Aspirante optimiste>20 ani(36)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Gabitzu, deci daca ai testul de ovulatie pozitiv nu inseamna neaparat ca se va elibeara ovulul, nu? Adica e posibil sa ai test de ovulatie pozitiv si sa nu ovulezi? Am mai auzit lucrul asta.

***************



"Love like you've never been hurt, sing like nobody's listening and dance like nobody's watching."

Noi
Numaratoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitzu37 spune:

Ioana, testele de sarcina se fac cu urina de dimineata, cele de ovulatie nu. Se fac la pranz sau seara, dupa 4 ore fara sa bei lichid si fara sa urinezi.



Gabi

http://tt.lilypie.com/VIEZp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitzu37 spune:

Olivia, da, din pacate este posibil sa ai test de ovulatie pozitiv si sa nu se sparga foliculul. Temperatura bazala iti spune daca ai ovulat deoarece eliberarea de progesteron de catre corpul galben (foliculul spart) incalzeste organismul. Tb trebuie sa creasca cu cel putin 0.2 si sa ramana crescuta in urmatoarele zile. La mine in faza foliculara tb este intre 36.2 si 36.5 iar in faza luteala este intre 36.8 si 37.



Gabi

http://tt.lilypie.com/VIEZp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Fetelor eu plec,vb diseara

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

fetelor,eu v-am pupat. ma pregatesc de munca.
si sa auzim numai de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica11 spune:

buna fetelor,

RAMONELLA, mersic de raspuns ..o sa gasesc eu pe cineva bun, speeer sa nu am nevoie ca tare mi-e frica..dar daca trebuie trebuie

OANA..Branca Ursului face minuni la cazuri de genul acesta, crede-ma!!In cateva luni o sa va bucurati de un bebe...

Mie mi-a iesit baietel..ceea ce e super..dar tare as vrea gemeni, cu conditzia sa fie baietel si fetita..mereu am dorit asa..s-ar putea sa cer prea mult de la DD da poate se implineste

pupici fetelor...si spor la prestat

Ahh Intrebare: Cat sa iau Vitamina E? pana la ovulatzie? stie cineva??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Gabitzu,
Ancutz,
Ioana, , cam rarutz, sa ne tii la curent cu noutatile.
Dani, harnicutza, serviciu usor.

***************



"Love like you've never been hurt, sing like nobody's listening and dance like nobody's watching."

Noi
Numaratoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Monica, da, pana la ovulatie se ia vit E pt ca in caz ca ramai insarcinata, nu este recomandata.

***************



"Love like you've never been hurt, sing like nobody's listening and dance like nobody's watching."

Noi
Numaratoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

monica11 Vit E se ia din z5-z 14, 2/zi,una dimineata ,una seara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Toata lumea pleaca???
Plec si eu la 17:30 , ma duc acasa. Abia astept cica in seara asta ne punem si noi Net acasa..ca pana acum am intrat numai de la serviciu

Mergi la inceput