FIV 100

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

kora, maca poti sa iei oricand desi ideal e sa incepi cu inceputul - zi 1- sau luni cum se zice din batrani .... nici eu pe vremea cand am inceput nu am respectat asta...; si DA se gasesc la nethelp

nu mai dati exemple de fete fumatoare care au ramas gravi si sunt ok, etc.; dupa cum explica si in articolul de la miki, majoritatea este cea cu probleme; nu se stie din care categorie faceti parte ...; va spun eu care sunt mama regretelor, mai tarziu va vor macina putin cate putin dar timpul nu mai poate fi dat inapoi; iertati-mi patetismul dar trebuie multa seriozitate daca vreti sa reusiti;

si, verificat pe pielea mea in vremurile bune, excesul de cafea inhiba ovulatia; mi-a confirmat asta si Mariee de la naturiste odata..

sunt de acord cu miki, detoxifierea trebuia incheiata cu o luna inainte de fiv ci nu in prag de incepere de protocol; stiu ca fac asta mai multe dar nu spun pe forum;
intr-adevar, fiecare sa faca ce i se potriveste dar dupa ce au cules mai multe pareri si sunt in cunostinta de cauza;
asa, maica! (adek, am zis)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Moni super,,multa baftaaaa..va fi bine ai sa vezi..
Delia sunt bineeeeeeeee
va pupacesc pe toate si va tin pumniiii!!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Pussi ce zici incercam im[preuna de luni?Tu tot cu plasturi si tigari nu stiu de care?Eu o sa incerc pur si simplu,dar e greu cu doi fumatori inraiti langa mine tot timpul...incerc de luni, promit!
Dj mama multumesc frumos, eu sunt in z4 pana as procura maca ar mai trece cateva zile,deci imi ramane sa incep din urmatorul ciclu in z1,nu?Dar asta pana la inhibare,am inteles de la miky ca pe perioada inhibarii nu e bine de luat, sunt f. multe pareri si nu mai inteleg nimic, pe prospectul de la maca nu scrie de nici o contraindicatie...
Cafeaua nu e o problema, nu beau in exces,doar dimineata o juma' de cana da' cred ca pot renunta la ea...multumesc ica o data!
Delia spor si bafta muuultaaa!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

nu, kora, ca nu mai ai timp; incepe de oricand cu maca si eu asa stiu ca desigur, pana la inhibare (si obtional, dupa)
sa te intareasca Dumnezeu sa lasi tigarile
prietenii mei s-au chinuit 3 ani sa faca al doilea copil si s-a intamplat la vreo 8 luni dupa ce s-a lasat el de fumat, ca ea nu fuma oricum; stiu ca uneori mai pufaia pipa dar mai mult pe afara ca sa nu stea in fum; macar nu mai tragea in piept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Koraok, si sotul meu fumeaza....enorm..dar daca raman mi-a promis ca se lasa, am facut noi asa un mic pact

dj_mamazi-mi si mie, te rog, exact ce fel de maca...am fost intr-un magazin de naturiste si tanti vazatoarea avea de mai multe feluri sau ambalaje si producatori, dar nu a stiut sa-mi explice...si am plecat ca nu m-a lamurit nimeni. Cu maca pot sa incep in orice zi de CM??? Eu o sa incep stimularea cred 27.02-05.03 in functie de CM si inhibare nu fac(adica 5 zile dar impreuna cu stimularea), decat cu AC si asta ramanae de discutat la urmatoarea intalnire cu dr.

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

fetelor, eu chiar ma las de fumat de acum

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Kora maca comand-o acum si o iei de at cand o primesti, nu tb neaparat sa o iei din z1. Mami a zis ca ar fi bine din z 1 dar nu neaparat din z1. Ea lucreaza asupra ovarelor , le face sa functioneze mai bine, iti regleaza hormonii (inclusiv cei tiroidieni) si ajuta la nidarea embrionului. Dc sa o iei sau nu pe per tratam de stimulare nu ma pronunt. Tu decizi asta. Nici eu nu stiu ce sa fac in privinta asta.Eu deoarece voi fi la primul FIV cred ca nu o sa o iau deoarece inca nu stiu cum raspund la un tratam de stimulare. Dc D fereste nu reusesc si stiu ca nu am avut ovocite bune la primul fiv poate o sa iau la al 2-lea . Nu vreau sa te influentez, decizia o iei tu singurica. Vb cu fetele care au luat-o si vezi la ce concluzie ai ajuns.
Pt toate fetele fumatoare sau ex fumatoare sa luati neaparat vit C extrasa din legume si fructe (cealalta da pietre la rinichi) pt ca dc nu stiati o tigara consuma 25 mg de vit C iar necesarul zilnic al organismului e de 75 mg. Faceti un calcul si vedeti ce deficit aveti. Cea mai buna e cea cu eliberare controlata de al GNLD dar e buna si Vitamina C Plus de la 4 Life (Cali Vita) care are si flavonoizi(se poate lua de pe net sau din unele farmacii). Si eu am fost fumatoare de tigari mentolate (max 15/zi) si acum 2 ani m-am lasat. Mentolul e f toxic si ajunsesem sa ma doara genunchii si sa transpir at cand mi-era frig. Dupa ce am luat ac vit C mi-am revenit.
Iar despre detoxifiere , nu stiu cat de deshidratant este ceaiul verde simplu dar eu as opta pt el pt ca e mult mai sanatos. Sa nu fie dintr-acela antiadipos rec pt constipatie care mai alte plante in el.
toate fivoasele.

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Miki, eu mananc 1 pomelo pe zi si cam 1kg de citrice,plus sucuri naturale facute de mine.

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Pussi maca o poti comanada de aici: http://www.innovatics.ro/ro/index.php?page=maca
de unde o iei mai ieftin decat din farmacii. Ambalajul il vezi acolo in poza.

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

A si apropo datorita faptului ca am mancat f multe fructe si am baut sucuri natural, am avut si toate ovocitele de calitate (14 ovocite ,din 15 foliculi, toate fecundate )asa a spos dr

cristina

Mergi la inceput