Povestea RAI-ului din viata noastra

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanna3 spune:

arleena ti-am trimis un PM... daca nu a ajuns spune-mi sa vad daca putem vorbi pe mail... iti multumim pt interes si pt vot

Maadi, danielac, prichindeii, codruta_grg multumim ca ati citity povestea si multumim mult pentru vot

ildikodrujit ma bucur pt Alex, mai ales ca de fiecare data cand imi dai vesti despre el sunt din ce in ce mei bune; imi pare rau sa aud ca Rona nu e ok... sper sa faca Doamne Doamne o minune si in cazul ei... sa-i de multa putere si rabdare Dianei... sper ca in final totul va fi bine

Noi docamdata spunem doar mama si baba si o gramada de silabe fara noima... au un vocabular f f bogat dar pe limba lor, desi ma stradui de o saptamana sa ii invat tata ei raspund doar cu mama...stam tot mai bine in picioare si cred ca vom folosi rotobilul in curand daca ne da voie dr ca nu am intrebat...(primim zilele astea unul)
desi eu zic ca per ansamblu papa bine la 8 luni... in 20.02 aveam asa:
rares 7580 gr
andrei 8310 gr
ingrid 7350 gr

nu am apucat inca sa ii si masor

ildiko scrie-mi pe PM inca o data nr de RDS sa mai vorbim


liliana29s multumim inca o data ca ne-ai spus de concurs si ne-ai indrumat, ne-ai votat, ai fost alaturi de noi... asa ne-a cunoscut multa lume povestea; fara tine nu ar fi fost posibil

si nu in ultimul rand pupicei tuturor burticilor si mamicilor de gemeni si tripleti



iubesc si sunt iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanna3 spune:

pozele noastre:

http://www.dropshots.com/oanna3

http://community.webshots.com/user/oanna3

iubesc si sunt iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanna3 spune:

Spre sfirsit de iarna grea,
De sub patura de nea,
S-a ivit un ghiocel
Aninat ca un cercel
Intr-un virf de firicel
Ghiocelul, clopotelul.

El a dat de veste, el,
Ca dorita primavara
A venit din nou in tara
Cu caldura si cu soare
Pentru fiecare floare.

Sunt ghiocelul,
Mica si plapanda floare
Si chem razele de soare.
Vad copiii la joaca acum,
C-a venit la noi in tara
Prea vestita PRIMAVARA

Inflorita-i ghiocel
Tu gingas si mititel
Cu petale albe mici
Cu codita lunga verde
Ca un clopotel cu coada lunga.

O floare de primavera tu esti,
O floare gingasa si mititica
O floare deosebita si alintata
Ca tine nimeni nu e alta,
Asa ca tine nu este alta.



MAI SCRIETI SI VOI POEZII DE PRIMAVARA CA SA O SIMTIM AZI CU TOTII

iubesc si sunt iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Felicitari pentru castigarea concursului Asteptam cat mai multe poze cu micutii!

de Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ildikodrujit spune:

Ioana, Pupici de la Alex pentru bebeii tai. Am o veste foarte buna despre Alex. Am fost cu el la NPI la o evaluare psihomotorie. Se situeaza la varsta unui copil de 6 luni exact cat ar fi avut daca s-ar fi nascut la termen. Se roteste singur de pe o parte pe alta, incearca sa se ridice singur in fundulet, gangureste, zice o gramada de silabe. E un bebe foarte cuminte, vesel, jucaus, rade in hohote si mananca mult. Are 8200 gr. S-a mai ingrasat de cand l-ai vazut tu ultima data. Am vrut sa va votez, dar nu v-am gasit. Nr. de RDS nu mai e valabil. O sa te sun eu zilele astea ca sa-ti zic mai multe. Te pup si ai grija de tine si de puiutii tai.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mona72 spune:

Minunati copilasi, impresionanta poveste.Felicitari si toate urarile de bine pentru asa bebelusi frumosi si pentru asa parinti deosebiti.Sa fiti sanatosi si fericiti si sa va bucurati enorm de ei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana29s spune:

Astept povesti noi. Ce au mai facut ?? Cum reusesti sa-i scoti la plimbare?? Ai carucior de tripleti?

Liliana si Dani cel viteaz (killer de balauri).
Dan Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ildikodrujit spune:

Ceau Oana
Sa-i pupi pe tripleti din partea mea. Azi la 2 plec. O sa-ti mai scriu de acolo. Sa aveti grija de voi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Impresionanta poveste, Oana !
Imi dau seama ca e foarte greu sa cresti tripleti, dar tu povestesti atat de frumos despre voi....numai fericire razbate din randurile tale.
Felicitari, sa va traiasca minunile, sanatoase si voioase, sa va incante mereu sufletele !



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanna3 spune:

Nu am mai scris de cam mult timp...

Intre timp am crescut si am ajuns la 10 luni jumate... Avem :
Rares 73 cm si 8500 gr
Andrei 75 cm si 9250 gr
Ingrid 70 cm si 8000 gr

Vocabularul e deja cat de cat dezvoltat stim : mama , tata, baba, recunosatem si spunem apa, papa, cand vrem sa mergem spunem haida, spunem Andei, Ana in loc de Oana (mama), di - di - di pt calutul, dai-dai cand vrem mai repede lingurile cu mancare si multe altele care nu-mi trec acum prin minte.

Bietii merg foarte bine de manute, iar Ingrid face primii pasi singura foarte fericita si increzatoare.
Pana acum Rares si Andrei au cate 1 dinte iar Ingriduta are 2.

De 1 Mai am fost la iarba verde cu colegii lui Tata si am papat multe mancaruri noi si bune, am fost centrul atentiei, toata lumea ne-a iubit si ne-am plimbat foarte foarte mult. Speram ca la sfarsitul saptamanii daca e vreme buna sa iesim din nou la iarba verde cu tot alaiul bunicilor.

Avem si o gramada de poze pe care va invitam sa le urmariti si comentati daca vreti.

Pupicei la toata lumea.

http://picasaweb.google.com/mihaicaraghiaur/TripletiiMei
http://www.dropshots.com/oanna3
http://community.webshots.com/user/oanna3




iubesc si sunt iubita

Mergi la inceput