Dura lex sed lex(Clubul Juristilor:)(5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelapriboi spune:

Eva ai grija de tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Buna dimineata!!!
Ce mai faceti?
Dati o cafea?
Eva, sanatate si spor la invatat!
Nadyana, te-ai hotarat ce vrei sa faci? Vad ca am terminat aceeasi fac. - UPA
kriss, ce-ti face socrela? Unde plecati in week-end? Daca luam masina plecam si noi!
Irina, cum merge sarcina? Ai pofte?
Angela, ce-ti mai fac copiii?

O zi buna la toate fetele!


Lora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Luna, nu te-am mai auzit de mult! Ce mai zici? Ce-ti face fetita?

Lora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

neata
uite cine e harnic si se scoala de dimineata LORA!
eu am fost dim la sp. si de aceea am intarziat la apel..e mai bine acum, nu mai e sub ef. anesteziei..dar ii mai fac perfuzii..poate maine iese..



Nunta noastra - 2 iulie 2005;Luna de miere;Finutza Alexandra Ioana;Tunisia(2006);Revelion 06/07

Incercari bebik

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelapriboi spune:

Buna dimineata!!!!
Mai Lora nu stiu ce faci tu de esti asa bine dispusa mereu.Felicitari din partea mea.
Eu in ultimul an ,am avut numai probleme,dar acum sunt pe cale de revenire.
Kriss ma bucur mult pentru soacra ta.Se speria degeaba de anestezie.Stiam eu ca nu are ce sa i se intample.Eu pana sa am probleme cu prima nastere nici nu vroiam sa aud de operatie,dar dupa 12 ore de travaliu cand am auzit ca ma opereaza imi venea sa dansez de bucurie.Si aveam si tensiunea 18 cu 9 asa ca Dumnezeu a fost alaturi de mine.
Irina ai un ceai din partea mea si tot un ceai trebuie sa-i dau si Evei.Eva,intotdeauna m-am gandit de ce nu fac astia manuale si pentru admiterea in barou sau INM???????Sau poate exista si nu stiu eu de ele???
Luna nu ne-ai mai spus nimic de prin tara ta.
Anul asta as vrea sa vin in Dubai pentru o saptamana.Dar nu stiu cand
In rest pupici multi pentru toate fetele si parca mai intra din cand in cand si un baiat pe aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

In Dubai....uau,uau!!! Vreau si eeeeu!!!
Cum sa nu fiu bine-dispusa mereu, Angela, daca sunt sanatoasa, am un copil sanatos si vesel si un sot pe care-l iubim si ne iubeste, am ce manca si unde dormi? Nu-mi trebuie mai mult de atat. Doar o excursie in Dubai, una in Austria, una prin Elvetia, vreo 2 masini, mobila noua, o noua garderoba, cateva conturi pe la banci...sa mai spun? Asa-i ca nu vreau prea multe?! Am si eu problemele de zi cu zi, sa nu credeti ca nu, am si altele, dar...important e ca le depasesc cu bine! Imi place viata, imi place locul meu de munca, imi plac prietenii mei si imi placeti si voi! Altceva ce imi mai trebuie mai mult? E asa scurta viata asta si ai atatea motive sa te bucuri ca nu are rost sa pierzi vremea plangandu-ti de mila. A rasarit soarele astazi? Daca da, pentru mine chiar e un motiv de bucurie si ar trebui sa fie si pentru voi. Este?

Lora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelapriboi spune:

Pentru mine un motiv de bucurie este ca va am pe voi.Sincer in cele mai grele momente ale mele am gasit sfaturi si pareri de la voi care m-au adus cu picioarele pe pamant.
Sper sa reusim sa facem o intalnire a juristelor undeva anul acesta.Eu pot sa-mi pun casa la dispozitie pentru un weekend,Ramane doar sa stabilim cand.
Astept pareri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadyana spune:

Buna dimineata fetelor dragi!
Angela, esti tare dulce..chiar ar fi o idee..
Kriss, si tu esti la fel de dulce..Iti multumesc ca ai observat ca si eu sunt nascuta in ianuarie si va multumesc pt. urari
Cat despre barou, nu stiu ce sa spun.Pana acum nici nu am vrut sa aud, dar acum ma gandesc serios la alternativa asta.Desi, chiar nu am pe nimeni dintre rude care sa fie avocat.Saptamina asta ma intilnesc cu o fosta colega care este acum avocat si pe care am sa o rog sa-mi spuna mai multe, adica, intr-un cuvant sa-mi spuna daca se merita sau nu.
Va rog si pe voi, fetelor dragi, spuneti-mi ce sa fac.Adevarul este ca nici nu prea m-am interesat pana acum si nu prea stiu nimic despre meseria asta decat ceea ce se vede la prima vedere.Si de asta va cer si voua ajutorul.
Kriss, sa inteleg ca tu nu ai at pana la urma, nu?A fost ceva anume care ti-a schimbat decizia initiala de a da la barou?
Off
Va pup fetelor si va urez o zi cat se poate de buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eva03 spune:

Doamne Lora! Exprimi exact ceea ce doresc si eu sa fiu. Din nefericire mie nu-mi iese deloc si sfarsesc de multe ori prin a fi posaca. Cred ca formulele astea le repet de sute de ori intr-o zi ca sa devina natural dar...
In ceea ce priveste acest forum, realmente a schimbat ceva in modul meu de a vedea lucrurile (in afara dependentei). Si sunt tare bucuroasa ca va cunosc!
Despre Dubai: era exact locul unde imi doream sa ajung. Cum de ati ghicit cea mai mare dorinta a mea???? (se pare ca nu e numai a mea: iata unul din efectele forumului!)
Angela exista o gramada de astfel de culegeri, dar aia este ultima etapa de pregatire, este evaluarea. Iar eu am un mare defect: nu pot invata schematic, schemele intervin dupa o lectura sau doua chiar a cursului. Eu nu pot sa tocesc, ori inteleg, ori nu.

mama lu' Claudiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Daaa...Eva, ai dreptate, forumul asta da dependenta! Si asta nu-i rau deloc...hehe!
Eu sfaturi despre barou nu pot da, ca nu m-a interesat...
Angela, vreau si eu intalneala...vin oriunde sau puteti voi sa veniti la Piatra, de ce nu? E frumos aici, sa stiti!

Lora

Mergi la inceput