Aspirante optimiste>20 ani (47)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Aseara iar am adormit fara sa merg la toaleta si sper sa se fi prins ceva. Sunt foarte optimista si v-am spus, luna asta sunt convinsa ca se va intampla minunea.
Totusi, fetelor, mi se pare ca am inceput s-o iau razna! De ceva timp toata viata mea a luat o alta intorsatura, se invarte totul in jurul calendarului, al ciclului, al ovulatiei... Offf, simt ca nu mai pot sa traiesc, nu mai e nimic important pentru mine, decat asta. Luna viitoare am examen la Masterat si eu n-am facut nimic, pt ca ma gandesc la teste de ovulatie, la prestat si la cate zile mai am pana vine CM.... Ce ma fac?? Simt ca nu mai sunt buna de nimic! Sunt obsedata de bebe!!




Ioana, cea mai optimista aspiranta

http://t2.lilypie.com/kHjWp2.png

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Gabitzu'
Pe unde-ai umblat toata ziua?
Pai vad ca-i in crestere TB. Sper ca ti-ai facut bine treaba...



***************
There's no certainty, only opportunity.
Asteptam barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Eu, din contra, nu suport deloc ob-urile! Iar ca tampoane nu folosesc decat Always! Niciodata nu le-am schimbat!
In schimb va inteleg ca nu puteti renunta la OB... dar putin cate putin.. si oricum nu veti mai avea nevoie de ele vreo 9-10 luni!

Ioana bravo!!! Iti tin pumnii sa se prinda !!
Madutza tu ce mai zici? ti-ai mai revenit?
Irina mai ai secretia aia? Eu tot o am si cred.. de fapt sunt sigura ca e ovulatia la mine. Se zice ca data avortului e considerata Z1 si.. la mine are sens. As pica exact la ovulatie! Am prestat si mai prestez si maine! Poate s-o prinde si la mine ceva!




In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Hello Gabitza!!!
Pe unde ai hoinarit azi? DA!!!! Ai ovulat! Sper ca ai si... da?????

Ioana te inteleg! Intr-un fel asa sunt si eu dar incerc sa ma controlez... desi e al naibii de greu!!! Sotului meu nu-i spun nimic niciodata! Nici ca e perioada pro, nici ca a intarziat sau n-a intarziat ciclul! Vreau sa-l protejez cat de cat, sa nu-l stresez ca deja e el destul de stresat din cauza serviciului... Si soldateii trebuie sa fie in forma, nu? Sfatul meu este sa incerci sa te apuci de invatat, sa incerci sa te detasezi putin de numaratori, temperaturi si toate astea... poate tie iti va iesi!



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Biby am scris dimineata la sf. capitolului trecut dar cred ca n-ai apucat sa vezi.

N-am putut sa ma abtin si-am facut un test azi dimineata Z26 - negativ evident asa incat in weekend astept invazia rusa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Biby, tickerul tau e actualizat??




Ioana, cea mai optimista aspiranta

http://t2.lilypie.com/kHjWp2.png

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Ioana, daca te-ajuta cu ceva sa stii ca si eu sunt obsedata de bebe. Nu ma pot gandi la altceva, nu ma mai intereseaza nimic, vreau doar sa avem un puiutz al nostru. Ma bucur ca ati prestat 'ca la carte', inseamna ca vei culege roadele peste doua saptamani.



***************
There's no certainty, only opportunity.
Asteptam barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitzu37 spune:

Olivia, , am fost la cursul de italiana, da' nush cum se face ca tot numai cuvinte in engleza imi vin in cap!

daca fac o trecere in revista a tb: z17=36.5, z18=36.2, z19=36.3, z20=36.5, z21=36.5 si a secretiei poate ca am ovulat in z19, dar nu stiu sigur...

treaba am facut-o si sper ca bine, acu' sa asteptam rezultatul!

tu ce mai faci?!



Gabi

"Nimeni nu poate eluda intalnirea cu Sfinxul, fara pedeapsa unui suflet steril."

http://tt.lilypie.com/VIEZp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Bine-ar fi, Olivia! Ti-am zis ca sunt foarte increzatoare! Multumesc, Biby, pt urari!

Haideti sa ajutam fetele care nu au ticker sa-si faca. De exemplu am cicit postarea ta, Miramar, dar nu stiu cat de lung e ciclul tau, asa ca trebuie sa te intreb mereu... Si pe alte fete la fel. E mult mai usor sa ne uitam in ticker. Va rog, incercati sa va faceti toate!




Ioana, cea mai optimista aspiranta

http://t2.lilypie.com/kHjWp2.png

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_stef spune:

biby iubita tocmai ce am fost la baie,o am si nu stiu de ce,ca eu inainte eram uscata uscata,acum (ma scuzati fetelor)de fiecare data cand fac pipi se ia si pe hartia igienica si se intinde de mama focului.am cautat sa citesc,dar nu am gasit decat de secretia asta in timpul ovulatiei ceea ce este explicabil la tine....dar la mine nu

http://tt.lilypie.com/kpNAp1/.png

Mergi la inceput