ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe(4)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Adelamaria de ce incerci IA, sunt ceva probleme la sotul tau? IA se faca atunci cand femeia nu are probleme cu trompele dar sunt probleme la partener. Lucialu are dreptate de ce nu incerci natural 3-4 luni si apoi sa te gandesti la altceva.
Eu fac FIV pentru ca la mine din cauza endo trompele sunt obturate. Asta este singura solutie sa fac un .
Lucialu si Boo va pup.
Pup toate fetele, si cele care scriu si cele care citesc doar.

Gabita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Boo, varsta ce sa-i faci , am uitat sa te rog sa scri numele homeopatului recomandat de T. Ma bate gandul sa incerc sa vad ce zice. Nu acum , dupa FIV poate.
Multam'

Gabita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Buna de dimineata !!

Fetelor care sunteti mai mari si mai destepte ca mine, ce parere aveti de laptele din orez ? Sotu' mi-a cumparat (asta dupa ce acum 2 zile i-am pus in brate sa citeasca ce scrie pe net despre regim ca doar din vorbe nu stiu daca ma credea el), am baut azi shake-ul meu de dimineata cu el, nu-i rau la gust. Dar nu stiu daca e bun sau nu pentru noi ...

Si mai vroiam sa va spun ceva ce am uitat zilele trecute. A spus parca Lucia ca se depisteaza endo si printr-o analiza de cancer sau ceva de genul asta .. Vreau sa va spun ca bunicul sotului meu care a fost diagnosticat cu cancer de prostata face tratament cu Diphereline. Nu stiu daca are vreo legatura dar mi s-a parut interesant.

Oricum va urz o zi buna si VINE WEEKENDUL !!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Boo ma uit in ce am eu despre endo si iti spun ce se spune despre laptele de orez.
Analiza este CA 125 si este un marker de control folosit pentru cancerul la nivelul ovarelor. Dipgherilin-ul este larg folosit de persoanele care trebuie puse in repaus hormonal, indiferent ca sunt barbati sau femei.
Te si revin.

Asa este vine w-e .

Gabita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Inca nu am reusit sa aflu numele dr pe care il / o recomanda Tutunaru. Nu mi-au raspuns fetele ... Dar am aflat o adresa de email a presedintelui Societatii Romane de Homeopatie - dr Teleianu. eeee ??? I-am scris si l-am rugat sa-mi dea un nr de telefon unde sa-mi fac o programare. O sa incerc sa ma duc la el si sa spun si voua dupa cum a fost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Boo nu am gasit nimic despre laptele de orez. Despre orez am gasit doar faptul, pe care il stiam, ca se recomanda orez brun. Oricum trebuie sa ai grija la cum este produs si la ce contine (fara aditivi, e-uri, etc).
Daca dai de cineva OK sa ni-l recomanzi si noua. Iti tin pumnii (i-ai scris pentru ce afectiune vrei un terapeut?).
Pupici

Gabita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Fetele va salut!
Boo daca ne iei cu mai mari si mai desteptete mananc!Eu am licitat-si am ramas la 29
Cu laptele de orez nu situ ce sa zic.DAr oricum ma gandesc ca este din planta(nu-i nici lapte de origine animala,nici nu are treaba cu produsele fainoase din grau).No fi rau.Cerceteaza sa vezi ce propietati are.
In alta ordine de idei, fetele tutunarese ti-au raspuns.Adica sa-ti acitvezi PM si-ti spun de homeopatul recomandat de dr.T.
Si in alta ordine de idei, eu tot de mai sacai cu chisturile alea sa nu le lasi asa.Nu vreau sa te necajescdar mai bine vezi ce si cum.Tu ai spus ca nu ti-a placut de dr.T.ca ti-a spus doua lucruri defierite la intervale de timp.Daca iti calci pe inima si ai mai merge o data?Nu vreau sa supar fata,dar daca te poate lamuri cu ele ce sunt si ce trebuie facut?Am inteles ca are si nu stiu ce brevete de inventie in domeniul laparoscopiei, a fost si cardiolog inainte...En fine vezi tu.Oricum de dr-i buni nu duceti lipsa si important este sa nu le lasi asa.Sa mai auzi niste pareri inainte sa decizi ce sa faci.
Gabitu,Adelamaria,Ioanatugs, toate fetele va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Lucialu pe unde ai umblat ? Te pregatesti de w-e ?
Pupam fetele

Gabita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Umblu si eu lela marinela.pai ar cam trebui sa ma pregatesc.Poate reusesc si eu sa fac niste iesiri cu al meu om pe undeva.Nu-i vorba, ca de ziua lui Cupidon,pardon Valentineam iesit, o fost fain, dar o fost scurt.asa ca...trebe trebe

IIiiiiiiiii:am uitat VA DORESC SI EU UN WEEKEND PLACUT!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Lucialu sigur gasesti tu un locusor placut, sa va relaxati , si sa ramaneti cu niste amintitri frumoase .
Te .

Gabita

Mergi la inceput