Naturiste si homeopate (28)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kiddo spune:

salutare, fetelor.
reiau de unde am ramans si sorry daca am fost enervanta, eram in stare de soc. nu cred ca are sens sa deschidem subiect nou pe asta, ca am discutat destul. si lau-meli, nu e absolut nici o suparare din punctul meu de vedere, da' totusi naturismul, cel putin in zilele noastre, a depasit stadiul de tendinta literara. in ce ma priveste, apropo de carne si de tot restul, cred ca tre' sa astept sa iau distanta, sa am perspectiva asupra lucrurilor. Madalina1968, linkurile nu-s anti-animaliste... de fapt, toate filmele astea sunt facute ca sa fie oamenii cat mai pro... animalisti!! le-am postat la capitolul trecut. da-s cam violente.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuca_b spune:

Buna fetelor!
Ma puteti lamuri va rog?!Astazi am primit Maca de la innovatics si asi vrea ca de maine sa incep sa le iau{nu am mai luat pana acum},insa pe data de 29 sunt programata la monitorizare si la inceputul lunii viitoare trebuie sa fac si analizele hormonale.
Ce ma sfatuiti?

Va pupic dulce pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Madalina, multumesc mult de raspuns . Macar acum stiu ca pot lua non-stop combinatia de BU cu Maca, pentru ca neavand CM, nu as putea ramane , deci nu ar dauna BU la BB.
kiddo sunt de acord cu tine ca naturismul a depasit stadiul de tendinta culturala, eu nu am facut decat sa completez definitia conform Dex-ului . Nah, oricum nu pot sa renunt la carne, iar in privinta modului cum sunt "transformate" animalele pana ajung pe masa noastra, incerc sa ignor, ca tot nu pot face ceva sa schimb asta. Oricat de mult ne-am agita si oricata valva s-ar face pe tema barbariei la care sunt supuse animalele la sacrificare, nu s-ar schimba nimic, pentru ca astea sunt metodele....din pacate .


Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!

Lau-Meli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

Ancuca,sa iei 3tab/zi de Maca,are proprietati foarte bune,atit pt. femei cit si pt.barbati
succes la monotorizari
,MONI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuca_b spune:

Moni-merci mult!Deci pot sa iau Maca chiar daca fac monitorizari si analize hormonale?
Tu ce mai faci,ce mai iei?

Eu am terminat trat.pe 23 decembrie si nu am mai luat nimic.

Pupici si multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

quote:
Originally posted by ancuca_b

Buna fetelor!
Ma puteti lamuri va rog?!Astazi am primit Maca de la innovatics si asi vrea ca de maine sa incep sa le iau{nu am mai luat pana acum},insa pe data de 29 sunt programata la monitorizare si la inceputul lunii viitoare trebuie sa fac si analizele hormonale.
Ce ma sfatuiti?

Va pupic dulce pe toate!

ancuca



Daca faci doar monitorizari nu e nici o problema, dar daca vrei sa faci si analizele hormonale te sfatuiesc sa nu iei Maca inainte de a le face pt ca Maca fiind un reglator hormonal iti va afecta rezultatele la analize, ori presupun ca tu faci acele analize ca sa vezi cum stai tu defapt, cum iti functioneaza sist endocrin fara ajutor sau interventii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuca_b spune:

Gudinde-multumesc mult!
Am sa iau Maca dupa ce termin cu analizele.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

Denisabia, sper ca ai trecut cu bine de examenele pet. care te pregateai ...
Cum te mai somti, ai luat pulberea de napraznic?
Cum iti merge cu SELSUNul ala? Chiar sunt curioasa daca ai constatat vreo schimbare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisabia spune:

dj_mama am dat 4 examene si notele au fost bune , mai conteaza si partea asta , mai ales ca-i prima sesiune.Ma pregatesc de inca 6 examene , urmatorul la anatomie sambata.Pulberea am inceput s-o iau ,dar nu m-am tinut cum trebuie , cred ca o sa iau si pastile cu napraznic ca nu mereu esti acasa.Momentan din cauza stresului , ciclul meu a intarziat 2 saptamani asa ca iau BU.Ai toate simptomele , dar inutil.
Samponul il folosesc , e o idee mai bine , dar efectele se vor vedea cand imi vine CM , fiindca la mine apare mai multa matreata , parul e mai gras inainte de asta.
L5845 zicea ca de la Maca are o pofta mai mare de mancare si s-a ingrasat.Vroiam sa iau , dar in cazul asta nu-mi mai surade ideea.La tine tot asa s-a intamplat?
Sa ai un weekend placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Cu Maca depinde de la organism la organism...eu una,nu m-am ingrasat.Greutatea mea e aceeasi de dinainte.

Mergi la inceput