ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe(4)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Lucialu mie asa mi s-a descoperit endo. Aveam un chist de 11 cm. Doctorul m-a pus sa fac printre alte analize hormonale si Ca 125, cosmarul vietii mele, stii de ce? Se traduce antigen cancer 125. Am albit cand am vazut rezultatul. Normal era 34 si eu aveam 332. Atunci au inceput medicii oncologi ca este cancer ovarian, ca trenuie sa ma operez.... Eu am ales doctorul meu ginecolog pentru ca a fost singurul care a pus un diagnostic probabil, endo. Diagnostic confirmat.
Pupici

Gabita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Deci este clar.Pai atunci cand mai am dubii, sa ma feresca Dumnezeu, voi face analiza aia.Si incep sa ma interesez mai mult despre similitudinile dintre endo si cancer.It dai seama ce tare?Eu iau injecti care sunt recomandate si pentru boala asta,deci cum la mine este vorba de endo inseamna ca isi face efectul mult mai ushor si mai bine.Clar trebuie sa luam tratament impotriva acestor celule cretine si sa intarim anticorpii ca sa le pape.Ce sa spun?Imi pare rau tare tare ca ai trecut prin atata durere si stres.Tampitii!Si clar si mastodynonul este bun ca si el impiedica formarea de chisturi si noduli, mastoze fibrochistice si alte alea.
Te pup Gabitu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Pupici si spor la cautari. Tine-ma la curent.

Gabita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelamaria spune:

Gabitza, multumesc pentru PM. Banuiam eu ca despre cartea respectiva este vorba, ca de alta nu am auzit . Tu cum ai intrat in posesia ei? Ai comandat pe net? Sper sa nu te superi, as vrea doar sa stiu daca merita banii...ca sa stiu daca ma agit cu plata prin internet, alimentat cardul si alte alea...

Lucia, tare draga imi mai esti cand te vad asa, pusa pe fapte, implicata si optimista!
Intr-adevar exista aceasta analiza CA125 care intr-adevar poate indica prezenta cancerului sau....a endometriozei. A fost propusa ca test de diagnostic pentru endometrioza, dar din cate stiu eu nu sunt date suficient de relevante in acest sens. Aceasta analiza poate oferi un indiciu fetelor care banuiesc ca sufera de endometrioza. Atentie insa, e bine sa te cunosti, sa-ti cunosti reactiile f. bine pentru ca un eventual rezultat anormal...te baga la spitalul 9 daca esti mai slaba de inger pt. ca se asociaza cu cancerul! Asa ca...cu grija...Eu am de gand s-o fac poate in cateva luni, de curiozitate, sa vad rezultatul.

Pupici la fete!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Adelamariapai putem sa fim altfel?Si dac ar fi numai pentru no si tot trebuie sacu boala asta.Dar cand si cei dragi sunt afectati de ce ni se intampla...Urasc cand trebuie sa aman sa ma dragalesc cu al meu "ca ma doare".Nici o spaima cu testul!Stiu ce am.Il voi face doar daca suspectez manifestari, reveniri de endo.Tu cum te simti?fata
Mai, despre ce carti vorbiti voi?E secret?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelamaria spune:

Nu, nu e secret, Lucia! Daca intri pe w. endo-resolved . com (scrii tu bine adresa) o sa vezi ca cei care au site-ul ofera spre vanzare o carte cu retete pentru femeile care au boala asta. M-ar fi interesat si pe mine s-o iau. Ma mai gandesc...sa vad cum fac...

Gata, am fugit!
Pe maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Va doresc un Happy Valentines Day alaturi de iubitii vostri!Motanu' meu este in focuri de 3 zile, vine, manca,pleaca strigandu-si miorlaita in gura mare prin zona.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Lucialu nu este secret. Asa cum ti-a spus si adelamaria pe acel site este prezentata o carte cu retete. Eu am cumparat-o si este OK, daca vrei sa tii dieta drastic. In 2003 cand am luat-o eu nu existau toate ingredientele in Romania. Acum parca este mai bine. Mie mi-a placut introducerea foarte mult.
Legat de CA 125, analiza nu diagnosticheaza, asta tot prin operatie se realizeaza, ea doar orienteaxa. Din cate mi-a spus mie doctorul pentru cancer ovarian, pentru ca asta este zona pentru care se face, rezultatul este mare dar nu de pana la 10 ori, cum a fost cazul meu. Am gasit si pe net ca in cazurile in care cresterea este foarte mare este endo.
Spor la cautat si pupici la fete curajoase.


Gabita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Adelamaria ti-am trimis un PM.
Pupici

Gabita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Lucialu multumesc pentru urari si iti doresc si tie la fel. fara dureri la si o seara romantica cu si la desert urmat de o partide buna de . O zi frumoasa iti doresc, la fel pentru toate fetele de aici.
Pupici

Gabita

Mergi la inceput