Stimulare cu Ovamit

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

oana_oana26
In general medicamentele care se dau pt. stimulare ovariana gen ovamit, clostylbegit se administreaza seara.De ce? Pt. ca dau acea stare de somnolenta. Este bine ca sa le iei la aceeasi ora( eu le luam pe la ora 21).
Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Oana doctorita mea mi-a spus ca ovamit-ul nu este antibiotic si pot sa il iau cand vreau, dar in fiecare zi. Cati doctori atatea obicee.

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Eu l-am luat dimineata, dar nu la aceeasi ora si nu am avut stare de somnolenta, dar asta depinde de la organism la organism. Eu zic cel mai bine intreaba medicul, el este cel mai avizat.

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_oana26 spune:

multumesc mult pentru sfaturi fetelor
Micky, nici eu nu ma plang de somnolenta, asa ca nici o problema , le pot lua asa cum mi-a recomandat dr: una dimineata si una seara, dar nu le iau la aceeasi ora ci in functie de cum ma trezesc sau de ora la care ma pregatesc de somnic
am gasit pe forum fete care sustin ca e musai la aceeasi ora, asa ca de asta am intrebat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrmoana spune:

Si mie mi-a prescris azi doctora mea Ovamit. Pe internet n-am gasit mai nimic despre el. Mie mi-a spus sa iau intre zilele 3 si 10 cate 1 pe zi seara.

z

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_oana26 spune:

ovamit e denumirea comerciala, poate de asta nu ai gasit foarte multe informatii
substanta activa e citrat de clomifen , incearca asa poate gasesti mai multe link-uri
in rest, ce sa zic, cate bordeie, atatea obicee,
mie mi-a dat dr sa iau in zilele 5 -9


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

quote:
Originally posted by Micky2007

Oana doctorita mea mi-a spus ca ovamit-ul nu este antibiotic si pot sa il iau cand vreau, dar in fiecare zi. Cati doctori atatea obicee.

Micky



Micky stii ce este ciudat ca din cate am citit dr ta este Cezara Bucur. Tocmai Cezara mi-a dat reteta in care mi-a scris subliniat chiar ca sa iau Ovamitul neaparat la aceeasi ora. Eu de la ea stiam pt ca dr meu actual nu mi-a zis nimic de ora.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrmoana spune:

Inainte sa-ti dea Ovamit ti-a facut o monitorizare, o ecografie transvaginala?
Mie mi-a dat tratament numai vazand curba termica. E normal?

z

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_oana26 spune:

mi-a dat stimulare cu ovamit dupa n echografii endovaginale si atunci cand a ajuns la concluzia ca ovarele mele nu prea vor sa "lucreze"
monitorizarea am inceput-o din prima luna de stimulare
ma gandesc ca daca a vazut curba termica, o fi dedus de acolo ca nu ovulezi, zic si eu
dar trebuie sa avem incredere in medicii nostri ca stiu ce fac


Toate cele bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

alexia28 este tare ciudat. Acelasi medic si totusi doua pareri. Atunci numai stiu ce sa zic.

Micky

Mergi la inceput