Aspirante optimiste>20 ani(36)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Fetili eu am sanii usor durerosi ,cred ca se apropie ovulatia

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teomaria spune:

quote:
Originally posted by bb_yasmi

clau dar daca era ov maine nu tre sa se pozitiveze testu' de azi?? nu renunt mai fac pana in ziua 20



vreau si eu un bebic!!


Mie mi s-a pozitivat in Z29,apoi TB a inceput sa creasca usor dupa doua zile, Dar am avut si mucus transparent(fertil)si m-a durut tare un ovar cu o zi inainte de dimineata pana seara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Anca, poune-te pe treaba!!!

Am si eu o "priblema":
Dr a spus ca termom. meu electonic arata temp. prea mici ca sa fie adevarate. Adica azi cu term electr. aveam 36.5, iar cu cel cu mercur (clasic) aveam 36.8 (ieri tot 36.8). Sunt in Z 18 din 28-30.
Care sa fie adevarat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Pai, Anca spor la .
Fetelor, vi s-a intamplat sa va calculeze gresit pe fertilityfriend? Ca mie mi-a iesit ca as fi ovulat sambata, Z9 iar dr. mi-a zis ca ovulez ieri Z11. Eu ce sa mai inteleg?

***************



"Love like you've never been hurt, sing like nobody's listening and dance like nobody's watching."

Noi
Numaratoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Eu zic sa iti iei temp cu acelasi termometru tot timpul ca nu ai cum sa faci comparatie.Temp oricum e buna cu amandoua

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Olivia eu zic s-o crezi pe doctorita,ca daca a vazut la ecograf e mai sigur.Si mie mi-a vazut la ecograf si a zis ca voi ovula in Z11.
Anca spor la prestat!!!

NUNTA
28.05.2005
http://photos.yahoo.com/ramon_ramonel

in asteptarea gemenilor
http://tt.lilypie.com/V1-jp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Madutza, eu zic ca nu conteaza valorile propriu-zise ci curba de temperatura ca sa poti detecta ovulatia. Astfel trebuie sa ai un grafic bifazic, cu temp mici inainte de ovulatie dupa care cresc si raman crescute pana la urmatoarea menstruatie cand scad. Daca ai 18 zile de temp. crescute, la rand, atunci sunt sanse mari sa fie sarcina.

***************



"Love like you've never been hurt, sing like nobody's listening and dance like nobody's watching."

Noi
Numaratoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Ramo, ai dreptate. Eu nici nu inteleg de ce au calculat asa pe ff, ca nu mi-a crescut temp.. Parerea mea e ca ovulez azi, ca dr mi-a zis cu aproximatie, joi, ca peste 4 zile voi ovula. Sa vad, daca maine creste temperatura, inseamna ca azi am ovulat. Eu ieri si azi am de 2 ori pe zi, sa vedem cum o fi.
Temperaturile au fost asa:
Sambata 36.1
Duminica 36.2
Luni 36.4
Marti 36.3

***************



"Love like you've never been hurt, sing like nobody's listening and dance like nobody's watching."

Noi
Numaratoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teomaria spune:

quote:
Originally posted by Olivia26

Pai, Anca spor la .
Fetelor, vi s-a intamplat sa va calculeze gresit pe fertilityfriend? Ca mie mi-a iesit ca as fi ovulat sambata, Z9 iar dr. mi-a zis ca ovulez ieri Z11. Eu ce sa mai inteleg?

***************


"Love like you've never been hurt, sing like nobody's listening and dance like nobody's watching."

Noi
Numaratoare


Nu am cofirmare de la Dr. dar eu cred ca la mine imi arata cu 1-2 zile mai tarziu pe Fertility

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teomaria spune:

quote:
Originally posted by Olivia26

Ramo, ai dreptate. Eu nici nu inteleg de ce au calculat asa pe ff, ca nu mi-a crescut temp.. Parerea mea e ca ovulez azi, ca dr mi-a zis cu aproximatie, joi, ca peste 4 zile voi ovula. Sa vad, daca maine creste temperatura, inseamna ca azi am ovulat. Eu ieri si azi am de 2 ori pe zi, sa vedem cum o fi.
Temperaturile au fost asa:
Sambata 36.1
Duminica 36.2
Luni 36.4
Marti 36.3

***************


"Love like you've never been hurt, sing like nobody's listening and dance like nobody's watching."

Noi
Numaratoare


De ce nu faci un test ca sa stii sigur?Oricum daca TB scade maine Fertility iti va modifica curba automat

Mergi la inceput