Aspirante optimiste>20 ani(37)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Aseara am prestat din nou.Si as vedeti ce zice sotul meu inainte de culcare:"Facem bebe?".Si i-am zis,facem.Si ne-am apucat de treaba.
Ma bucur tare mult ca sotul meu are atitudinea asta.El nu era prae convins sa facem bebe.Dar oricum anul asta asa am hotarat,ca facem si sa se nasca la anul.Dar ne-am apucat mai repede.Si-a dat seama ca nu e asa usor sa faci bebe.
Daniela de abia astept sa ne confirmi ca e bebe.
Cred ca multe gravidute vor fi luna asta.Asa presimt eu.Nu e asa fetelor???Luna asta plecam de aici!!!!

NUNTA
28.05.2005
http://photos.yahoo.com/ramon_ramonel

in asteptarea gemenilor
http://tt.lilypie.com/V1-jp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Tensiunea poate influenta temperatura?
Eu am tensiunea f. scazuta tot timpul si ma gandeam ca poate
din cauza asta nu am niciodata temp. ridicata...
Aberez?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Dani uite ce sa fac ,prestez de zor si sunt sigura ca luna asta fffff multe plecam de aici...
Madutza nu stiu nimic de tensiune.
Ramo nu il intrerupe ca mai rar asa minune...

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Madutza, n-as putea sa-ti spun daca TB este influentata de hipotensiune dar mie mi se pare ca ai valori normale, nu mi se par prea mici.



***************

"Love like you've never been hurt, sing like nobody's listening and dance like nobody's watching."

Noi
Numaratoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns winter spune:

Madutza si mie imi creste temperatura mai greu dupa ov. Abia la cateva zile dupa ov. am 37,1 se mentine asa pana aproape de menstruatie. Cu 2 zile inainte mai scade iar in ziua menstruatiei am cam 36.6 si stiu sigur ca imi vine(de nu ar mai veni...cam 9 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Olivia, imi cam trebuie incurajari pt ca e prima luna cand imi iau TB cu toate ca incercam sa facem BB din Iunie 2005!!!
Saru'mana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Maduta continua sa iti iei temp si sa stii ca valorile nu sunt mici.

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Winter, draguta.. de nu ne-ar mai scadea luna asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Madutza, la mine e a doua luna, dar am avut si 35.4(o sg data)in faza foliculara (inaintea ovulatiei) iar in faza luteala (dupa ovulatie) cea mai mare am avut-o 36.7, o masor oral si valorile sunt o idee mai mici decat atunci cand este luata vaginal.



***************

"Love like you've never been hurt, sing like nobody's listening and dance like nobody's watching."

Noi
Numaratoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica11 spune:

ANCA, noi incercam de 3 luni..dar is f multe lucruri mai putin pozitive care se petrec in viatza noastra si nu ne-am ocupat exclusiv de bebe..cred ca am mai sarit si ovulatzia cateodata...Sotul meu isi doreste mult un bebe si eu de altfel (dar ma bucura mult atitudinea lui) ..se pare ca odata cu Anul Nou stresul s-a mai diminuat si am fost la un ecograf la medicu de familie si mi-a spus ca ovulez si ca sa am incredere ca va veni bebe sigur.

Eu am luat AC 5 ani cu intrerupere doar de 3-4 luni pe la jumatate...si mi-era teama sa nu se fi lenevit ovarele mele ( am luat atatia ani pt ca am fost plecata din tara, am muncit ca robii la casutza noastra si nu aveam timp sa ne trezim cu un bebe pe cap ) dar acum..gandesc altfel :-)

Ma rog la DD sa facem un bebe ca il asteapta parintzii cu drag :-)

ma bucur tare cand sa aud ca a ramas cineva gravidutza si sa nu treaca nimeni prin clipe de durere...oricum datoria noastra este sa speram mereu si sa ne incarcam cu energie pozitiva.

va las fetele ca ma duc inapoi la lucru

Mergi la inceput