In 11 zile 15000 de dolari

In 11 zile 15000 de dolari | Autor: Karina

Link direct la acest mesaj

Stiu ca e un subiect de umanitare, dar postez aici fiindca nu am cum sa verific cele de mai jos. Am citit un articol de pe Hotnews referitoare la o fetita din Timisoara si m-am gindit poate fetele din Timisoara imi pot confirma cazul, desi eu cred ca nu este pacaleala.
Daca nu pot scrie aici acest articol si va fi sters, asta e. As vrea sa ajut fetita.

Sursa:
www.hotnews.ro/articol_63640-Va-rugam-sa-o-ajutati-pe-Lavinia.htm

Apel umanitar
Va rugam sa o ajutati pe Lavinia


Lavinia are 5 ani si traieste in Timisoara. Un medic i-a facut un vaccin antipoliomelitic. Prin aceasta i-a distrus copilaria. Piciorul ei drept este acum doar un os, iar piciorul stang are o circumferinta de o jumatate de metru, din cauza unui carcinom (cancer).

Lavinia plange incontinuu din cauza durerii si a deznadejdii. Este perfect lucida si realizeaza foarte bine ca vaccinul a transformat-o intr-un monstru. Va rugam sa o ajutati pe Lavinia.

Durerile ei ar trebui alinate de urgenta intr-o clinica speciala din Statele Unite. Un preot a vizitat-o pe Lavinia in 14.09.2006: "Am fost atat de cutremurat, incat nici nu m-am mai putut ruga pe moment, am putut doar sa strig catre cer" a spus el.

Pentru a i se putea alina durerile groaznice, dar si pentru a putea fi operata si vindecata, ea are nevoie de 20.000 de dolari, plus cheltuielile de deplasare ale mamei si ale copilului. Operatia este programata pentru data de 29.01.2007, iar mama ei a strans echivalentul a cca. 5000 de dolari.

Toate demersurile facute la Ministerul Sanatatii au fost in zadar. Este un alt copil roman rastignit de nepasarea si lacomia celor pusi de fapt sa aline suferintele.

In aceste conditii, va rugam pe dumneavoastra sa ajutati acest copil chinuit sa poata trai din nou.


Ce se intampla acum cu ea este peste puterea de acceptare a multor oameni. Chinul este atat al Laviniei, cat si al parintilor care sunt nevoiti sa-si vada copilul atat de nenorocit. Faceti aceasta pentru dragostea fata de aproape, pentru Lavinia. Va rugam sa virati donatia dumneavoastra in unul din conturile:

Banca Transilvania Timisoara
cont IBAN in RON R037BTRL03601201D30408XX
cont IBAN in EUR R012BTRL03604201D30408XX
cont IBAN in USD R061BTRL03602201D30408XX
pe numele Bot (cu "tz") Veronica
cod SWIFT BTRLRO22

Adresa familiei greu incercate:
Bot (cu "tz") Marius si Veronica
str. Joseph Gabriel 35, 300154, Timisoara
tel. 0726-802911 mobil
pentru strainatate: 0040-726-802911

Diagnosticul este
hemangioendoteliom, adica tumora foarte vascularizata pe vase
familia are nevoie si de un sfat avizat in ceea ce priveste calmantele care se pot administra, luand in considerare diagnosticul si varsta copilului.

Contact la clinica din USA

MAYO CLINIC

dna. Jeanne Sheehy
International Service

200 First Street SW
Rochester, Minnesota 55905
Phone: 507-284-8884
Fax: 507-284-3891
E-mail: sheehy.jeanne@mayo.edu
Web: www.mayoclinic.org

Dumnezeu sau va rasplateasca ajutorul !


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

ajutor ptr alexandru
Ajutor pentru Alexandru

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Karina, orice actiune umanitara se posteaza cu respectarea unor reguli pe DC - si daca toata lumea le respecta te rugam si pe tine sa o faci,

multumesc pentru intelegere.



Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
NOU:www.supereva.ro

Mergi la inceput