botez in Bucuresti-ce restaurant?

botez in Bucuresti-ce restaurant? | Autor: RUXMAX

Link direct la acest mesaj

In februariue puiul nostru-Tudor va fi botezat.Ce restaurant imi recomandati? Pt cca 60 de persoane, tacimul cca 1 mil.
De fapt nu stiu ce preturi mai sunt. Am vrea sa aducem bauturile de acasa.
Multam , astept sugestii pe pm sau yahoo, poate se considera reclama altfel.
Ruxmax

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iriss27 spune:

Buna fetele!

Si pe mine ma intereseaza pt botez un rest in Bucuresti, prin sectorul 2, cam de 50-60 pers. Cam care este tipul de meniu pt botez?
Cum se procedeaza ca si interval orar, la cat se merge la biserica, la cat la restaurant? Pana la ce ora se sta la petrcere?
Ce decoratiuni speciale ati facut pt eveniment? Mentionez ca nu-mi place deloc ideea cu baloanele ... e o obsesie personala, prea le vad oriunde si m-am saturat de decoratiuni cu baloane
Am vazut pe un site, ca putem sa confectionam noi marturiile, erau chiar dragute kiturile respective si nu f scumpe. In afara de marturii, ce mai punem pe masa?
Astept idee de la voi, botezul o sa il fac in apripiere de Paste ... asa ca pana atunci vreau sa ma documentez.

Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss27 spune:

nu ne ajuta nimeni

Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Steluta spune:

Pai cred ca mai repede puteti cere informatii de pe la miresici. Acolo e o lista cu restaurante.

Eu de exemplu am facut botezul la restaurantul Argentina, dar am avut doar 25 de invitati. Meniul cred ca a fost peste 150 RON.

Din cate stiu, daca botezul are loc sambata slujba la biserica incepe la 13, daca e duminica, atunci la ora 12. Dar depinde de fiecare biserica. Petrecerea la noi a avut loc dupa slujba, bineinteles, pana pe la ora 20.

Nu am pregatit ceva deosebit pentru decorarea salii. Noi ne-am hotarat cu o saptamana inainte de eveniment, astfel ca nu am avut timp sa alergam pentru asa ceva. Am impartit in schimb cate o invitatie, si cate o bomboana (la biserica se adunasera tigani, si am renuntat sa le dam acolo). Uitati si modelul de invitatie (facut de noi acasa):

Invitatie botez fata
Invitatie botez interior

Bomboanele au fost cumparate de la cofetaria din Mall Vitan. Destul de scumpe, totusi.



Steluta cu Andrada Cristina (17 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Meme1 spune:

Buna,

noi am facut anul trecut petrecerea pentru botezul lui Andrei la restaurantul Inter Macedonia, la piata Iancului.

Mie mi s-a parut super de super, au ei o firma care se ocupa de decorat sala, au avut huse pe scaune bleu si multe baloane, arata super sala. Mancarea buna, dar sincera sa fiu nu mai imi amintesc la cat s-a ridicat tacamul..


Pupici
Meme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophiemam spune:

Noi am facut botezul in noiembrie la Casa Nica in sectorul 4. A fost dragut,mancarea foarte buna, tacamul 1 mil de pers fara fructe, bautura, tort.
Ideea e ca trebuie cautat din timp un local pt ca sunt cam ocupate cu nunti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samburel spune:

va pot recomanda un restaurant din piata Rosetti, e pe acolo pe un colt de strada, nu-i mai stiu numele. Avantaje: Chelneri atenti, mancare buna, curat la baie, dezavantaje: spatiu dispus in doua sali, capacitate maxima 50 pers ( noi chiar am fost un pic inghesuiti. cred ca parintii care au organizat botezul la care am fost nu se asteptau sa le vina atata lume), ringul de dans nu foarte bine aerisit si te cam impinge sa iei o gura de aer din fata restaurantului.
Aranjarea meselor a fost super. nu stiu daca asa au cerut parintii sau asa s-a gandit restaurantul sa faca. Scaunele aveau huse. Pt mine asta inseamna ca scaunele nu sunt noi sau nu au fata de aratat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Noi am facut amandoua botezurile la Pescarus, in Herastrau. Unul in februarie si unul in noiembrie. Bauturile le-am adus de acasa. Meniul l-am ales noi in functie de buget, mancarea f buna si multa. Spatiul e absolut ok.

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia72 spune:

Dar in zona Militari (mai inspre Lujerului) sau Drumul Taberei) imi poate recomanda cineva ceva? Vreau ceva restrans(cam 25 pers.) si unde sa poata sta si copii.

Multumesc,

Livia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dimalexia spune:

Buna!
Caut si eu un restaurant pentru botezul baietelului meu, in sectorul 2.
Meme 1: Poti sa-mi dai mai multe detalii, te rog despre restaurantul Inter Macedonia de la Piata Iancului, unde este exact si cum este organizata petrecerea acolo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Si eu caut pentru la vara. E interesanta ideea cu pescarusul, daca nu si disco herastrau e ok. Claujro, poti sa detaliezi mai mult? adik cam cat a fost meniul si in ce an au fost botezurile. Multumesc mult.
Inter macedonia este chiar in piata iancului, cum vii dinspre obor pe partea stanga. Au si un market. O singura data am fost la acel restaurant dar nu am stat decat pret de un suc. Arata foarte frumos inauntru si cred ca si servirea e buna, dar din pacate mai mult nu stiu sa spun.
Livia, am fost acum vreo 5 ani o sa radeti de mine in ce locuri selecte ma invart, la un botez la golden bliz. In zona aia e singurul la care am fost si pot sa-ti zic cum a fost. Mancare buna, servire buna, nu stiu meniul cum a fost dar acum 5 ani deja nu mai e acelasi lucru. Parintii au adus o parte din bautura (aperitivele). Nu e chiar lujerului dar e aproape de dr. taberei

Andreea mamica lui Filip Stefan
Georgia

Mergi la inceput