Minunatele Scorpiutze (41)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Lauraaaaa....UAUUUUU!!!!Pai ti-ai luat de-o grija cu Teo,ca are mama acum ajutor de nadejde in casa,la curatenie....Mai sa fie:iaca ai don'soara la casa omului!Bravo!Pupam harnicutza!
Pai pe Alex nu l-am premiat material,ca si-o ia in cap si ii apar cornitele mintenas...dar s-a capatat cu incetarea interdictiei de a iesi afara la joaca....Oricum in 18 februarie e ziua lui si poate-si scoate parleala atunci!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana si
Ea e TOYO...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

salutare scorpiutze,
am fost cu alex ieri la radiografie, avem rezultatul abia peste 2 zile si abia atunci putem face porgramarea la medic...dar e bine ca el nu mai tuseste si speram ca asa sa ramana
ruxi pe langa pasiunea cu kk mai are una taaare...vrea ea sa arunce pishu in wcsi de frica sa nu i-o iau eu inainte face treaba repede si mai da si pe langa wc...nu va spun, e o placere
dupa ce-l arunca zice...pa pa pishu...
dolce, ai scapat de treabaai fatamare si vrednicutza
analasa ca-i cumperi mai mult de ziua lui, acum bine ca l-ai iertat de pedeapsa
georgimai povesteste-ne de stefi ce mai face ea, cum mai e la gradi?
va pup pe toate
sa aveti in continuare o zi minunata ca voi

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

'Neta scorpiute....

La Timisoara ningeeeeeee...asa de frumos...Nu prea e frig...dar eu sper ca va fi zapada,mi-s mai rau ca si copiii mei...

Monica....uau! Ce pasiuni "abstracte" are Ruxi...hehehehehe...e totala cu "pa,pa pisu"...Sti ce?Ia o data nu o mai baga in seama la treaba asta,ca si cand nici nu ar face asa ceva...sa vezi ce face?Oleaca de rabdare sa ai si poate daca devine neinteresant pentru tine se potoleste...cu pasiunea...Pupam fata isteata si tinem pumnii sa iasa bine analiza lui Alex!


Scorpiute...pe unde sunteti fetele?Pe la cine si pe unde mai ninge?
Va pup!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana si
Ea e TOYO...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vbartan spune:

aici, aici suntem..........
si la noi ningeeeee.
Tocmai am terminat de papat mar cu suc de morcovi si cereale de orez. E mai bun cu suculet de morcovi.Si am fost fetitza cuminte si am papat tot ce mi-a pregatit mami.
pupam si noi scorpiutzele dragi

Nina mamica de Renata Maria (15 aug. 2006)

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Spun si eu, prezent, dar pe fuga, ca deobicei, in ultima vreme.
Laura, pup harnicutza de fetita ce o ai si pe mami a ei !
Vanina, harnicutza e si Renata la mancat. Bravo ei !
Georgi, am vazut povestea lui Dan Bita la tv, marti, la "Povestiri". Cat de incercati au fost si sunt, dragii de ei(Dan si Doina). Dumnezeu sa-i ajute sa ajunga la Beijing, la vara, cu bine si sa se intoarca plini de speranta, de acolo.
Monica, e totala, Ruxita !
Ana, multumesc pentru vestile despre Elena ! Ma bucur ca e bine si ca George are grija de ea.
Chiar citisem la "Copilasi din 2002"(unde suntem colege) ca e bine si nu se stie exact daca bb2 e fetita.
Astept si eu ninsorile din vestul tarii, ca la noi, inca, ploua marunt.
O seara cat mai faina, tuturor !
Imbratisari si pupici !



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
zic si eu prezent mai pe la amiaza, azi am avut putina trebushca, am gatit pentru toata lumeasi tot nu am terminat ca lui alex i s-a pus pata sa manance in seara asta sufleu de sapanc...asa ca iar ma pun pe treaba...dar zau...nu ma vait...bine ca mananca, nu suport sa ma milogesc de ei cu mancarea, prefer sa gatesc toata ziua
azi nu va pot explica ce facea d-ra ruxi, manca piept de pui si cartofiori la cuptor dintr-o farfurioara(singura cu furculitza pe jos in dormitor...ca deh...asa-i modern acum, nu frumos la amsa in bucatarie)si la 20 de cm facuse kk, am crezut ca morbineinteles ca am dezinfectat tot si i-am pus alta portie de mancare... eu nu stiu cand o sa scape de nebunia asta...dar sper sa-i treaca cat de curand ca ne imbolnaveste pe toti de ficat
nina2 si anapuneti mana si faceti bulgarashi la copilashi dar trimiteti la la mine unul
ninasi tie si frumoasei tale
va pup pe toate
o seara faina

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Hai pupici.
Ana ca eu am uitat sa te felicit pe tine si pe Alex....FELICITARI micului matematician!!!
Monica ce sa mai zic eu de Stef?Nu esti satula de perlele Ruxitzei? Fi-mea are o placere sadica sa piteasca telecomenzile in sifonier...sa stea ea in sifonier...de calarit bicicleta prin casa nu mai zic...l-a aruncat pe bebe cu capul in WC ca nu a fost cuminte...il pune la colt....muuuulte....Acum e la mama la tara de miercuri pana maine seara.Nu mai merge la gradi din noiembrie.Mi-e frica sa o duc acum cu virozele astea.Te ia groaza.Mor oameni
Laura de multe ori ma gandesc la voi...Ce activa erai cand erai gravidutza...Acum...nici nu-ti dai seama cand trece ziua, nu? harnicutza ta
Elena daca ne citesi, iti dau un dulce.Mi-ar fi placut sa traiesc alaturi de tine sarcina...dar daca asa ai hotarat tu, iti respect alegerea. duuulce.
Nu mai stiu ce-ati mai zis...
Aaaa...am uitat sa ma vaiet si la voi....Urmatoarele 2 week-end-uri m-au trimis astia la cursuri de perfectionare
Si mi-e si dor de fi-meaaaa.....





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

da georgida cin' o sa se perfectioneze
superfaza cu bb in wc...Doamne ce le mai da prin cap
pupamaine printesica si din partea mea

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Nina2...pupici la cumintzica ta de printzesa papacioasa!Bravo ei ca-i harnicuta la papaleala,ca sa creasca mare si vionicutza!
Nina draga,din pacate nu cred ca voi mai vedea zapada p-aici curand...ieri a fost doar o amageala...asa-s de dezumflataaaaaaa!!!!!Ma bucuram mai dihai decat Luana....Asta este!
Monica....no comment!Ruxi a ta e totala,mey!...Imi amintesc de surorile mele:erau micute,cam de varsata Ruxitzei tale...si mama le-a dat jos din patuturi si le-a pus pe amandoua pe olite,una langa alta....si draga de mama,pana sa faca fetele kklik...a plecat la bucatarie,ca avea si mancarea pe foc....Ei bine,mandrele mele surori au facut kk,apoi au mancat din el,s-au uns una pe alta pe perisor,pe rochite,pe ciorapei,pe botosei....si cum productia se terminase dupa atata unsoare si fetele erau murdare....surplusul de pe manute si din par l-au intins pe parchetul din camera si si-au sters manutele de perdea...Biata mama,cand a intrat in camera a ramas fara aer,blocata....apoi a bufnit-o plansul si cand s-a mai linistit a luat la gramada copii imbracati si perdele si le-a aruncat in cada la spalat....apoi a racait cu cutitul tot rahatelul dintre bucatile de parchet....a muncit biata de ea....
Asa ca ai grija sa nu ai si alte surprize cu mandruta ta....
Georgi....mey...da' ai sa fi scolita si perfectionata si se ia asta in considerare si la marirea de salar....Saru-mana de urare!

Fetele....va pup cu drag si va doresc weekend frumos!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana si
Ea e TOYO...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
ana...deci se poate si mai raucred ca-s niste norocoase surorile tale, nu?
fetelor azi n-am avut chef de nimik, ma uit la un serial doar atat...noroc ca astia mici sunt cumintei si pot sa stau linistita
va pup pe toate
sa aveti un we placut


monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput