Barza reloaded

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alessia80 spune:

Multe felicitari ALE. Minuni exista in fiecare zi si li se intampla fiecaruia dintre noi, trebuie doar sa asteptam ziua...
Felicitari si pentru curajul, prseverenta si optimismul de care ai dat dovada.
Tot fecioara am si eu si se spune ca toti copiii din zodia fecioarei sunt copii daruiti...in toate sensurile cuvantului!

Felicitari si sarcina usoara pt ca bb frumos si sanatos sigur vei avea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitoni spune:

Felicitari,Ale!
sa fie sanatos si tu sa fi cuminte,sa papi si sa te odihnesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laliq spune:

Ale, ce sa-ti mai spun ca sa nu repet ce s-a scris deja? si Doamne ajuta!
Si pt ca nu ma pot abtine vin si eu cu un sfat: ecografiile, oricat de multe trebuie, sa le faci la medici specializati in imagistica. Dar cred ca ai deja un plan...

Numai bine va doresc, si tie si puiului mic din burtik.

Larisa si micul Matei (26 septembrie 2006)

sa-l ajutam pe Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

felicitari din tot sufletul si sa dea Dzeu sa fie bine si sa va bucurati in septembrie de "fecioara"sau "feciorashul"vostru!!!

INGRID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alé spune:

Multumesc inca o data, fetele. Sper sa fie bine si sa ne bucuram de fecioras . Daca ma prinde sotzu ca zic asa, ma scalpeaza. Viseaza printese...
teomaria, am scris pe prima pagina ce am facut si ce nu. N-o s agasesti mare lucru, dar io zic ca e incurajator...

Iar cu ecografiile, eu stiu ca dr meu are specializare in ecografie, dar la morfo de 14 si 20 de sapt o sa ma trimita la Iosup. Am hotarit cu dr sa ne vedem o saptamina da, una nu, sau dupa cum s-au exprimat el, cit de des vreau io.

Am hotarit sa ma duc tot la Radoi, desi n-am prea avut dubii, pt ca este un dr. excelent si io am mare incredere in el.


Toate lucrurile se intampla cu un scop | Alé

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

Ale, sunt o mamica DC care, de multe ori te-a citit din umbra.Din cele scrise,am stiut ca esti o buna luptatoare iar acum, ma bucur sa vad ca ai invins!Bravo! Ma bucur asa de mult pentru tine...
Felicitari pentru sarcina!


POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

DD e mare si vede. FELICITARI mamico!!!
Sa stii ca de data asta o sa fie bine, sa fie al tau bebel fecioara.

(dintotdeauna mi-am dorit un bebe ca mine - scorpion - si asta mi-a dat DD. Se zice sa ai grija ce-ti doresti - se pare ca la a mea bebelina se si confirma - e mai scorpie ca ma-sa. )

Mult mult noroc, o sarcina cat se poate de usoara, fara greturi si cu un final SUPER FERICIT: un bebe mancacios si sanatos si frumos si destept si tot ceea ce mai doresti tu.
Felicitari inca o data.


Miro si Karina Ioana (3 noiembrie 2006) I,II,III, - filmuletze Karina www.dropshots.com/day.php?userid=121067&cdate=20061127&ctime=132700" target="_blank">1,www.dropshots.com/day.php?userid=121067&cdate=20061201&ctime=005102" target="_blank">2,www.dropshots.com/day.php?userid=121067&cdate=20061204&ctime=132558" target="_blank">3,
am o nepotica talentata, o burtica in amintire, si o BB-lina zbenguita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

FELICITARI !!! ...e cine tace face

Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iumosa spune:

ALE: Felicitari pentru sarcina, sa ai un bebe sanatos, destept, cuminte si frumos sa fiti toti sanatosi si bucurosi.

Pe vremea cand doar va urmaream (nu si scriam), citeam postarile tale in care spuneai ce probleme intampinai in drumul spre o noua sarcina. Din pacate, acum cand dau cautare, nu mai gasesc acele postari (ale tale si al altor fete); totul se opreste in noiembrie. Am vazut ca unele subiecte au capitolele trecute inserate la prima pagina, dar e greu sa regasesc o poveste pe care am citit-o acum cateva luni (trebuie sa caut pagina cu pagina, capitole intregi). Exita vreo varianta sa le gasesc mai usor? As vrea din nou povestea ta (incepand cu prima sarcina) si a altor fete (Amely, Mirona etc.) ca sa mi se mai ridice moralul :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:



Ale. noi nu am vb niciodata insa m-a impresionat pana la lacrimi "anuntul" tau. te felicit din tot sufletul si sa-ti dea Dumnezeu cel mai sanatos si cel mai frumos copil din lume.

aaa! si sarcina usoara, insa daca zici ca nu te-ai captusit cu nici un simptom... e OK. o sa fie usor... a!! si o sa fie BAIAT.



PS sper sa-mi porti noroc, si eu tot o ale sunt

Alexandra

Mergi la inceput