BETA HCG LA MEDSANA!

BETA HCG LA MEDSANA! | Autor: bibyrox

Link direct la acest mesaj

Rog mult moderatorii sa lase macar pana maine acest subiect ca sa ma dumiresc si eu putin! Multumesc din suflet!

Fetelor... problema mea probabil ca o stiti: suspecta de SEU. Datele mele:
Menstruatie: 4 decembrie 2006
Menstruatie: 2 ianuarie 2007
8 ianuarie - sangerari
10 ianuarie Sanador - transvaginala - suspecta de sarcina ectopica tubara in portiunea ampulara diametru 4 mm; dim. 21/13 mm.
- Beta HCG - 53.74 mUI/mL (saptamana 1-2 sarcina)
12 ianuarie Medsana - Beta HCG - 35.92 mlu/ml (saptamana 3-4 sarcina)

E posibil sa fie asa mica valoarea la testul facut la Medsana pt.saptamana 3-4???
Presupun ca sunt multe fete care si-au facut aceasta analiza la Medsana. Sunt curioasa daca a avut cineva o valoare asa mica...

Va multumesc mult pentru atentie!



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

nu ca ar fi mica valoarea ar fi o problema ci faptul ca a scazut aceasta val. fata de saptamana 1-2. Te gandeai ca este din cauza ca-s lab. diferite?
nu vreau sa pun sare pe rana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Nu pui sare pe rana! M-am obisnuit cu ideea. Vreau doar sa stiu daca valorile sunt aceleasi la orice laborator!



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

biby eu stiu ca valorile sunt aceleasi la toate laboratoarele...eu am facut la lab diferite si a fost ok...bine ca si la mine scazuse...deci problema e ca a scazut....nush ce sa zic...chiar nu stiu ce as putea sa-ti spun...mi-am cam pierdut si eu speranta care o aveam azi pentru tine...nu vreau sa te supar...stiu ca e greu...nu mai zic nimic ca nu stiu ce

poate te ajuta celelalte fete cu raspunsuri mai clare ...pentru mine e prea greu

INGRID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

biby
ce as putea sa-ti spun eu tie cand tu esti de 10 ori mai curajoasa ca mine?stiu cat de greu poate fii sa ai o asemenea incertitudine.
dar totul se va rezolva pana la urma.cauta in tine puterea de a trece peste acest moment.poate va avea un final fericit sau unul mai putin fericit, dar daca DD ne inceraca asa de greu este pentru ca ne iubeste si vrea sa vada cat suntem de puternici si cu siguranta daca-i ramanem aproape ne va rasplati.
de rezultatul de la Medsana nu sunt sigura ca e bun.poate fii corect, dar se pot si insela.uite aici cateva pareri despre analizele de la Medsana:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=87355&whichpage=2&SearchTerms=Medsana



Mcrissa bebe strumph-ul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Fetelor gata! Am aflat cat de cat ceva!
Zozela, careia ii multumesc din suflet si ii voi ramane vesnic recunoscatoare , l-a sunat pe dl. dr.Tutunaru dandu-se drept sora mea si expunandu-i toate datele problemei mele.
Dansul a spus ca valorile intre laboratoare difera valoric dar f.putin, asadar beta hcg la mine este in scadere. Este o sarcina f.mica oprita din evolutie care pare ca se elimina. Nu exclude posibilitatea unei sarcini extrauterine dar in nici un caz aceasta nu putea fi depistata ecografic la valori atat de mici. De asemenea la valori atat de mici viata mea nu este in pericol, sa stau linistita. Zoze i-a explicat ca sangerarile mele sunt fara cheaguri.. dl dr. i-a spus ca la o sarcina atat de mica nu au ce cheaguri sa fie.
Cam asta!

Multumesc Zoze din suflet!!!! Adevarul e ca la cat de speriata si stresata eram nu cred ca as fi putut vorbi coerent cu dansul!

Dragi moderatori va multumesc mult pentru intelegere. Puteti inchide subiectul!



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput