ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe(4)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Boo aderente de gardul 3 nu inseamna putin. Nu te culca pe o ureche. Ceea ce este atipic pentru endometrioza sunt durerile. Unele persoane le au altele nu. Daca nu ai fi facut laparo poate ziceam ca nu a stiut dar asa...
Ce am postat eu facea referire la simtomatologia endometriozei, asta nu presupune ca trebuie sa ai toate acele simptome. De exemplu eu ma regasesc in 2. Cateodata la CM am febra, cate o data imi este frig, de nu mai vorbim si altele...
Am sa ma uit de reteta pentru adelamaria

Gabita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

gabitu sigur nu ma culc pe o ureche. Ziceam si eu ca s-ar putea la mine sa se manifeste altfel, dar de avut sigur am endometrioza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

adelamaria ti-am trimis un PM
Boo nu te-am certat. Citeste cu atentie ce am scris, nu se poate sa nu te recunosti undeva.

Gabita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Fetelor dupa un lung studiu al pietei de iaurturi din Romania eu am ales, acum 4 ani, Lacta de Giurgiu. Este singurul iaurt fara lapte praf si fara conservanti. Eu il folosesc din 2003 si cred ca este bun. Este mai zemos decat celelalte, deci sper eu mai natural.

Gabita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jubica spune:

Buna fetele,
Am facut astazi ultima injectie de Difereline si astept cu nerabdare sa-mi vina CM ,sa scap odata de bufeurile astea pacatoase.
Nu am mai scris de mult,desi v-am urmarit,pt.ca efectiv nu aveam ce sa va spun ,nu aveam nici o noutate.
In legatura cu regimul alimentar,daca stiti,oare as putea sa-l incep acum sub tratamentul cu Difereline sau sa astept CM?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Jubica dieta o poti incepe oricand. Fiind un fel de tratament naturist efectele se vor vedea in timp asa ca... nu mai astepta.

Gabita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

gabitu si o floricica de la mine .

jubica bine ai revenit !! te inteleg perfect cu bufeurile. si eu cred la fel, ca regimul alimentar poti sa il incepi oricand pentru ca nu vad vreo legaura cu tratamentul cu D.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Boo eu nu m-am pus sa zic cum se mananca rodia....
Jubica cred ca poti sa faci dieta, dar nu bas asa drastica, treptat sa vina CM si sa se obisnuiasca corpul.Dar nu uita de suplimentele cu care trebuie sa o completezi.Alea care fac bine la costumul nostru.Si nu trebuie sa ai tot timpul noutati de spus,daca-ti sta pa limba ceva:o gluma, o observatie, o parere, o sugestie...scrie sa stim si noi.
Eu personal recunosc sunt un scrof.Inca n-am trecut definitiv la dieta.E adevarat ca porcul si mezelurile sunt fff ocolite,untul, lapte nu ma omoram nici inainte, dulciurile reduse drastic, dar mai calc pe laturi din cand in cand, asa de kiki.Oricum cin are de dat kg jos, de exemplu je, face foarte bine la ovarine ca si kg-le deregleaza.
Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Lucialu . Nu stiam ce este cu tine. 'Nik pana la ora asta... Kg in plus zici? Suntem . Nici eu nu tin dieta foarte strict. Mai sar pe langa dar ce buna este o cioco sau un cand nu ai voie...
Boo si tie .

Gabita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Gabita acum sunt logata si raman asa.Daca vreti sa mai spuneti ceva sunt pe aici.
Vreau sa va spun o chestie.Eu bantui mult pe DC.Al meu o spus ca deja prea mult.Ca nu-l mai bag in seama.Asa ca trebuie sa-mi revizuesc putin atitudinea
Ei si pentru ca bantui mult, cum ziceam, am vazut la index subiecte - endometrioza.Am intrat of corse sa vad ce zice-ce zice?
Si zice o fata OANA2000 pe la inceputul lui 2006 care era suspecta de endo.Si de groaza lui laparo o descoperit o analiza de sange pe numele de CA125 parca.Se face pt. depistarea cancer si daca valoarea este crescuta la acest test, confirma si endometrioza, dar nu neaparat cancer.Si asa a descoperit ca totusi are, a facut apoi laparo si intr-adevar avea...Hammm.Voi ati observat cata corelare exista intre cancer si endo?Ma refer la faptul ca dr.T spunea ca este vorba tot de celule atipice crescute aiurea si intr-un ritm f.rapid, produc leziuni tumorale, dar nu dam coltu'ca la cancer.Si multe din tratamente si diete se potrivesc cu cele recomandate bolnavilor de cancer.
Hai ca vedem ce mai aflam, nu?Poate ajuta.
fetele.Apropo, de Flr mai stiti ceva?

Mergi la inceput