Aspirante optimiste>20 ani(32)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Sfinte Antoane, mângâietorul sufletelor mâhnite, priveste cu îndurare si vezi cum traiesc în întristare, pentru ca Dumnezeu nu mi-a dat harul de a deveni si eu mama, sau daca devin, îmi curma bucuria, luându-mi copilul de la sân. Copiii sunt legatura de iubire dintre soti: mijloceste, deci pentru mine la Domnul, ca El sa ne mângâie cu un copil si sa ni-l tina în viata.

Eu fagaduiesc ca îl voi creste si educa în frica lui Dumnezeu. Sfinte Antoane, pentru dragostea pe care ai avut-o fata de Pruncul Isus, dobândeste-mi acest har. Iar daca Dumnezeu a hotarât altfel, usureaza-ne, mie si sotului meu traiul, cu haruri deosebite, ca sa fim pururi resemnati în vointa lui Dumnezeu si sa ne folosim de starea noastra pentru a spori faptele bune în folosul aproapelui. Amin.

Tatal nostru, Carele esti in ceruri, sfinteasca-se numele Tau, vie imparatia Ta,faca-se voia Ta precum in cer asa si pe pamant. Painea nostra cea de toate zilele da-ne-o noua astazi. Si ne iarta noua gresalele noastre, precum si noi iertam gresitilor nostri. Si nu ne duce pe noi in ispita, ci ne izbaveste de cel rau. Ca a Ta este imparatia si puterea si slava, a Tatalui si a Fiului si a Sfantului Duh, acum si pururea si in vecii vecilor. Amin.

Bucura-te Maria, cea plina de har,
Domnul este cu tine. Binecuvantata esti tu intre femei si Binecuvantat este rodul trupului tau, Iisus,
Sfanta Marie, Maica lui Dumnezeu, Roaga-Te pt noi pacatosii,
Acum si-n ceasul mortii noastre,
Amin.
Slava Tatalui si Fiului si Sfantului Duh, si acum si pururea si in vecii vecilor,
Amin



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

DD sa ne ajute si sa avem toate mult dorit.Si sa aiba grija de noi tot, dar mai ales in aceste momente de biby, care trece printr-o situatie dificila.Diseara la oara 20 ne mai rugam odata pentru biby, ca sa treaca cu bine peste aceasta perioada si DD sa o aibe in grija.
biby
suntem cu sufletul alaturi de tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Doamne ajuta!

NUNTA
28.05.2005
http://photos.yahoo.com/ramon_ramonel

in asteptarea gemenilor
http://tt.lilypie.com/V1-jp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

M-am rugat si eu pentru Biby. Sa dea Doamne-Doamne sa fie bine!




Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

AMIN!!!!!!!!!!!!!!

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

M-am rugat si eu cu voi!


Saracutzul bebelushul meu...



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitzu37 spune:

Fetelor, sa dea DD ca rugaciunea noastra sa o ajute pe Biby!

Ma gandeam la ce spunea cineva ,candva: "iubirea pentru un prieten necesita un ideal comun". Idealul nostru comun este acela de a deveni mamici, ce dorinta poate fi mai curata si mai frumoasa? Sigur rugaciunea noastra pentru Biby va fi auzita!

Biby,

Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

M-am rugat si eu pentru Biby. Sa-i ajute Dumnezeu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Biby draga o sa fie bine!o sa vezi ca Dumnezeu te va ajuta.

NUNTA
28.05.2005
http://photos.yahoo.com/ramon_ramonel

in asteptarea gemenilor
http://tt.lilypie.com/V1-jp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Fetelor, va anunt, in ciuda faptului ca ma declar cea mai optimista aspiranta, ca azi sunt Z1, sau oricum voi fi. Am o scurgere maronie pe care o am de obicei inainte sa imi vina ciclul. Nu sunt trista, nici suparata... intr-un fel ma asteptam pt ca eram deja de parere ca n-am prestat cand trebuia... O iau de la capat, in a doua luna de incercari. Cu speranta si hotarare! Noroc ca nu am un ciclu lung. Si totusdi nu mi-a venit niciodata la 24 de zile ca acum...

Stiti cum ma razbun?? Cu o portie mare de pate de ficat, ca stiu ca in sarcina nu prea e recomandat. Asa ca profit de ocazie!




Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput