Ati trecut prin asa ceva?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns coltofeanu spune:

Nu cred in fantome sau alte entitati , dar atunci cand raman noaptea singura ( sotul este plecat in interes de serviciu ), mai vizionez si un film cu fantome etc. , pot sa-ti spun ca abia astept sa vina dimineata pentru ca nu pot sa dorm , ma trezesc de nu stiu cate ori , mi se par umbre prin camera si "dorm" si cu veioza aprinsa. Am inteles ca totul este in mintea mea pentru ca atunci cand este el acasa nu trec prin asa ceva...

Oana , eu cred ca as cumpara alta casa pentru linistea mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Am vazut documentare pe Disc. , am aflat ceva de la mama-mea , da cu siguranta exista ceva ce noi nu putem explica.

Cred ca cel mai bine ar fi sa te muti de acolo sau sa ...te muti de fapt . :))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serendipindity spune:

Alex2, am si eu o maaaaaaaaare curiozitate! Cum adika, tu crezi in Dumnezeu, dar afirmi ca nu exista viatza de dupa moarte???????? Ca sa nu mai vorbesc de faptul ca mininalizezi rolul preotului in credintza ortodoxa.

Ortodocsii nu cred in fantome, e drept. Ei cred ca dupa moarte, sufletul omului se duce ori in Rai, ori in Iad. Cei care ajung in Rai dobandesc viatza vesnica, iar cei din Iad, sufera vesnic pt pacatele lor. In nici un caz nu "bantuie casele" oamenilor.

In rest, imi place ce ai scris.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annatino spune:

suna mai degraba a schizofrenie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tyaa spune:

Serendipindity, viata dupa moarte nici eu nu cred ca exista. Nici iad, nici rai. Din cat am citit eu, cei buni vor invia iar cei rai nu. Eu cam asta am inteles....

si bebe Elisa Nicola(21 sept. 2004)

http://community.webshots.com/user/2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa2007 spune:

Anul care a trecut a fost unul greu, cu mari incercari pt mine.s-au strins multe,si simteam ca nu fac fata mereu.Spun despre mine ca sunt o luptatoare,ca nu trebuie sa stau "cu mina in san",ca tot timpul putem sa facem alegeri chiar si in cele mai grele clipe. Nu vad "fantome,"insa am f.dese senzatii de deja-vu,parti din vise care se implinesc in realitate,de care devin constienta dupa ce le traiesc in realitate...Duhovnicul meu spune sa nu le dau importanta,sa fiu un bun crestin ca vor trece.O cunostinta mi-a spus sa nu fiu pe punctul de a face o depresie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa2007 spune:

cele mai mari momente de liniste le-am avut dupace am chemat un preot acasa[si el mi-a spus ca e ceva,] si dupa Sf.Maslu.De ajutor mi-a fost si cititul acatistuluiSf Ciprian...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana C spune:

Gata, am elucidat misterul si rezolvat "cazul". E de la oboseala si stres.
Cit a fost soacra la noi, 2 saptamini, m-a ajutat neasteptat de mult, Eva a fost foarte fericita, iar eu am avut timp sa ma refac; am dormit mai mult, am stat mai linistita, ba chiar a revenit si cheful de ...
Ce sa spun, au disparut toate fantomele si zgomotele auzite Se mai aud zgomote uneori, dar mi-am dat seama ca sint ale vecinilor; in Florida stateam la casa, aici locuim in townhome, cu vecini dreapta, stinga si spate, asa ca sint multe parti din care apar tot felul de zgomote. Am inceput sa dorm putin mai mult si sa fiu mai relaxata in ce priveste programul fetitei de zi cu zi.

Multumesc mult pentru sfaturi si incurajari.

Rog moderatorii sa inchida subiectul. Multumesc.


Oana

Mergi la inceput