ureeaplasma urealyticum pozitiv

ureeaplasma urealyticum pozitiv | Autor: boaba

Link direct la acest mesaj

Sunt deocamdata o membra noua a acestui site si as vrea sa stiu si eu daca dupa ce am fost diagnosticata cu ureeaplasma urealyticum pozitiv si am reusit dupa doua serii de tratament sa scap de aceasta bacterie nesuferita,pot oare sa mai raman insarcinata????

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

nu stiu sa-ti raspund la intrebare, dar iti doresc sa ramai cat mai repede, dacaasta iti doresti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Boaba, bun venit pe si te asteptam cu drag la Aspirante optimiste unde o sa gasesti multe fete sufletiste care te vor ajuta.

***************



"Love like you've never been hurt, sing like nobody's listening and dance like nobody's watching."

Noi
Numaratoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Draga mea, si eu am avut ureaplasma, am tratat-o intr-o singura serie de 10 pastile de Doxicilina(1 pe zi). Am facut tratamentul si eu si sotul meu. Dr. mi-a spus sa fac si un HSG pentru ca datorita acestei boli s-ar putea sa am trompele infundate. Abia am ovulat dar daca vin rushii voi merge la o HSG, ceea ce te sfatuiesc si pe tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Boaba, intra si pe topicul Informatii utile Constanta, adik aici http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=90107, te asteptam!

Pupici
Angelique
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Am avut (si poate mai am) ureaplasma; adica am avut, am facut tratament cu sudafed, am ramas gravida la 2 luni dupa tratatment, fac din nou analize si ies din nou, pozitive. Mi se recomanda iar tratament, am uitat cu ce, iar acum imi e si frica sa fac din nou analiza. Ideea e ca am facut triplu test (am 35 ani) si totul este perfect!!!! Nu prea as vrea sa ma demoralizeze un rezultat negativ la aceasta analiza, mai ales ca am inteles ca problema cu infectia asta ar fi ca ar fi cauza de avort.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Buna seara fetelor...
mai arunc si eu cite un oki pe ici pe colo... Vreau sa va vb de experienta mea cu aceasta ureaplasma.
Am descoperit-o in toamna lui 2005. Am facut tratam, a disparut. O vreme nu mi-am mai batut capul. Prin primavara lui 2006 am hotarit sa fac un bebe. Am avut noroc sa aleg un dr ginecolog f bun care m-a trimis intii la analize. am descoperit k aveam ureaplasma din nou. Am urmat un tratam, am repetat analiza...tot pozitiva. Am facut al doilea tratam...la analize, in final s-a negativat. Dar dr meu mi-a spus in mod expres sa nu ma culc pe o ureche k totul e ok, pt k kiar dak nu s-a pozitivat nu inseamna k nu e prezenta. Mi-a mai dat inca o dat tratam k sa fim siguri k i-am dat in cap momentan...dupa care am avut unda verde la bebic.
Am ramas gravi. Pe parcursul sarcinii, am repetat de vreo doua ori analiza..si intr-adevar, dr avusese dreptate. Era prezenta dar nu activa. (adik intre 0 si o valoare "x" se considera prezenta dar inactiva iar peste acea val "x" e activa in toata regula. Mentionez k am facut testele la instit. Cantacuzino...pe care nu i-as pune la indoiala. Oricum ei au fost singurii care au si dozat, nu au dat numai rasp negativ sau pozitiv). Am mai facut tratam inca de doua ori,bineinteles dupa primele 3 luni de sarcina. In final... a iesit negativa - negativa.
Acum mai am 3 sapt si vine bebe.
Nu neglijati aceste analize pt k sint f importante. Ureaplasma e responsabila pt avort spontan, sarcini oprite in evolutie intre virste de 12-24 sapt, nasteri premature etc. E mai mare pacatul sa ajungeti intr-o situatie din asta, mai ales cind bebe e dorit si planificat.

Va pup si va doresc mult mult succes,


Marce 36+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, Lara-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Poti cu siguranta, eu am descoperit-o prima data chiar pe sarcina, am tratat-o chiar de 2 ori si atunci si totul a fost ok. Acum sunt la al 2 lea bb, testul e negativ bine mersi si nu au fost probleme.

Rox si Alexandra Maria (10.02.2004)

]

Mergi la inceput