Ingineri fosti, viitori....(9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lunna27 spune:

buna dimineata!!

O cafea vrea careva???

Otilia
cred ca la voi e iarma nu gluma,ia zi-ne de ce ai fost stresata?S-a intamplat ceva??

Aime felicitari pt pampersi,spor la munca!!

Eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:



salutari inainte de orice m-as apuca la servici
Otilia,parca incep sa regret ca nu vedem si noi zapada ,viroze,vreme calduta,parca s-a intors totul cu in sus...da se anunta ca vine valu\ si la noi...poate poate...lasa stresul mey,ca vor veni altele si mai si ...sau poate nu...
Azi e vineri si sunt fericita ca am doo zile de w-e cu puiuc acasa. Multumim Luna,acu mai ramane sa scapam de suzi de la somn
,tare draga ii mai e...de fapt cred ca e un ritual,cand vede pijamalele isi aduce aminte si de bub
la toate inginerele


aime si Vladimir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raresionut spune:

Neata ,.......... Dana, sigur ca vreau o cafea, poate chiar doua, daca nu te superi.

Otilia, aceeasi "individie" o am si eu cu privire la zapada, uneori imi amintesc caci in copilaria mea nu era iarna fara troiene si oameni de zapada si cu riscul sa devin nostalgica, au fost cei mai frumosi ani.

Aime, cand te citesc ma apuca asa o stare de oftat, imi amintesc cum povesteai ca trebuie sa pleci la servici si sa il lasi pe pitic acasa...uite ca se apropie si la mine "termenul".

Ioana, spor la treaba, da-mi si mie niste idei de culori si combinatii la zugravit, caci peste 4 luni ma apuc si eu. Ne mutam in casa noua.

Katik

Alina si printul Rares
Pozele noastre

Cand un somnambul merge pe acoperis.....nu-l trezi...se poate prabusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Fetele, a plouat aseara peste zapada de 10 cm. Bine ca facut mama poze ieri la zapada, a fost inspirata. Eu ma oftic ca din lipsa de timp nu am facut omul de zapada. Asta este poate mai vine.
Dana, nu s-a intamplat nimic grav, doar i-am aplicat anei o corectie cam dura, 3 palme , la noi este dragoste cu nabadai.

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

quote:
Originally posted by Otiliav

Gata cu munca pe ziua de azi, intre timp v-am citit si stiu cam tot ce faceti, sau mai bine spus cam tot ce spuneti voi ca faceti . (Mami aime, stie ca am fost stresata )

Gabi, m-ai speriat cu pampersul ca am vazut un 2002 in dreptul lui Lili, eu sper sa scapam mai repede .




Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana



Otilia, si pe mine ma sperie faptul ca am fata mare cu pampersul pe fundulet noaptea... dar daca nu-i pun, pur si simplu face pe ea. Dormim pe aceeasi saltea, si ea in general nici macar nu se trezeste cand face pe ea, doar eu ma trezesc in zori ca fata e uda si mi-e teama sa nu raceasca.
Noaptea nici vorba s-o trezesc s-o duc la wc, n-am cu cine colabora.

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lunna27 spune:

Si se intampla des sa faca asa sau doar cand bea mai multlapte seara?Acum nici eu nu-i mai pun deloc Anei pampers,nici ziua nici noaptea,mai demult am mai avut accicente dar acum e ok,si ma gandeam ca atunci cand bea tot bibele cu lapte.Acum vad ca-l bea tot si se tine toata noaptea,sunt f multumita asa!

Eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabri_andrei spune:

Eu nu ma pot hotari daca sa-l dau sau nu pe Andrei la scoala anul asta.In toamna va avea 6 ani jumate,deci ar avea timp sa mai copilareasca un an,dar sotul ma innebuneste pur si simplu,vrea sa-l dam anul asta.Degeaba ii spun ca e slabut,bolnavicios si vai de capul lui ca el o tine pe a lui.
Va si sanatate muuulta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurora56 spune:

Aime, eu am terminat la chimie-macro prelucrare polimeri dar tot ce e posibil sa ne fi intalnit cumva pe traiectorie.
Nu am mai scris pe forum pentru ca am fost plecata intr-o delegatie.Voi mai reveni...

http://pg.photos.yahoo.com/ph/smolei_2004/album?.dir=/759fre2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurora56 spune:

Buna dimineata !Poftiti la cafea cu ciocolata sau fara depinde cum o preferati.Eu o servesc cu o tableta de ciocolata alaturi dar o fac cu zaharina.
Cum puteti tine o cura de slabire ?
Cat de drastica trebuie sa fie daca am nevoie sa scad doar 5 kg ?

http://pg.photos.yahoo.com/ph/smolei_2004/album?.dir=/759fre2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurora56 spune:

Gabri Andrei , fata mea a fost data la 7 ani si 4 luni la scoala si ma felicit ca am asteptat .Au fost colegi de 6 ani caree nu s-au adaptat si dupa cateva zile doamna i-a sfatuit pe parinti sa mai faca un an de gradinita atat din cauza staturii cat si faptul ca nu se puteau adapta programului scolar.
Intradevar ,intelectul copiilor de 6 ani este bun si pot retine foarte usor ,pot sa scrie (acum depinde si de grupa pregatitoare )dar foarte multi sunt inca copii cu ghidusiile si nazdravaniile caracteristice varstei ,nu au rabdare sa stea o ora intreaga fara sa faca miscare si intradevar sunt inca bolnaviciosi (bolile copilariei)dar depinde de copil .Daca copilul este avid de cunoastere ,invata sa citeasca din placere si sa scrie ,se plictiseste de jocurile de gradinita ,este mai serios (depinde de caracter) atunci este bine sa-l inscrii de la 6 ani la scoala .Au fost si copii de 6 ani care au ramas in clasa si ulterior s-au adaptat destul de bine chiar daca un pic mai greu .Important este ce doreste copilul in functie de puterile lui .

http://pg.photos.yahoo.com/ph/smolei_2004/album?.dir=/759fre2

Mergi la inceput