*Aspirante optimiste > 20 de ani (43)*

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Madutza, multumesc, ce bine ar fii sa ne iasa si noua testele pozitive si sa mergem la odisee. Si bineiteles luam toate aspirantele cu noi!!!!

CLAU
astept surioara de Razvanel
http://tt.lilypie.com/XZEMp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emma76 spune:

madutza hai ca esti dragutza. am asteptat ca asa am crezut ca era cel mai bine.
nu aveam nimic de pierdut, ori imi veneau uratii ori eram insarcinata.
luna trecuta sau in noiembrie, nu mai stiu, ii scriam ancai ca am terminat cu luatul temperaturii, cu sex-ul la 2 zile, si toate astea. incepusem sa o iau razna de cate ori imi veneau uratii. si cred ca am procedat bine. cred ca cel mai bine e sa te relaxezi, sa nu iti stresezi sotul cu problemele noastre, si sa "prestati" ori de cate ori aveti chef. nu dupa grafic.
noi in vacanta, nu am tinut cont de nimic, si am prestat in fiecare zi (desi nu era indicat)
rezultatele?
unul pozitiv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Ai dreptate Emma, mai multe prietene au ramas dupa ce nu au mai dat importanta, dar din pacate eu inca nu pot sa ma relaxez. Aveam multe sperante luna asta pt ca am fost la doctor si spermogarma sotului este OK, mi-am urmarit TB, am facut teste de ovulatie, stiu cand am ovulat , am prestat cand trebuia, dar se pare ca nu e pt ca nu am nici un simptom. Poate ;una viitoare dupa HSG.
Apropos, care din voi a facut analiza asta , unde si cam cat costa?..Vai ce de intrebari pun

http://tt.lilypie.com/zDTIp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Madutza, dar nu trebuie neaparat sa ai simptome ca sa fii graviduta. De cele mai multe ori ele apar pe la 5 - 6 saptamani sau macar dupa cateva zile de intarziere a menstruatiei. Ti pumnii sa ai II linite pe test.

Referitor la relaxare nici eu nu reusesc pentru ca ma astept in fiecare luna sa fiu insarcinata, nu pot altfel...

CLAU
astept surioara de Razvanel
http://tt.lilypie.com/XZEMp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emma76 spune:

uite ce am gasit:
Histerosalpingografia HSG . se injecteaza o substanta de contrast radioopaca in cavitatea uterina si se realizeaza o radiografie care pune in evidenta forma cavitatii uterine, dar care nu poate da indicii asupra tipului de anomalie (de exemplu nu poate diferentia septul de uter bicorn)
caut si pretul pe undeva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Sar'na, Emma, dr.mi-a spus sa fac analiza asta pt ca am avut o infectie cu Chlamydia pe care am tratat-o si eu si sotul, iar dr-lui ii este frica sa nu am vre-o trompa infundata. Nu am facut analiza pana acum pt ca trecusem de ovulatie cand am mers la dr. si in cazul unei sarcini nu este bine sa se faca.

http://tt.lilypie.com/zDTIp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emma76 spune:

am gasit pretul de 375,56 lei la Spitalul Cai Ferate Galati
in bucuresti cred ca se face la giulesti si filantropia.
tu unde faci testul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Mi-a recomandat sa-l fac la Filantropia - Sabik(nu stiu unde este)- undeva langa Filantropia.

http://tt.lilypie.com/zDTIp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emma76 spune:

mi se pare ca este o cladire in continuarea parcului de la spital, in semsul spre 1 mai. cred ca are niste afise cu bebei pe ea. se fac si inseminari acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printesa_roz spune:

Ancadragoman uite un pupic de la mine, nu mai fi trista ca stii cum se zice: "totul va fi bine" si bafta cind te duci la nenea doctorul
Monica11 bine ai venit, pupici
Ramonella lasa ca o scoatem noi pe Ancutza din borcanelul cu melancolie
Danielle02 nu mai fi trista ca venim si noi cu tine, nu te lasam singurica. Starile tale sint normale, hormonii bata-i vina, sa stii ca noi ne bucuram tare mult pentru tine si sintem sigure ca la fel de mult te vei bucura si tu pentru noi cind vom pleca la odisee....bucura-te viitoare mamica si fii fericita
Ade7928 insanatosire grabnica
Oana_r si pupici si pentru matei, bafta miine la test.
Olivia26 tu cum mai stai, ce ne mai raportezi?
Clauclau eu incep sa iti fac galerie deja
Numeioana, ai dreptate, noi tre sa ne purtam ca si cum am fi deja insarcinate, ca sa fie cit mai bine pentru viitorul bebelus
Bibyrox frumusica cum te mai simti?
Vrmoana tu ce mai faci? eu cred ca am ovulat ieri, parca si tu tot ieri trebuia, nu? La mine luna asta slabe sperante sa se prinda bebe ca am vineri seara si am ovulat duminica. Hai ca am vazut ca a pus poze, ma uit si eu acum.
Irina_stef
Madutza_bra sintem alaturi de tine si tre sa fii si tu optimista ca noi, da?
Mcrissa ce este maca?
Adifle chistul se poate opera sau se poate sparge el singurel, eu asa am patit, s-a spart pur si simplu, am avut o singerare, eu credeam ca mi-a venit prea devreme, dar in realitate se sparsese chistul. Medicul mi-a zis ca am avut noroc ca s-a spart, ca am scapat de operatie, asa ca fii optimista
Winter si gagi meu e tot varsator
Alysh uite un pentru tine ca sa nu mai fii trista
Gabitzu37 nu mai fi ingrijorata cu temperatura, ca in general nu prea iti poti da seama dupa temperatura de ceea ce se intimpla cu tine, asa ca daca e temp aiurea nu inseamna ca nu ai ovulat
Miramar te inteleg, e normal sa fii trista, si eu ma intreb de ce noua nu ne da doamne -doamne un bebe, dar tre sa asteptam, o sa se intimple minunea si la noi si atunci sa vezi ce fericite vom fi
Adelamaria
Kory
Adifle
Pamellaiti tin pumnii sa fie bebe
Bb_yasmi nu renunta, stii doar ca bebe "vine cind te astepti mai putin"
Emma67 felicitaaaaaaaaaaaaaaaarrrrrrriii inca o gravidutza si in capitolul astaaaaaaaaa
Irinabobe felicitari si tie pentru
LauraIoana tu esti mereu optimista si ne incurajezi pe toate, multumim
Andreea iti tin pumnii
Ale unde eeeeeeeeeeesti????? Mi-e dor de tineeee!!!!
Va pup si pe celelalte fete, scuze daca am uitat pe vre-una




Mergi la inceput