Mamici din Arad...??? (60)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Wow ce frig s-a facut afara...brrrr!
Eu nu vreau sa fie iarna!

Carmen si Diana, aveti 2 porumbei super!

Flavia, mi-am amintit acum, parca zicea si Ada ca vrea sa se intalneasca cu noi si sa o sunam cand ne mai intalnim. O suni tu?


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze 1, poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Neata!
Puturoaselor TREZIREAAAAAAAA!!!!!!!!

Ieri am avut sedinta la bloc, o sedinta interminabila cu discutii multe si fara sens O mare parte din noi vrem repartitoare pentru ca ne-a venit caldura 2 mil si nu mi se pare normal In fine oricum din cate se vede pana mai prin vara nu vom avea repartitoare pentru ca s-au gasit 4 pers care sa se opuna
Azi merg dupa Raul, abia astept ca mi-e dor rau de tot de el. saptamana asta n-am fost decat marti sa-l vad.

Cristina, eu am vorbit cu prietena mea, i-am spus de voi dar atunci mi se parea cam absenta si nu stiu daca ti-am pus sau nu o pila, dar tot de la ea stiu, au reziliat contractul cu firma aia din TImisoara. Firmele din Arad s-au unit si au castigat licitatia, astfel ca fiind mult reusesc sa acopere toate lucrarile in timp util. Deci scurt, nu stiu daca ti-am pus sau nu pila

Flavia, mai exact cum faci cascavalul pane. Mie tot timpu mi se imprastie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Neata fetelor!

Am dormit muuuult(nu si bine....ca ma tot trezesc sa alaptez...).
S-au trezit si piticii....ma duc sa-i satur si revin....

Clau spor la treaba!



Eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Alina M astazi ies si eu in jur de 14. Tu servesti plimbarica?

Daria- 29.01.1999
Alex - 07.02.2003
Matia - 31.10.2006
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Buna dimineata.

Ne-am trezit si noi de vreo 15 minute. Mi s-a trezit doar la 4 si la 7 sa pape, dar de pe la 9 plangea prin somn. Mi-a facut febra, de aia plangea, are 38,2 in fundic. Stiu ca nu e mult, dar dupa cum am mai observat si data trecuta cand a avut febra pe el il deranjeaza. I-am pus un supozitor si astept sa vad.
Pot sa il scot afara avand in vedere ca febra e de la vaccin si nu ca e racit? Si mai trebuie sa fiu atenta la ceva???????

Clau, mie nu mi se mai imprastie. Fac asa: tai feliile de cascaval putin mai groase si le dau prin ou, apoi pesmet sau faina si iar prin ou. Le pun la prajit in ulei foarte bine incins si nu il misc in tigaie pana nu si-a schimbat culoarea. Cand il intorc de pe o parte pe alta il intorc cu o paleta si o furculita si din nou nu il mai misc din locul in care l-am pus. Se face tare fain. Ah si sa nu pui capac peste el.

Gabi, eu nu am mai facut ieri cartofi ca a venit al meu sot cu ciorba de burta si snitel pt mine si el mancase.

Azi fac ardei umplut ca nu am reusit sa duc varza, da fac eu pt duminica.

Alina, o sun eu pe Ada azi, ok?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Salutare!
Flavia nu i-ai pus aseara supozitor la Bogdi? Eu dupa vaccin ii pun un supozitor cand ajungem acasa si unul la culcare. Daca mai are febra eu zic sa nu iesi afara.

Miha, as iesi si eu afara, dar astept sa vina d-na dr. pe la noi, nu stiu exact cand vine, astept sa ma sune, a zis ca intre 13-14.
Daca ies te sun cand sunt afara.

Clau, noi avem repartitoare (acum e primul an) si platim mult mai mult ca si anul trecul, noi nu le oprim deloc ca suntem acasa toata ziua(eu cu Adelina), avem copil mic, le opresc doar daca e prea cald in casa. Pe decembrie ne-a venit caldura 2.600.000 si la vecinul de deasupra 600.000, asta asa ca exemplu. Poate daca am fi plecati toata ziua, la lucru, copii la gradi...le-am putea opri si noi. Dupa ce s-a dat caldura le-am mai oprit si eu la dormitor ca nu stateam ziua acolo si tind sa cred ca de aia mi s-a mucegait peretele...acum merge la maxim non-stop.



Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze 1, poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Flavia merci si eu de pontul pentru cascavalul pane....nici eu nu am reusit sa-l fac sa-mi iasa ca lumea niciodata...incerc diseara.
Bogdi si sa-i treaca neplacerile de la vaccin!

Alinush dar vecinul tau nu are repartitoare de a platit asa putin?Noi avem cheltuielile pe luna trecuta 4 mil.....Enorm!

Restul fetelor pe unde sunteti???????



Eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Si eu sunt pe aici, dar nu am chef de nimic...ma simt tare obosita.
Flavia, sa te ti bine marti! Iesi afara? ma gandeam ca o sa ne intalnim.

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Alina, nu stiu ce sa zic, la mami la bloc pe luna noiembrie au platit destul de mult (peste 2 mil si ceva), iar luna asta cel mai mare consum a fost de 700.000 lei. Vecinul asta cu 700.000 de obicei plateste caldura peste 3 mil. Mami a avut 400.000. Stii cat a platit mami cheltuielile pe luna decembrie?? 1.000.000 E adevarat ca au subsentie dar totusi nici chiar atat
Mie imi convie (si la multi din bloc) sa ne punem repartitoare ca suntem toata ziua la servici. La mine oricum oricum de dimineata pana seara e geamul la sufragerie deschis ca eu mor sa vin acasa si sa fie aerul greu de respirat. No ca-s si sucita

Hai ca va las, mai am de lucru si vreau sa o tai la 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Ioana, au si vecinii repartitoare, dar le inchid ziua ca sunt plecati la serviciu.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze 1, poze 2

Mergi la inceput