De ce acest forum?

De ce acest forum? | Autor: Tina26

Link direct la acest mesaj

Poate exista persoane care se intreaba ce cauta o tanara necasatorita, fara copii, inscrisa pe un astfel de forum. Pentru ca observ ca e destul de dur sistemul si, desi la un anumit topic pot sa postez in timp real, la un altul ma 'trezesc' ca mesajul mneu va aparea abia dupa ce va fi vizualizat de un moderator. Chiar atat de rea e lumea incat scrie vrute-si-nevrute chiar si pe un asemenea forum care se doreste (si reuseste zic eu) a fi un forum serios si plin de informatie? Cum sa fac (sau ce) pentru a putea posta in timp real si pentru a trimite mesaje private altor utilizatori?
Sunt aici pentru ca intr-o zi vreau sa am copii; pentru ca iubesc copiii. Pentru ca am anexita bilaterala si chiar cervucita.. si vreau sa aflu cat mai multe despre cum se poate vindeca - pentru ca pe forumul acesta, ca pe nici unul altul, sunt o multime de mamici dormice sa imparta cu tine bucuria de a fi mama - bucurie pe care inca n-o cunosc, dar sper sa ma ajute Dumnezeu sa simt intr-o zi sentimentul coplesitor de dulce pe care-l ai in momentul cand iti tii copilul in brate, cand il privesti in ochi, cand iti zambeste....pentru ca mi-au dat lacrimile cand am citit cazuri cutremuratoare ale unor femei care isi doreau un copil cu disperare si nu-l puteau avea...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Nu stiu daca se intreaba cineva ce cauti aici daca nu ai copii inca, ptr ca sunt multe alte persoane care desi nu au copii intra aici, ptr ca sunt si subiecte care dezbat alte teme decat cresterea copilului. Si mai sunt si aspirantele.
Sistemul nu cred ca e deloc dur, atata timp cat ne stim limitele si respectam regulamentul. Forumul este doar foarte bine moderat si asta este de apreciat. Felicitari moderatorilor.
Mesajele membrilor noi sunt moderate, pana la un anumit numar. Fiecare membru nou a trecut prin asta, si eu am trecut. Dupa ce indeplinesti acst numar mesajele vor aparea in timp real, dar asta nu ne da dreptul sa scriem orice, si sa incalcam regulamentul (care pana la urma are la baza bunul simt).
Da, sunt si persoane care scriu aici povesti fantastice, reclame, sau isca scandaluri. Suntem oameni si avem fiecare si o latura negativa. Ptr a impiedica astfel de situatii negative, fiecare utilizAtor nou este la inceput moderat, ca o mica perioada de proba.
Ptr a trimite mesaje private trebuie sa intri in partea stanga a pagini de forum la "mesaje private" sa iti activezi mesageria privata si apoi sa trimiti scriind sus nick-name-ul membrului cu care doresti sa comunici. De asemenea odata mesageria activata, poti da click pe semnul acela rosu "PM" de deasupra postarilor membrului caruia doresti a trimite PM.
Iti doresc sa te simti bine printre noi, sa afli informatiile necesare, sa legi multe prietenii si sa ti se implineasca visul de a deveni intr-o zi mamica.


Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Bine ai venit Tina!

Cum a spus si Alex, mesajele sunt moderate la inceput, dar foarte curand vei scapa de moderare. Au fost unele persoane care chiar din primele postari au jignit, sau au incercat sa faca reclama, cu alte cuvinte nu au respectat regulamentul, asa ca la un moment dat s-a hotarat moderarea incepatorilor.

Iti doresc sa ti se implineasca visul si sa ai un copilas sanatos atunci cand iti vei dori!

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Tina26, stai mai usurel. Nu te supara asa de tare. Moderarea subiectelor se face doar la inceput si nu e chiar inutila practica tinand cont de faptul ca apar tot felul de ciudati care posteaza doar ca sa se afle in treaba.
In alta ordine de idei, vei vedea ca sunt persoane de ambele sexe, casatorite, necasatorite, divortate, vaduve...care cauta un loc'sor caldut unde sa se integreze alaturi de persoane cu aceleasi afinitati/probleme/nevoi.
Esti binevenita printre noi si sper sa te simti bine si sa-ti rezolvi problemele de sanatate.


Uite o pentru tine!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tina26 spune:

OFF! Uite de-asta nu inteleg exact forumul asta ! Cand m-am apucat sa scriu aceste randuri, am apasat pe "scrie in blog" si credeam ca ce scriu eu o sa apara undeva, in lista blogului meu (am mai scris o data acolo). Dar ce-am scris eu a fost interpretat si mutat aici. Nu stiu de ce, probabil ce-am scris a fost luat altfel decat ma asteptam. Erau niste ganduri si atat. Stiu ca am nevoie de X mesaje pe un forum ca sa nu mai fiu moderata si de un trecut 'clear', fara abateri. In plus, spre deosebire de majoritatea utilizatorilor unui forum, eu chiar mi-am completat profilul.

Pe curand,

Mergi la inceput