Copilasi din 2002 (31)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Pupici si din partea mea!
Carmen, foarte draguta papusica ta, de fapt papusile, sunt frumoase pozele de la serbare si de la tort! Sa-ti traiasca!
Elena, ca de obicei m-ai dat gata cu povestile despre George. La noi inca nu sunt probleme din astea existentiale, Andrei deocamdata prefera sa se joace cu baietii, si ii place doar o fata. Cu dormitul cu voi, nu prea stiu ce sa zic, noi am scapat de asta de vre-un an, poate sa-l pui sa doarma cu o jucarie favorita care sa-i tina de urat sau sa-l vegheze noaptea!
Sanzi, dragut gestul fetitei de la gradinita. Asta inseamna ca esti iubita si apreciata!
Ptr. fetele din Romania, voi v-ati vaccinat copiii sau ce parere aveti de virozele astea care bantuie si care sunt atat de mediatizate? O fi suficienta imunizarea pe care i-amfacut-o cu Oscilo si Echinaceea?
sau trebuie vaccinat?

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Hello mamici de pitici !

Va citesc in continuare, dar n-am scris, ca nici n-am avut noutati si nici prea mult timp.
Bogdan merge in continuare la gradi, numai plinge, dar nici nu e prea fericit. Spre fericirea mea, se tine tare, adik n-a mai racit.
Continuam sa folosim aparatul Salin si continuam cu Imunobaby, Septilin si Lantigen B (prescrise de pediatra), in plus ii mai dam tinctura de propolis cu miere cu catina, usturoi si vitamina C. Acum sintem in pauza de 10 zile de Imunobaby si Lantigen B.
Cit priveste gradinita, nu prea se joaca cu fetele, doar cu baietii. A inceput deja sa se si bata. Incercam sa-l convingem sa numai plinga, dar e greu. Zilele trecute i-a varsat un baietel supa pe mineca si el a inceput sa plinga. Tati tot ii zice ca sa numai plinga ca o fetita .
Am pus in albumul comun citeva poze, din excursie, de la gradi si din Herastrau, unde am fost duminica: http://new.photos.yahoo.com/copiii_din_2002/album/576460762332202131

Va doresc un weeken placut, sanatate si sa aveti un timp frumos !


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

ajutor ptr alexandru
Ajutor pentru Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Karinae frumos schiorul vostru. II place? Nu i-a fost frica?
Katymultumesc
In privinta somnului si Ana a dormit singura muuult timp fara nici o problema dar are si ea o perioada acum cand nu vrea singura (oricum doarme cu Daria) si vrea sa stam "5 minute cu ea". Aseara chiar i-am spus ca suntem in camera de alaturi si sa stea linistita si ea ne spus ca "v-ati prostit si tu si mami, nu mai vreti sa stati cu mine, spuneti ca ma iubiti dar nu stati cu mine" ne da niste replici de ne zapaceste. Se mai trezeste noaptea si ne spune sa aprindem becul pe terasa (asa se lumineaza putin camera). Si ea facuse o fixatie la gradinita ne tot povestea de Liviu dar in ultimul timp a schimbat macazul si ne zice de printul ei Lucas (are o poza de la serbare cu el). Acum e joaca dar cand o avea vreo 15 ani si imi va spune care are prieten oare cum am sa reactionez?


carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004)
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:



De vreo trei zile de cand este zapada il duc si-l aduc pe Robert de la gradinita cu saniuta. I-am mai cumparat si un fel de "faras" pe care aluneca, multi copii au asa ceva si astazi la gradinita au avut zi de dat cu sania... pe un damb din curtea gradinitei. Au stat mai bine de 2 ore afara. La pranz cand l-am luat era frant, mai ales ca dimineata s-a trezit cu noaptea-n cap (si n-a dormit destul azi noapte). Prin urmare, la jumatate de ora dupa ce-am ajuns acasa si-a mancat felul I si a adormit bustean. N-a mai dormit dupa amiaza de vreo luna.

Gabbriela, cum se mai simte Julian? Ce tratament se da la conjunctivita? (Lui Robert i s-au inrosit ochii tare mai demult la o raceala si i-a curs si ceva galben din ei - a primit de la doctor doar picaturi dezinfectante - nu stiu daca a fost totconjunctivita)
Sanziana, frumoasa declaratie!
Karina, cum ii dai lui Bogdan usturoiul? Asa cum e el sau amestecat cu ceva? Multa sanatate in continuare si sa stii ca si Robert are momente cand nu e superincantat de gradinita, dar si momente cand cu greu reusesc sa-l iau acasa, ca e prea ocupat cu joaca.
Carmen - foarte rar, ce-i drept- si Robert se mai trezeste noaptea si vrea lumina in camera ca sa se joace. Dar in cel mult o jumatate de ora adoarme la loc.

Haioase povestioarele astea despre amoruri la gradinita! Noi docamdata n-avem asa ceva.

Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Deci mai sunt si altii cu prietene, prieteni... bine, e clar ca se vor tot schimba! Eu cand ma gandesc in perspectiva (vorba lui Carmen), incerc sa prevad ce va fi nu la 15 ani, ci mai incoace, la 7-8. Azi cand coboram pe scari de la gradi, a spus in gura mare despre mine: "Mami, oau ce sexi esti!" adica eu, care de abia imi misc burta acum. E clar ca nu stie ce inseamna termenul, insa il aude si il foloseste. I-am explicat acasa ca nu e frumos sa vorbeasca asa, si-a cerut scuze... sa vad mai incolo. S-a scapat ca o fetita ar fi zis... apoi replica "asa m-am gandit eu".
Cu dormitul, sunt de acord cu tine Nicoleta, el isi marcheaza teritoriul, si aici astept sfaturi de la mamicile cu 2-3 copii. El deja a dat "biletele cu locuri" pentru cand apare bebe.
Oricum am vorbit cu sotul, si de Sf. Gheorghe (adica in aprilie) ne-am gandit sa ii facem party, fiind imediat dupa nasterea bebelushului, sa vada ca va ramane la fel de important. Va trebui sa ne mobilizam, oricat de aiurea imi va fi mie, plus cadou adus de la maternitate (asta e idee "furata" de la Gaby_K)! Acum sa ajungem cu bine atunci!
va pupam in grup, va dorim weekend fain si poate un strop de zapada...
Elena

Mami 27+ si "www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George" (6.09.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

Julian se simnte mai bine cu ochii, s-au curata bine de tot dar mai trebuie sa ii pun pana luni picuri de 3 ori pe zi.
Solutia ce o pun in ochii e antibiotic.

Eu inca ma simtn ciudat m-a intors gripa inapoie si cam imi vajaie capul.

Julian a primit 3 seturi tomas "adica 3 seturi diferite de sine de lemn thomas" o masa mare pt thomas, si am uitat numarul trenurilor thomas de lemn cu magneti, dar le numar si va spun daca cinevrea doreste sa stie.

o sa fac si poze cand primesc aparat nou ca al meu cel vechi e cam in piulite si ma enerveaza rau.

Sanatate la toata lumea si la toti copilasii scumpi


Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/go.asp?l=gabbriela&p=gabbriela" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

uite intregul set de trenuri cu masa si sine si trenuri si tot ce vrei

Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/go.asp?l=gabbriela&p=gabbriela" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Gabb, bine ati venit in lumea trenurilor!!! hihi...David e mereu cu cate o doleanta de ceva din Thomas pe lista!!!
Ma bucur ca Julian se simte mai bine cu ochii!!! Sanatate si tie!!!


Elena, pana la urma pentru George un nou fratior/surioara va fi un prilej de party-uri si cadouri!!! hihi...
Eu cred ca o sa fie bine, deja sunt mari si cred ca se acomodeaza mai usor la ideea unui bebelus care va concura cu ei la atentie...
David are un prieten mai mic, de 2 ani pe care il iubeste tare mult!!! Si are grija de el, mereu il paraste cand face ceva gresit, ii da apa sau de mancare, vine la noi si ne traduce ce vrea cel mic...il ia de mana si il taraste peste tot!!! hihi...


Cristina, mi-ai facut pofta de zapada!!!! Vrem si noi saniuta si zapada!!! Poze nu ai facut???? Poate la anul iarna ajungem si noi undeva cu zapada!!! hihi...Ca la vara vrem in Romania...nu mai avem rabdare pana la iarna viitoare!!!


am fugit sa il asteptam pe tati!!!!



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Sanzi, am facut multe poze, dar nu am reusit inca sa le pun pe net. Mai sunt datoare si cu niste poze de la ziua lui Robert, odata si odata tot o sa le pun.
Azi la pranz au fost plus 5 grade si s-a mai topit zapada. Omul nostru de zapada s-a cam pleostit. Dar am auzit ca de maine se raceste iar.
Apropo de frati - dupa faza cu catelul, pe catre l-ar vrea oricand neconditionat, Robert a spus ca ar vrea totusi un frate, dar mai mare. Si la gradinita are un prieten David il cheama - dar e cu 2 ani mai mare decat el.

Numai bine si pe curand!






Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Eu cred ca David s-ar descurca bine cu un fratior...hihi...e tare grijuliu...enervant chiar...pentru ca vrea sa controleze pe toata lumea...
Si la noi s-a facut putin racoare...e asa bine!!!!! Ma bucur ca reusim sa purtam si noi bluzitele cu maneca lunga!!! hihi...

Am pus si eu cateva poze noi jos la semnatura...la "poze"... in albumul comun



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput