Barza reloaded

Barza reloaded | Autor: Alé

Link direct la acest mesaj

Dragele mele, pentru ca va cunosc pe multe dintre voi, si pentru a va anunta pe toate ar fi insemnat sa incalc o mare parte dintre regulile forumului, incalc numai una si fac subiect special pentru a va da o veste buna.

Sint insarcinata!

Astazi am fost la doctor si mi-a confirmat: am 6 saptamani, bb e bine, are 3 mm si ceva, e unde trebuie si ii bate inimioara. DPN 10 septembrie 2007.

Revin cu detalii imediat, am de anuntat si niste mamici foarte speciale.


Toate lucrurile se intampla cu un scop | Alé

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Ale iubita ce bucurie.
FELICITARI!!!!!!!!!!!!!!!!

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cata_adr spune:

FELICITARI ALE.

MA BUCUR TARE SI SA VA DEA DUMNEZEU TOT BINELE DIN LUME.

MULT NOROC!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ignatica spune:

Ale ma bucur atat de mult. O sa iti tin pumnii pe parcursul noii odisei.

Pupam samburelul mic

Ignatica - mamica de David (29 iulie 2006)


poze
Nasterea sufletelului nostru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliella spune:

FELICITARI ALE!!
tARE MA BUCUR PENTRU TINE..NU ITI SPUN CA DUPA ESECUL PE CARE L-AI AVUT AM PLANS PENTRU TINE..DAR NU PUTEAM SA FAC NIMIC ALTCEVA DECAT SA TE INCURAJEZ ASA CUM O FACEA TOATE FETELE...SA DEA DUMNEZEU SA AI O SARCINA USOARA SI FRUMOASA SI SA TE BUCURI LA FEL CA NOI DE UN BEBEL SANATOS SI FRUMOS.
PUPICI


www.dropshots.com/albert_iustin" target="_blank"> Poze si filmulete noi cu BB Albert
Iulia si bebe Albert Iustin (15.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Ale...wow...ce frumos incepi anul.
Sarcina usoara si felicitaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaari.


*********************************************

Inni, mamica de Ami (29.08.2006)
www.totsites.com/tot/ami" target="_blank"> Amalia si paginutza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Felicitari !!! Sa ai o sarcina usoara, dusa la termen fara probleme si un bb sanatos !
Deci de asta nu te am prea citit eu ca ati avut trebi


Daria & Giulia (2004 08 16) www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alé spune:

Pentru colegele mele de suferinta: fetelor, se poate... Incet incet, timpul trece, ranile se vindeca, si am putut privi viata cu alti ochi, cei de dinainte. Nu detin vreo reteta magica, doar am lasat timpul sa-si faca treaba.

Mijloacele folosite - sfintul test de ovulatie, prestat cu spor (o singura zi, din lipsa de timp) si apoi pace sufleteasca si asteptare fara asteptare. Adica fara stresul celor 14 zile. A contat poate ca in zilele asteptarii eram de sarbatori, in concediu si mi-am mai luat gindul.

Temperatura nu mi-am luat-o, nu mi-am mai luat-o de vreo citeva luni de fapt, dar am tinyt graficul pe FF, ca sa pot sa tin socoteala ovulatiei, testelor, etc.

Pentru barzoase: nu judecati numai dupa simptome: n-am avut absolut nici unul. Si cind zic asta, credeti-ma pe cuvint. In zilele in care ar fi trebuit sa-mi vina CM, am avut niste pete maronii, pe care le-am interpretat, bineinteles, ca fiind inceputul CM. Cind am vazut ca nu vine, mi-am zis ca iar m-am dereglat.
Deci: nici urma de durere de sani, de burta, de cap sau de altceva, nu tu greturi - de abia de citeva zile ma incearca -, nu tu gusturi deosebite in gura, nu tu sfarcuri dureroase, nimic, nimic, nimic.

Testul l-am facut intr-o doara, ca ma enervase ca intarzie din nou, in conditiile in care stiam sigur ca am ovulat. A iesit cu doua linii instantaneu, la 4 zile de intarziere, facut dupamasa, dr Sigur. Deci daca e sa fie, se vede pe test.

Aaaa, ce sa va mai zic... De spaime nu va mai spun. Oricita teorie as sti, cind te vezi cu testu pozitiv in mina, dipare orice urma de stiinta. Orice junghi sau lipsa de simptome este semn de sarcina oprita in evolutie, de cite ori ma duc la baie verific sa nu fie singe, ma rog, multe bube rele pt unu care s-a fript deja.

Nici acum nu-mi garanteaza nimeni ca totul va fi in regula, dar am zile bune si zile proaste cind ma las coplesita de temeri. Azi e o zi buna ca l-am vazut la eco si dr era foarte increzator.

Va pupa fata


Toate lucrurile se intampla cu un scop | Alé

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Deci de-asta ne esti, Ale! "Te dai la fund", la lasi pe "duamnele" de la endometru sa-si faca de cap, si tu apoi vii cu vesti suuuuper!
FELICITARI din tot sufletul, ma bucur mult, mult pentru tine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

Ale: iubita, vai ce veste minunata!!! FELICITARI!!! SARCINA USOARA!!! ma bucur mult, mult pentru tine, parca mai ieri ne aratai pozutele cu toate testele tale de ovulatie care se pozitivau de-abia dupa Z20...ma duc sa trag o betie in cinstea ta!!
meriti tot ce e mai bun!!! In curand o sa-ti tii puiutul sanatos in brate! Numai la asta sa te gandesti!!!


bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alé spune:

Fetelor, va multumesc tare ca va bucurati pt mine.

Data trecuta am asteptat pina la 10 saptamani sa fac anuntul public. Acum m-am gindit ca n-are rost.
Oricat de scurta sau de lunga ar fi sa fie bucuria, ma bucur s-o impart cu voi. Mi-ati fost alaturi si la bine si la greu si nu puteam sa va ascund.

Nu pot decit sa va doresc sa aveti si voi bucuria asta.




Toate lucrurile se intampla cu un scop | Alé

Mergi la inceput