30-12-20
31-13-21
32-14-22
33-15-23
34-16-24
35-17-25
36-18-26
37-19-27
38-20-28
39-21-29
40-22-30
41-23-31
42-24-32

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia25 spune:

bun,fetelor!multumesc ffffffff mult ca mi-ati raspuns asa repede.....sunteti super dragute!cand am postat eu primul mesaj eram asa de entuziasmata(nu ca acum nu as mai fi)ca am uitat sa dau mai multe detalii referitor la ce ma interesa pe mine.eu am nu CM de 27 de zile si am inceput sa fac testele de ovulatie din Z5.in Z7 a 2-a liniuta era rozie(f putin),apoi in Z8rozie un pic mai tare,iar in Z9 fffff roz.am mai facut dupa aceea inca un test in Z10 si era roziu(nu ca in ziua precedenta).dupa aceea nu am mai facut ca m-am gandit eu ca a fost ovulatia.oare asa sa fie .........?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Iulia, se pare ca ovulatie ai avut si daca sotul tau sta bine cu , prevad ca o sa apara in viata voastra un bebe-baietel!!!!!!!! Chiar sa ne tii la curent!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia25 spune:

hello!multumesc mult pt ce mi-ai scris,mav!am citit de dimineata cand am ajuns la srevici(ffffff dimineata 7:30)si mi-ai inveselit toata ziua.
uf,ce bine ar fi sa ai dreptate......
luna asta mi-am propus sa il mai vizitez si pe dom'doctor si inainte de a merge la el o sa-mi fac analiza la sange sa fiu sigura cum sta treaba (din ce am auzit,la eco nu se vede daca vine barza pana prin sapt 4-5).
oricum,voi veti afla primele rezultatul.PROMIT!!!!!!!
DA DOAMNE SA FIE POZITIV!

Mergi la inceput