Din nou despre goblen

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kid spune:

carminabulina Eu fac intai cu ce culoare e mai mult din bucata respectiva, iar acolo unde sunt cate 2-3 puncte si nu e distanta mare intre ele fac pasi si de fiecare data inchid trecand firul de 3-4 ori pe dedesubt, nu fac nod.
Ce goblen faci?


Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Kid, mai fac si eu pasi cand nu sunt multe puncte de sarit, mai trec si eu firul de cateva ori ca sa intaresc dar sunt situatii cand pur si simplu nu am unde sa bag firul de inceput si de sfarsit...de ex. am avut de facut niste ochi ai unui copil si niste bulgari de zapada mici cu cate 4 nuante in ei. Am facut tot ce mi-a stat in putinta sa nu fac nod, dar iesea mai urat decat nodul insusi.

Acum, acum nu mai lucrez la nimic ca mi-a crescut si burta si nu mai am pozitie si nici piticul meu de 1 an si 10 luni nu apreciaza lucrul manual . Asa ca astept sa creasca copiii si eu ma voi delecta in voie.
Am acasa cateva de la Rogoblen, printre care Hansel si Gretel, fetita cu umbrela, baiatul cu catelul, chestii pt copii, dar ma streseaza ideea de fundal. Mi-am zis ca de-acum incolo o sa caut doar goblenuri fara fundal...sper sa si gasesc.

Mami de Mihnea (15 mai 2006) si
cu fratioara lui Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Stiti cumva vreo firma care imprima goblene la cerere? Sau a incercat cineva sa imprime o poza pe panza? Iese bine?

Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Eu nu stiu vreo firma care imprima goblen la cerere!Diagrama la cerere da,dar goblen imprimat la cerere,imipare rau ,nu stiu!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

andacos

Poti, te rog, sa imi spui ce firma face diagrame la cerere? Multumesc


Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Cei de la goblenkit fac diagrame la cerere!personal nu am facut dar daca intri pe site-ul lor ai sa vezi poze transformate in diagrame!

Ia legatura cu ei si ezi ce spun!(asta pentru ca am intzeles ca depinde si de poza ce se vrea transformata in kit)

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Carmina-m-am tot tzinut sa-tzi spun!Si metoda "buclei" se poate aplica pentru a nu se face nod!

Se baga atza in ac ,in asa fel incit la unul din capete sa faca o bucla!Prin aceasta bucla se trece atza pe dosul goblenului!Sper ca am fost explicita!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Kid si cei de la rogoblen fac diagrama la cerere. Am inteles ca iese destul de frumos. Nu am facut niciodata dar recunosc cad ma bate gandul sa fac cateva poze peisaj de pe la munte, mare,

Anda, multumesc frumos de raspuns dar ... nu am inteles, din pacate .

Mami de Mihnea (15 mai 2006) si
cu fratioara lui Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pimmoltenita spune:

Kid, iti fac eu diagrama dupa orice fotografie. Sotul meu mi-a gasit cateva programe care transforma fotografiile in diagrame. Trebuie sa-mi trimiti poza si sa-mi spui ce dimensiuni vrei sa aiba diagrama si cate culori vrei sa folosesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulicutza spune:

quote:
Originally posted by pimmoltenita

Kid, iti fac eu diagrama dupa orice fotografie. Sotul meu mi-a gasit cateva programe care transforma fotografiile in diagrame. Trebuie sa-mi trimiti poza si sa-mi spui ce dimensiuni vrei sa aiba diagrama si cate culori vrei sa folosesti.



Imi poti spune si mie daca se poate despre ce programe este vorba?
Mi-ar placea tare mult sa fac niste diagrame si caut de ceva timp astfel de programe dar pana acum nu am gasit!
Multumesc anticipat!

Mergi la inceput